chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » UZIN U-Tack – szybkie i czyste klejenie listew cokołowych

UZIN U-Tack – szybkie i czyste klejenie listew cokołowych

07.11.2017
Klejenie listew to przysłowiowa „kropka nad i” w montażu podłogi. Po perfekcyjnym położeniu wykładziny wystarczy dobrze przykleić listwy i pozwolić inwestorowi na odbiór pomieszczenia. Czy na tym etapie coś może pójść źle?

Chemia budowlana - Fot. Uzin
Fot. Uzin
Niestety, mimo że klejenie listew przypodłogowych zwykle nie jest dla wykonawcy bardzo obciążające fizycznie, to zadanie wymagające spokoju i precyzji. Niewłaściwie zamontowana listwa popsuje bowiem cały efekt.

Dzięki zastosowaniu tego uniwersalnego rozwiązania listwy przykleimy nawet od 3 do 5 razy szybciej niż w przypadku użycia tradycyjnych klejów. Taśma UZIN U-Tack nie wymaga wstępnego odparowywania, nie ma również określonego czasu otwartego. Brak ścisłego reżimu technologicznego sprawia, że prace przebiegają spokojniej i umożliwiają większą precyzję.

Nie musimy się też martwić ewentualnymi zabrudzeniami. W zestawie z taśmą otrzymujemy bowiem papierową tarczę odporną na klej, która nie tylko ułatwi nam pracę, ale również utrzyma miejsce pracy w czystości.

Do listew, pasków wykładzin, na każdym podłożu UZIN U-Tack to rozwiązanie uniwersalne. Taśmę można stosować do miękkich listew i wklęsłych profili z PVC, listew przypodłogowych z twardym rdzeniem oraz listew aluminiowych. Znajdzie zastosowanie także do klejenia pasków z wykładzin tekstylnych ze wszystkimi typami spodów oraz wykładzin z PVC i linoleum.
Chemia budowlana - Fot. Uzin
Fot. Uzin
Chemia budowlana - Fot. Uzin
Fot. Uzin

Dużą zaletą taśmy jest możliwość stosowania na praktycznie każdym podłożu budowlanym, którego głębokość struktury nie przekracza 1,5 mm. Można więc używać jej na tynku, cegłach, betonie, zagruntowanym gipsie i masie szpachlowej, drewnie, ceramice, tworzywach sztucznych, metalu czy powłokach malarskich. Przy stosowaniu na tapetę należy odciąć fragment, w którym listwa będzie łączona ze ścianą.
REKLAMA:

UZIN U-Tack wyróżnia także fakt, że w przeciwieństwie do kontaktowych klejów do listew, nie zawiera rozpuszczalników i charakteryzuje się bardzo niską emisyjnością.

Stosowanie taśmy jest zatem całkowicie bezpieczne dla wykonawców i sprzyja tworzeniu zdrowego klimatu w pomieszczeniach. Potwierdzają to certyfikat EMICODE EC 1 PLUS oraz znak „Niebieski Anioł” (Der Blaue Engel).

Parametry techniczne:


Opakowanie: karton
Długość rolki: 50 m
Szerokość rolki: 25 / 40 / 50 / 85 mm
Kolor: bezbarwny
Okres przechowywania: co najmniej 2 lata
Temperatura podłoża: co najmniej 15 st. Celsjusza
Ekologia: „Niebieski Anioł” wg RAL-UZ 113, EMICODE EC 1 PLUS

Autor: Uzin - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt