chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » 5 pomysłów na wiosenne wnętrze

5 pomysłów na wiosenne wnętrze

26.04.2017
Dni stają się coraz dłuższe i cieplejsze, na zewnątrz wszystko budzi się do życia. Pojawia się wypatrywana z utęsknieniem roślinność wraz z jej feerią barw. Warto wykorzystać sprzyjającą aurę i zaprosić wiosnę do domu. Co wniesie nową energię do naszego wnętrza?

Nie ma wątpliwości, że otoczenie wpływa na nasze samopoczucie. Jeśli chcemy poczuć wiosenny optymizm i zastrzyk energii, czas pożegnać grube narzuty, zasłony i ciepło kominka, i wpuścić do mieszkania świeżą bryzę. „Wiosna” w domu sprawdzi się przez cały rok, dodając nam sił witalnych i poprawiając nastrój.

Postaw na soczyste barwy


Niezawodnym sposobem na wprowadzenie wiosennej aury do domu są radosne, soczyste kolory. Pierwsza na myśl przychodzi oczywiście zieleń, której wszystkie odcienie – od limonki po malachitowy – świetnie sprawdzają się we wnętrzach. Warto rozważyć także inne kolory natury, w szczególności kwiatowe: żółcie, pomarańcze, róże i fiolety. Wiosenne barwy takie jak powabna fuksja, soczysty melon czy słoneczny blask znajdziemy wśród 77 odcieni farby Dekoral Akrylit. – Jeśli decydujemy się na mocny kolor na ścianie, warto postawić na emulsję lateksową, która dzięki wysokiej odporności na szorowanie dłużej będzie cieszyć nas swoją soczystą barwą – radzi Aldona Słapa-Nowacka, Brand Manager marki Dekoral.
REKLAMA:


Chemia budowlana - Soczyście pomarańczowa ściana doda energii i ociepli pokój. Fot. Dekoral
Soczyście pomarańczowa ściana doda energii i ociepli pokój. Fot. Dekoral

Baw się kolorem


Intensywne barwy, by zachowały swoje energetyzujące właściwości, nie muszą pojawiać się w dużej ilości. Można pomalować nimi tylko jedną ścianę lub jej fragmenty np. w postaci pasów w innym kolorze. W zestawieniu ze stonowanymi powierzchniami to wystarczy, by poczuć we wnętrzu wiosnę. Do tak zaaranżowanego pomieszczenia warto dobrać podobne kolorystycznie dodatki: doniczki z ziołami, dekoracyjne poszewki na poduszki czy zasłony. Ważny jest tutaj kontrast i umiejętna zabawa kolorem, a nie jego ilość.

Chemia budowlana - Intensywny, wiosenny kolor zastosowany w umiarze ożywi całe wnętrze, ale go nie przytłoczy. Fot. Dekoral
Intensywny, wiosenny kolor zastosowany w umiarze ożywi całe wnętrze, ale go nie przytłoczy. Fot. Dekoral

A może pastele?


Jeśli nie czujemy się komfortowo w otoczeniu mocnych odcieni we wnętrzu, możemy postawić na wiosenne barwy w pastelowym wydaniu, takie jak miętowy drops, narcyz czy brzoskwiniowy. Zgaszone kolory nie dodadzą nam energii, ale wniosą świeżość i odprężenie. Pastele są obecnie bardzo modne i będą pasować do większości klasycznych elementów wystroju.

Wpuść światło


Wiosną warto wpuścić do mieszkania więcej słońca. Ułatwią to jasne kolory, które dodatkowo odbijają światło oraz dadzą wrażenie rześkości i czystości. Właśnie o tej porze roku najlepiej pomyśleć o odświeżeniu naszego „M” – farby szybko wyschną, a mieszkanie można gruntownie wywietrzyć. Co więcej, zszarzałe ściany i zabrudzenia będa bardziej widoczne we wpadającym do pomieszczeń coraz intensywniejszym słońcu. Jeśli ściany w mieszkaniu są ciemne, rozważmy przemalowanie ich na łagodniejszy kolor – klasyczną biel lub jej zgaszone, ciepłe wersje, takie jak waniliowy czy kwiat wiśni. – Kiedy dokonujemy zmiany koloru z intensywnego na jasny, powierzchnie warto wcześniej zagruntować. Dzięki temu zużyjemy dużo mniej farby dekoracyjnej i remont będzie tańszy – zdradza Aldona Słapa-Nowacka.

Jeśli na oknach mamy zawieszone grube zasłony i firany, warto wymienić je na lżejsze, przejrzyste, które wpuszczą do wnętrza więcej światła.

Chemia budowlana - Geometryczne i roślinne wzory. Fot.Dekoral
Geometryczne i roślinne wzory. Fot.Dekoral

Kolejnym sposobem na ożywienie wnętrza na wiosnę jest zastosowanie wzorów – zarówno na ścianach, jak i na elementach dekoracyjnych: poduszkach, narzutach i zasłonach. Mocne, geometryczne linie dodają energii, a motywy roślinne, np. modna w ostatnim czasie monstera, bezpośrednio nawiązują do budzącej się do życia natury. Proste motywy, takie jak chevron czy pionowe pasy, można wykonać samemu używając taśmy malarskiej lub specjalnego szablonu. Ciekawy efekt na białej ścianie uzyskamy wykonując taki wzór w kolorze zieleni Amazonii lub tutti-frutti.

Autor: Dekoral - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.2)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt