chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Bitumy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » bitumy » Membrana bitumiczna IZOLMAT czyli bezpieczny dach nad głową

Membrana bitumiczna IZOLMAT czyli bezpieczny dach nad głową

20.07.2013
Hydroizolacja stromych dachów o drewnianym podłożu polegała na wykorzystaniu papy zgrzewalnej, papy tradycyjnej lub specjalnych folii. Niestety, pierwsze rozwiązanie zwiększało możliwość pożaru w trakcie zgrzewania zakładów, nie było też popularne ze względu na poważne obciążenia dachu, jak i cenę. Papy tradycyjne należało montować dwuwarstwowo, aby uzyskać pewność izolacji dachu. Folia zaś nie gwarantowała dostatecznego zabezpieczenia przed działaniem promieni UV. Propozycja firmy IZOLMAT – membrana bitumiczna IZOLMAT PLAN optimax PV eliminuje wady trzech wcześniej stosowanych produktów, zachowując ich mocne strony.

Chemia budowlana - Membrana bitumiczna IZOLMAT czyli bezpieczny dach nad głową
Nowa membrana bitumiczna IZOLMAT powstała na bazie wysokomodyfikowanego asfaltu nałożonego jednostronnie na mocną osnowę poliestrową. Takie połączenie zapewnia z jednej strony wysoką elastyczność, a z drugiej trwałość w ekstremalnych temperaturach, nawet do -25˚C. Celem gdańskiego producenta było bowiem stworzenie produktu łączącego najlepsze cechy użytkowe i robocze.

IZOLMAT PLAN optimax PV stanowi skuteczną, jednowarstwową hydroizolację stromych dachów odeskowanych lub pokrytych płytą OSB jako warstwa wstępnego krycia przed położeniem dachówki, gontu lub blacho dachówki. Ogromna zaletą papy, podkreślającą jej nie tylko wysoce użytkowy, ale i ekonomiczny charakter, jest fakt, iż montaż wykończenia możemy przeprowadzić nawet po dwóch latach od nałożenia membrany (ułatwia to rozplanowanie inwestycji w dłuższym czasie). Umożliwia to bardzo dobra odporność materiału na UV, a w parze z trwałością wobec promieniowania słonecznego, idzie wysoka żywotność membrany. Wynosi ona ok. 60-70 lat i tym samym jest porównywalna z żywotnością najbardziej trwałych pokryć ceramicznych. Przez cały ten okres membrana zachowuje elegancki wygląd i skutecznie chroni przed wilgocią w każdej postaci, kurzem i wiatrem. Zapewnia także prawidłową cyrkulację pary wodnej przez strukturę dachu (bez względu na to czy poddasze ma charakter użytkowy czy nie), dzięki czemu materiał nie ulega pofałdowaniom. Niski punkt zapłonu sprawia, że inwestor lub wykonawca może bezpiecznie prowadzić prace wykończeniowe pod dachem.

REKLAMA:


Fachowcy docenią łatwość użytkowania produktu. Rolki są lekkie, dzięki czemu zarówno transport, jak i montaż nie są uciążliwe. Dodatkowo, szorstka powierzchnia papy zapobiega ślizganiu się obuwia, co zdecydowanie ułatwia pracę. Elastyczność membrany sprawia zaś, że materiał jest nie tylko odporny na zerwanie, ale umożliwia również wykonanie obróbek na krawędziach i przy kominach, nawet w niskich temperaturach. Mała grubość zakładów pozwala równo montować kontrłaty na jej powierzchni.

Membrana bitumiczna jest również rozwiązaniem ekonomicznym pod kątem wykorzystania innych materiałów. Do sklejenia zakładów wymagana jest minimalna ilość kleju, a produkt jest w pełni kompatybilny z lepikami i klejami asfaltowymi marek IZOHAN i IZOLMAT przeznaczonych do zakładów papowych i uszczelniania mocowań (gwoździ i podkładek).

Membrany bitumiczna IZOLMAT PLAN optimax PV dostępne są w rolkach o wymiarach 20m x 1m i wadze 20kg.
Więcej informacji na stronie: www.izolmat.pl

Autor: PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH IZOLMAT Sp. z o.o. - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.5)

Jesteś w dziale:

Bitumy

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt