chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Bitumy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » bitumy » Uszczelnianie basenów w systemie ALPOL AQUA PLUS

Uszczelnianie basenów w systemie ALPOL AQUA PLUS

11.06.2007
Coraz częściej Polacy – dbając o swoje zdrowie - wybierają baseny jako formy spędzania wolnego czasu i rekreacji. Oczekiwania osób korzystających z obiektów basenowych wzrastają bardzo szybko, a dodatkowe atrakcje tj. zjeżdżalnie, jaccuzi, sauny są niezbędnym elementem wyposażenia tego typu obiektów sportowo-rekreacyjnych.

Chemia budowlana - Uszczelnianie basenów w systemie ALPOL AQUA PLUS
Nowoczesne obiekty basenowe muszę także posiadać starannie zaaranżowane oraz funkcjonalne wnętrza. Wzrost kosztów budowy kompleksów basenowych oraz ich utrzymania sprawiają, że wzrasta zapotrzebowanie na nowoczesne technologie zapewniające możliwość eksploatacji basenów przez wiele lat, bez konieczności przeprowadzania remontów i napraw. Każdy, bowiem remont oznacza dodatkowe kosztowe oraz utracone korzyści spowodowane zamknięciem obiektu.
Przeczytaj również: Systemy hydroizolacji ALPOL
REKLAMA:


Okładziny ceramiczne, które występują w basenach, podlegają obciążeniom mechanicznym poprzez intensywne wypłukiwanie i czyszczenie oraz oddziaływaniu agresywnych wód solankowych, środków czyszczących czy czynników atmosferycznych. Dlatego tak ważne jest staranne zaprojektowanie obiektu i wybór odpowiedniego systemu dostosowanego do rodzaju basenu i występujących w nim obciążeń. Sprawdzone oraz nowoczesne rozwiązania dla basenów oferuje np. firma ALPOL. System ALPOL AQUA PLUS umożliwia kompleksowe wykonywanie warstw użytkowych i izolacji w basenach z nieckami wykonanymi ze zbrojonego betonu, zwykłego lub wodoszczelnego, a także w pomieszczeniach dodatkowych tj. przebieralnie, sauny i jaccuzi.

Wykonując izolacje basenów kąpielowych lub innych zbiorników na wodę, należy zwrócić uwagę na materiały służące zabezpieczeniu obiektu. Jest to spowodowane tym, że podlegają one parciu cieczy wypełniających te konstrukcje. Przeznaczenie oraz sposób użytkowania tych obiektów narażonych na działanie znajdujących się w nich cieczy decyduje o sposobie wykonania warstwy ochronnej izolacji.
Baseny betonowe w zależności od usytuowania (wewnętrzne, zewnętrzne) narażone są na ciągłe oddziaływanie wilgoci i wody. Niezależnie gdzie basen jest usytuowany oddziałują na jego konstrukcję zmienne czynniki zewnętrzne (temperatura, parcie wody od wewnątrz i gruntu z zewnątrz, środki chemiczne używane do uzdatniania wody i czyszczenia niecki). W zależności od przeznaczenia basenu woda znajdująca się w nim może być słodka (baseny pływackie, rekreacyjne), słona – morska (nadmorskie baseny rekreacyjne, sanatoryjne, rehabilitacyjne), mineralizowana (baseny sanatoryjne, termalne).
Zestaw systemowych produktów umożliwia wykonanie izolacji zewnętrznej i wewnętrznej niecki basenowej. Izolacja zewnętrzna składa się z gruntu - emulsji bitumicznej do izolacji i gruntowania ALPOL AH 740 oraz izolacji - bitumicznej masy uszczelniającej ALPOL AH 741. Hydroizolacja wewnętrzna składa się z gruntu krzemianowo-polimerowego ALPOL AG 707 i zaprawy wodoszczelnej do basenów ALPOL AH 753. Do przyklejania płytek basenowych zalecamy elastyczne kleje cementowe - ALPOL AK 517, ALPOL AK 516 na podłoża poziome i ALPOL AK 513, ALPOL AK 512 na podłoża pionowe. Do wypełniania spoin między płytkami, proponujemy zaprawę epoksydową do spoinowania ALPOL AH 760.

Źródło: Alpol


Autor: PIOTROWICE II - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.9)

Jesteś w dziale:

Bitumy

najcześciej czytane najcześciej czytane
Artykuły polecane
Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2022 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt