chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » Kolor roku 2019 czyli Living Coral w naszych domach

Kolor roku 2019 czyli Living Coral w naszych domach

28.01.2019
Instytut Pantone już po raz dwudziesty wybrał kolor roku. W 2019 najbardziej modny będzie odcień 16-1546 Living Coral, czyli słoneczny koral. W dzisiejszych czasach, gdy wszyscy gonią za trendami, nie dziwi fakt, że również chcemy posiadać modne meble. Czy branża meblarska “nadąża” za tymi wytycznymi?

Chemia budowlana - Fot. Ragaba
Fot. Ragaba

Kto wybiera kolor roku?


Kolor roku jest wybierany przez Instytut Pantone, który od kilkunastu lat promuje w ten sposób raporty trendów i wzorniki kolorystyczne. Kolorem roku 2018 był Ultra Violet - co zauważalne było m.in. w wielu branżach i aspektach życia. Living Coral można było także zauważyć podczas pokazów mody najsłynniejszych projektantów Akris lub Channel, którzy nie ukrywali swojego uwielbienia do tej barwy, tworząc kolekcje.

Przekaz koloru roku


Za każdym wyborem stoi konkretna idea i przesłanie. PANTONE 16-1546 LIVING CORAL, oznacza energiczność i towarzyskość. Ma być porywający, zachęcający do beztroskiej aktywności, ucieleśniający wrodzoną potrzebę optymizmu i radosnych poszukiwań. Zdaniem ekspertów dodatkowym aspektem jest udział technologii i mediów społecznościowych w naszym życiu, co skutkuje potrzebą autentycznych doświadczeń - a kolor roku ma nam w tym pomóc.
REKLAMA:


Kolory w branży meblarskiej


Kolorystyka mebli w mieszkaniu wpływa na jego design, styl i charakter. Dlatego wybierając meble, zwraca się na to szczególną uwagę. W ludziach pojawia się chęć bycia na czasie z nowościami - również w kolorach. Kiedyś w czterech kątach rządziły zwykłe drewniane lub drewnopodobne meble w stonowanych brązowych barwach. W ostatnich latach odcienie kolorów mebli odeszły od XX-wiecznych trendów w imię odważnych neonowych barw (nadającym pomieszczeniom wyrazistego charakteru), a także nowoczesnej bieli i czerni. Tym w jaki sposób dobierać barwy do otoczenia zaczęli interesować się specjaliści. Powstała specjalność w psychologii - psychologia kolorów - która zajmuje się badaniem wpływu kolorów na życie człowieka i jego nastrój (np. meble w konkretnych barwach mogą nas uspokajać, pobudzać czy nawet rozbawiać).

Chemia budowlana - Fot. Ragaba
Fot. Ragaba
Chemia budowlana - Fot. Ragaba
Fot. Ragaba

Meble w kolorze roku


Przyciągający design, nowoczesny styl, a tym bardziej panująca moda uznawane są główne czynniki wpływające na zakup mebli przez konsumenta. Stąd producenci mebli coraz częściej liczą się ze zdaniem ważnych w tej branży instytutów, a co więcej z ich wyborami (w tym przypadku w wyborze koloru roku). - Od początku istnienia marki bierzemy pod uwagę bieżące trendy, dlatego meble, będą dostępne także w kolorze Living Coral - mówi Justyna Bielawska z marki Ragaba.

Co skłania producentów do specjalnej produkcji mebli w modnych kolorach? Odpowiedź jest bardzo prosta:
- Z roku na rok, widzimy większe zainteresowanie meblami w kolorach, które są topowymi w danym roku. Głównie są to stoły i komody, które są najbardziej widocznymi elementami w mieszkaniach- mówi przedstawicielka marki Ragaba.

Jak zmienić wystrój?


Co zrobić, kiedy w mieszkaniu dominuje kolor szary? Wszelkie odcienie ziemiste są bardzo modne, przypominając palety kolorów z lat 70 (są to głównie kolory pastelowe i ciepłe) a łatwość ich łączenia daje okazję do czerpania radości ze stworzenia niepowtarzalnego wystroju wnętrza. Wymiana wszystkich mebli co roku, wcale nie jest konieczna do tego, aby odświeżyć domową przestrzeń. Wystarczą więc drobne zmiany w postaci jednego, wyróżniającego się sprzętu, dodatków, okryć lub dekoracji. Dobrze jest przecież przebywać w mieszkaniu, w którym kolor nadaje świeżości. Kolor roku ma przecież orzeźwiać, a nie przytłaczać. Odcień Living Coral pasuje do bieli i wszystkich jej odcieni. Przykładowe połączenia:
- stół w kolorze Living Coral - zasłony w oknach w tym samym kolorze,
- stół w kolorze białym - świeczki w kolorze Living Coral,
- komoda w kolorze roku 2019 - pościel w tym samym kolorze,
- stolik kawowy w kolorze białym - podstawki na kubki w Living Coral.

Czym kierują się Polacy?


Według danych statystycznych co piąty Polak zmienia meble w wyniku chęci podążania za modą, natomiast aż 63% młodych konsumentów rynku meblarskiego kieruje się głównie modą przy zakupie swoich wymarzonych mebli. Jakie nasuwają się wnioski? Przy doborze mebli szczególną uwagę przywiązuje się do mody oraz designu. Coraz większą częścią rynku konsumentów branży meblarskiej stanowią osoby młode między 20 a 26 rokiem życia.

Kolor jako nieodzowny element życia wypełnia codzienność każdego człowieka, który ma z nim styczność. Potrafi wpłynąć na nastrój i samopoczucie, a najważniejsze jest to, aby czuć się komfortowo w mieszkaniu. Kolor Living Coral oznaczający energiczność, aktywność i towarzyskość na pewno spodoba się osobom, które cenią sobie czas spędzony w gronie najbliższych, przy stole pełnym pysznego jedzenia. Kolor taki jak Living Coral szczególnie docenimy w trakcie zimowego czasu. To podczas głównie tej pory roku spędzamy więcej czasu w mieszkaniu. Zima ostatnich lat jest bardziej szara i deszczowa niż biała i śnieżna, kolorystyczny element we wnętrzu przywoła w nas energię i siłę do aktywnego i ciekawego życia.

(Oceń ten artykuł):
(3.9)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt