chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » Wnętrza w tonacjach niebieskich

Wnętrza w tonacjach niebieskich

09.07.2012
Niebieski to jeden z najpiękniejszych odcieni natury. Jego urok szczególnie doceniamy latem – kojarzy się z niebem i morzem, przynosi wrażenie spokoju, swobody, świeżości. Z obawy przed nadaniem wnętrzom nazbyt chłodnego charakteru, rzadko wprowadzamy go jednak do naszych mieszkań. Niesłusznie - odpowiednio dobrany, pozwoli bowiem wykreować piękne aranżacje. Inspiracje Tikkurila ułatwią stworzenie idealnie zgranych kompozycji kolorystycznych, w których główną rolę odegra barwa niebieska.

Chemia budowlana - Fot. Tikkurila
Fot. Tikkurila
Niebieski jest kolorem uniwersalnym i neutralnym – dobrze współgra z innymi tonacjami i pasuje do wnętrz o bardzo różnej stylistyce. Dzięki bogactwu odcieni i odpowiednim barwom uzupełniającym, pozwala tworzyć zarówno aranżacje w stylu retro, jak i modernistyczne. Kolor niebieski niesie harmonię, odprężenie i wyciszenie. Jego wielką zaletą jest również fakt, iż pozwala na optyczne powiększenie przestrzeni.
REKLAMA:


Ogromny wybór niebieskich odcieni z palety barw Tikkurila Optiva, inspiruje do kreowania pięknych aranżacji. Tonacje błękitu, granatu czy kobaltu doskonale sprawdzą się we wszystkich rodzajach pomieszczeń - nadadzą wyjątkowy styl jadalni, sypialni, kuchni czy pokojowi dziecięcemu.

Oryginalnie zaadaptowane poddasze, dzięki błękitowi emanuje spokojem. Kolor nieba w połączeniu z „oknem na świat” otwiera nową, szeroką perspektywę dając mieszkańcom poczucie przestrzeni, oddechu i wolności. Ponieważ ożywiająca czerwień mebli zachęca jednak do działania, tak zaaranżowane pomieszczenie to nie tylko miejsce, w którym znaleźć można wytchnienie ale i doskonała pracownia twórcza.

Chemia budowlana - Fot. Tikkurila
Fot. Tikkurila
Połączenie kilku zróżnicowanych odcieni niebieskiego tworzy doskonale zgraną kompozycję. By nie zakłócać tej harmonii barw, aranżację uzupełniono tylko białymi meblami i dodatkami o prostej formie. Choć kolorystyczną dominantą jest tu chłodny niebieski, wnętrze ma ciepły charakter.Głęboki odcień niebieskiego jest idealną propozycją do aranżacji sypialni w nowoczesnym stylu. Taki kolor ścian uspokaja i wycisza, pomaga znaleźć wytchnienie i nabrać dystansu do codziennych spraw. Pamiętajmy, iż tak nasycone, intensywne barwy nie są polecane do małych pomieszczeń – głębia koloru może bowiem dodatkowo je „przytłoczyć”.

Pastelowy błękit idealnie łączy się z subtelnym różem. Łagodność barw tworzy niebanalny klimat kuchni, przywodzący na myśl atmosferę urokliwej kawiarenki. Nowoczesne meble i pomysłowa ścienna aplikacja dodają aranżacji dizajnerskiego smaku. Poranna kawa w takiej kuchni to świetny początek dnia!

Autor: Tikkurila - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt