chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Bezspoinowe systemy ociepleń Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » BSO » BSO - maszyny, narzędzia, akcesoria » Baumit KlebeAnker 88 - innowacyjna kotwa montażowa

Baumit KlebeAnker 88 - innowacyjna kotwa montażowa

22.06.2011
Bezspoinowy system ociepleń to jedna z najpopularniejszych metod poprawiających oszczędność energii. Dzięki termoizolacji ścian można obniżyć rachunki za ciepło nawet o kilkanaście procent. Warto jednak pamiętać, że tego typu prace najlepiej powierzyć specjalistom, którzy unikną błędów wpływających na funkcjonalność powłoki ociepleniowej. Jednym z profesjonalnych narzędzi jest system mocowania styropianu KleberAnker firmy Baumit. Pozwala on na montaż płyt styropianowych do murów nośnych o osłabionej warstwie wierzchniej. Kotwy KlebeAnker 88, dzięki 88 mm długości trzpienia, umożliwiają mocowanie termoizolacji bez konieczności dodatkowego kołkowania.

Chemia budowlana - Kotwa montażowa KlebeAnker 88 firmy Baumit, fot. Baumit
Kotwa montażowa KlebeAnker 88 firmy Baumit, fot. Baumit

System Baumit KleberAnker – wyjątkowy system mocowania styropianu


Firma Baumit stworzyła innowacyjny system KlebeAnker, który umożliwia idealną izolację cieplną budynków. W przypadku termoizolacji na nowych podłożach jedyną technologią mocowania płyt EPS jest klejenie. Z kolei na stare tynki lub powierzchnie betonowe konieczne było dotąd stosowanie kołków. Baumit, dzięki KlebeAnker znalazł rozwiązanie tego problemu. Baumit KlebeAnker wbija się bezpośrednio do muru nośnego, a następnie, przed naklejeniem płyt izolacyjnych, nanosi się na nie szpachlę. Powstałe w ten sposób powierzchnie spojeń stwarzają stabilne, dodatkowe punkty mocowania dla płyt izolacyjnych i dzięki temu zapewniają większą wytrzymałość niż kołki. System Baumit KlebeAnker nie powoduje w żaden sposób naruszenia montowanych płyt izolacyjnych. Co więcej, w przeciwieństwie do kołków, w przypadku zastosowania kotew Baumit KlebeAnker, na zewnętrznej warstwie pokrycia nie pozostają ślady. W ten sposób znikają również mostki cieplne.
REKLAMA:


KlebeAnker 88 – kotwy zamiast kleju


Kotwa montażowa Baumit KlebeAnker 88 umożliwia mocowanie termoizolacji bez konieczności dodatkowego kołkowania. Rozwiązanie to można stosować w systemach ociepleniowych opartych na elewacyjnych płytach styropianowych. Kołki KlebeAnker 88 można wbijać do murów betonowych, a także tych z cegły pełnej i dziurawki z istniejącym starym tynkiem o maksymalnej grubości do 40 mm. Warto pamiętać, że podłoże przed montażem powinno być czyste, nośne i suche, jak również oczyszczone z wykwitów i luźnych zanieczyszczeń. Kotwy należy umieszczać maksymalnie w odstępach 40 x 40 cm na powierzchni ściany oraz w odległości maksymalnie 10 cm od listwy startowej i krawędzi budynku. Takie rozmieszczenie powoduje, że zużycie wynosi ok. 6 sztuk na m². KlebeAnker 88 firmy Baumit umożliwia montowanie płyt bez konieczności usuwania warstw słabych. W przeciwieństwie do tradycyjnych kołków, stosowanie rozwiązania firmy Baumit w pełni eliminuje powstawanie mostków termicznych. Do mocowania płyt styropianowych do kotew KlebeAnker polecane są zaprawy klejowo-szpachlowe Baumit StarContact lub Baumit openContact.

Chemia budowlana - Schemat montażu kotwy KlebeAnker 88 firmy Baumit, fot. Baumit
Schemat montażu kotwy KlebeAnker 88 firmy Baumit, fot. Baumit
Wykonanie termoizolacji istniejących już budynków jest dość skomplikowanym przedsięwzięciem. Słabe czy wręcz łuszczące się tynki stają się powodem późniejszych kłopotów związanych z prawidłowym funkcjonowaniem powłoki izolacyjnej. Kotwy montażowe KlebeAnker 88 firmy Baumit umożliwiają montaż płyt styropianowych do istniejących warstw bez konieczności usuwania starych. Taki sposób montażu - na widocznej ścianie - umożliwia ominięcie ewentualnych instalacji, fug i pustek w murze. Mocowanie termoizolacji ze styropianu na kotwy KlebeAnker 88 daje gwarancje stabilnego i estetycznego wykonania powłoki izolacyjnej budynku.

Kotwa montażowa Baumit KlebeAnker 88, karton 300 szt. – cena 1168,50 zł brutto/karton
Producent: Baumit

Autor: Baumit - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.7)

Jesteś w dziale:

Docieplenia

Nowości produktowe w BSO
Tynki do dociepleń
Farby fasadowe
Akcesoria i narzędzia BSO
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt