chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Bezspoinowe systemy ociepleń Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » BSO » BSO - tynki do dociepleń » Ocieplanie elewacji obiektów zabytkowych z quick-mix

Ocieplanie elewacji obiektów zabytkowych z quick-mix

10.04.2018
Tynk ciepłochronny TMD

Ocieplanie ścian w obiektach zabytkowych wywołuje niemal zawsze wiele kontrowersji w środowisku konserwatorskim. Firma quick-mix posiada w swojej ofercie system ocieplania ścian, który idealnie wpisuje się w filozofię konserwatorskiego podejścia do termomodernizacji obiektów zabytkowych. Polega on na tynkowaniu powierzchni elewacji tynkiem ciepłochronnym TMD.
Tynk ciepłochronny TMD jest tynkiem mineralnym, produkowanym na bazie lekkich kruszyw, a jego spoiwem jest wapno trasowe. Charakteryzuje się bardzo dużą porowatością oraz bardzo niskim zużyciem wynoszącym ok. 5,5 kg/m²/10 mm grubości. Może być nakładany warstwą o grubości ok. 40 mm w jednym cyklu roboczym. Tynk TMD służy do wykonywania tynków ocieplających na powierzchniach elewacji obiektów zabytkowych. Może być stosowany na murach zasolonych szkodliwymi solami budowlanymi. Czasami stosowany jest jako tzw. tynk tracony. Do zalet tynku ciepłochronnego TMD należy jego wysoka izolacyjność termiczna, dyfuzyjność, zwiększona odporność na pojawianie się wykwitów oraz łatwość w obróbce. Po wyschnięciu i związaniu elewacja otynkowana tynkiem TMD powinna zostać powierzchniowo wzmocniona warstwą zbrojoną wykonaną z zaprawy do szpachlowania SKS w którą należy wkleić siatkę z włókna szklanego QMS. Ostatnim etapem prac termomodernizacyjnych powinno być pomalowanie elewacji farbą krzemianowa LK 300 lub farbą silikonową Q 360.

Przykład zastosowania tynku TMD: Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej
Chemia budowlana - Przed renowacją…. Fot. quick-mix
Przed renowacją…. Fot. quick-mix
Chemia budowlana - … po renowacji. Fot. quick-mix
… po renowacji. Fot. quick-mix


Autor: Quick-mix - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.8)

Jesteś w dziale:

Docieplenia

Nowości produktowe w BSO
Tynki do dociepleń
Farby fasadowe
Akcesoria i narzędzia BSO
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt