chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » Rośliny na ścianach. Jak malować z użyciem szablonów

Rośliny na ścianach. Jak malować z użyciem szablonów

18.09.2008
Wnętrze pełne roślin sprawia naturalne wrażenie bardziej przyjaznego i oswojonego. Nie bez powodu więc, od kilku sezonów jesteśmy pod urokiem motywów roślinnych ”rozkwitających” na całej masie przedmiotów dekoracyjnych, w tym także na ścianach.

Chemia budowlana - Rośliny na ścianach. Jak malować z użyciem szablonów
Dzięki roślinnym ornamentom dom czy mieszkanie nie tylko jest modne, ale nabiera charakteru. Wybór jest ogromny, a w poszukiwaniu inspiracji wystarczy obserwować otoczenie. Bujne liście kasztanowca za oknem, czy draceny stojącej w doniczce mogą z powodzeniem zostać „ściągnięte” na ścianę i odmienić wnętrze mieszkania. Subtelne motywy roślinne warto wziąć pod uwagę, gdy chcemy zmienić nastrój pokoju dziennego czy sypialni.
Wykonując kwiatowe wzory możemy czerpiąc z natury, wykorzystać mocne, kontrastowe kolory, przypominające stylistykę lat 60-tych, jak również postawić na delikatność ornamentu i użyć barw pastelowych. Zarówno intensywne jak i pastelowe odcienie znajdziemy w palecie ponad 2000 kolorów farby Feelings Interior Paint, marki Tikkurila. Planując metamorfozę pomieszczenia warto rozważyć przeskalowanie wzoru i wykonanie florystycznego detalu w wersji wielokrotnie większej od oryginału. Sztuczka sprawdzi się szczególnie, gdy mamy do dyspozycji eksponowaną ścianę. Jako inspiracja może służyć wszystko, np. wzór dmuchawca.
Chemia budowlana - Rośliny na ścianach. Jak malować z użyciem szablonów
Chemia budowlana - Rośliny na ścianach. Jak malować z użyciem szablonów

Podobny do wykonanego na ścianie motyw roślinny można zastosować na innych detalach wystroju wnętrza, np. na lampie czy poduszkach, dbając o ich proporcje. Duży wzór na ścianie w intensywnych kolorach będzie stanowił dominujący element wystroju pomieszczenia, dlatego pozostałe nawiązujące ornamenty powinny być subtelniejsze. Osoby poszukujące delikatniejszych rozwiązań, mogą sięgnąć po drobne motywy, wykonane w sekwencji, których powtarzalność na ścianie zapewni użycie szablonu.
Łatwość wykonania ornamentów roślinnych za pomocą szablonu zachęca do eksperymentowania z wyglądem ścian. Wystarczy niecały litr gęstej farby Feelings Interior Paint, marki Tikkurila, gąbka z pianki polimerowej i po kilku minutach mamy gotowy modny wzór.
REKLAMA:


Jak malować z użyciem szablonów?


Przygotuj następujące narzędzia: gąbkę do tepowania (można ją zrobić samodzielnie z gąbki polimerowej zwijając ją tak by przyjęła okrągły kształt i owinąć końcówkę taśmą), miarkę, taśmę maskującą i ołówek.
1. Zaplanuj dokładnie rozmieszczenie szablonów na ścianie zanim zaczniesz malować farbą. Zaznacz ołówkiem odstępy między nimi.
2. Przymocuj szablon do ściany z pomocą taśmy maskującej.
3. Lekko zanurz gąbkę w farbie i odciśnij jej nadmiar na kawałku tektury. Następnie przyciśnij gąbkę do szablonu. Jeżeli na gąbce będzie za dużo farby, jej nadmiar może spłynąć pod szablon, przez co krawędzie wzoru będą nierówne.
4. Po malowaniu natychmiast zdejmij szablon.
5. Umyj szablon w gorącej wodzie, wysusz i przymocuj w następnym miejscu.

Chemia budowlana - Rośliny na ścianach. Jak malować z użyciem szablonów
FEELINGS INTERIOR PAINT
Stopień połysku: mat
Kolorystyka: biały + pełna gama kolorów Tikkurila Symphony
Wydajność: ok. 10 - 12 m2/l
Opakowania: 0,9 l, 2,7 l, 9 l
Cena brutto: 47,28 pln / 0,9 l. (baza A)


Autor: Tikkurila - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt