chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » Osuszanie mieszkań po zalaniach

Osuszanie mieszkań po zalaniach

01.06.2010
Profesjonalne działanie w usuwaniu szkód wywołanych przez wodę zmusza firmę osuszającą do traktowania każdego przypadku indywidualnie. Dobór odpowiedniej metody osuszania wynika i musi być dostosowany nie tylko do rodzaju zalanych materiałów, ale także do specyficznych warunków panujących w miejscu szkody.

Chemia budowlana - Osuszanie mieszkań po zalaniach
Często zalaniu ulegają miejsca trudno dostępne, np. szyby instalacyjne, strefy izolacji budynków. W wielu takich przypadkach do usunięcia szkody należy zastosować odpowiednią, czasami unikalną, dostosowaną dla danego przypadku metodę osuszania.
REKLAMA:


Osuszanie po zalaniach jest procesem usuwania wody z głębi lub z powierzchni wszelkiego rodzaju materiałów przy wykorzystaniu podstawowych właściwości fizycznych wody, a w szczególności zasady wyrównywania się poziomów wilgotności materiałów mających ze sobą styczność. W tym przypadku mokre materiały oddają wilgoć do powietrza, które jest osuszane przez osuszacze. Przy wykorzystaniu tej metody, woda z materiałów odparowuje w przyspieszony, lecz całkowicie naturalny sposób. Do osuszania nie używa się wysokiej temperatury, lecz suchego powietrza, co eliminuje ryzyko uszkodzenia osuszanych materiałów. Niektóre materiały, takie jak tynk gipsowy, drewno lub wykładziny nie mogą być osuszane przy udziale wysokiej temperatury.

Chemia budowlana - Osuszanie mieszkań po zalaniach
Chemia budowlana - Osuszanie mieszkań po zalaniach
Chemia budowlana - Osuszanie mieszkań po zalaniach


Zastosowanie specjalistycznych urządzeń pozwala na osuszanie przestrzeni lub miejsc trudno dostępnych, przez wytworzenie w nich pod ciśnieniem ruchu suchego powietrza.
Chemia budowlana - Osuszanie mieszkań po zalaniach
Chemia budowlana - Osuszanie mieszkań po zalaniach


Chemia budowlana - woda w strefie izolacji posadzki, osuszenie wymaga specjalistycznych urządzeń
woda w strefie izolacji posadzki, osuszenie wymaga specjalistycznych urządzeń

Technologie tą stosuje się w osuszaniu:


1. Zalanych przegród budowlanych z materiałów posiadających pustki powietrzne, np:
- porotherm,
- strop żerański (płyta żerańska).

2. Zalanych stref izolacji i dylatacji, np:
- wewnętrznych przestrzeni stropów drewnianych,
- wewnętrzne strefy izolacji posadzek (styropian pod posadzka),
- strefy zewnętrznych i wewnętrznych izolacji dociepleniowych budynków,
- strefy izolacji ze żwiru lub pospółki pod budynkiem.3. Zalanych trudnodostępnych przestrzeni, np:
- szybów instalacyjnych (elektrycznych, wodnych, telekomunikacyjnych),
- sufitów podwieszanych (bez potrzeby ich demontażu),
- podłóg technicznych (bez potrzeby ich demontażu),
- szybów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych.

Chemia budowlana - Osuszanie mieszkań po zalaniach

Oszczędność czasu i pieniędzy.


Doświadczenie i profesjonalizm firmy osuszającej pozwala na skuteczne i szybkie, a co za tym idzie - tańsze zlikwidowanie szkody.

Chemia budowlana - Osuszanie mieszkań po zalaniach
Wielu rzeczy takich jak parkiety, ściany gipsowe, meble itp. nie trzeba wymieniać ani remontować, gdyż można je z powodzeniem osuszyć, przywracając im w ten sposób pierwotny stan używalności. Wymieniając wykładziny, parkiety, ściany z kartono-gipsu, itp. które znajdują się w jednym pomieszczeniu, należy robić to po kolei, a koszty ich naprawy lub wymiany sumują się. W przypadku osuszania strukturalnego można osuszać wszystkie te materiały równocześnie, ponosząc tylko jeden - niższy koszt.Natychmiastowe przybycie firmy osuszającej na miejsce awarii i rozpoczęcie prac osuszeniowych, w jak najkrótszym czasie od otrzymania zgłoszenia, pozwala na odróżnienie szkód, powstałych w wyniku zalania od szkód, które powstały wcześniej i nie mają związku ze zdarzeniem.

Źródło: www.dry-pol.pl

Autor: Dry-Pol - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0.2)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt