chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Betony Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » betony » Systemy zapraw Tytan TEO

Systemy zapraw Tytan TEO

06.09.2011
Chemia budowlana - Nowość w ofercie systemy zapraw Tytan TEO Fot. Selena SA
Nowość w ofercie systemy zapraw Tytan TEO Fot. Selena SA
Bloczki z betonu komórkowego, jako niezwykle lekkie, łatwe w obróbce i ciepłe tworzywo, pozwalają na realizację ciekawych projektów domów energooszczędnych. Efekt wykonanych prac murarskich zależy od jakości zaprawy, dlatego firma Selena wprowadziła do swojej oferty cienkowarstwową zaprawę murarską Tytan TEO 224, która wraz z Zaprawą do obrzutki wstępnej Tytan TEO 314 oraz tynkami maszynowymi tworzą kompletny system murowania.

Beton komórkowy charakteryzują bardzo dobre właściwości cieplne, dlatego bloczki z niego wykonane należy łączyć metodą cienkospoinową. Dzięki temu znacząco ogranicza się powierzchnię mostków termicznych, co wpływa na końcową przenikalność cieplną przegród zewnętrznych. Z myślą o energooszczędnym budownictwie firma Selena wprowadziła do oferty zaprawę murarską Tytan TEO 224, polecaną do murowania zewnętrznych i wewnętrznych ścian z bloczków z betonu komórkowego (gazobetonu), wapienno-piaskowych (silikatowych) oraz ceramicznych na cienką spoinę (2-6 mm). Dzięki idealnie zbilansowanym składnikom uzyskuje idealną przyczepność do podłoża i konsystencję, a ponadto jest bardzo łatwa w urabianiu. Ofertę systemu zapraw Tytan TEO uzupełnia zaprawa do obrzutki cementowej Tytan TEO 314 oraz tynki maszynowe Tytan TEO 324 i Tytan TEO 334.
REKLAMA:


Chemia budowlana - Cienkowarstwowa zaprawa murarska Tytan TEO 224 Fot. Selena SA
Cienkowarstwowa zaprawa murarska Tytan TEO 224 Fot. Selena SA

Szkoła murowania z Tytan TEO


Prawidłowe wykonanie muru z betonu komórkowego wymaga wykonania kilku kroków, które zapewnią zachowanie właściwości fizycznych i mechanicznych przegrody. Przed przystąpieniem do prac należy odpowiednio wypoziomować fundament za pomocą odpowiedniej zaprawy wyrównującej, np. Tytan TEO 124, a następnie ułożyć izolację przeciwwilgociową. Następnie należy oczyścić wierzchnią warstwę bloczków z wszelkich zanieczyszczeń - pyłu po szlifowaniu, pozostałości tłuszczu, wosku czy farb. Cienkowarstwową zaprawę murarską Tytan TEO 224 przygotowuje się wsypując całą zawartości worka (25 kg) do odmierzonej dokładnie ilości (6,5 litra) czystej, chłodnej wody. Następnie należy wymieszać całość wiertarką z mieszadłem wolnoobrotowym, aż do uzyskania jednorodnej konsystencji bez grudek. Zaprawę należy rozprowadzić równomiernie na całej klejonej powierzchni za pomocą pacy zębatej (8 mm) w taki sposób, aby grubość warstwy klejącej wynosiła nie więcej niż 2-6 mm. W przypadku technologii łączenia pióro-wpust nie należy nakładać zaprawy na pionowe powierzchnie elementów. Każdy bloczek należy następnie docisnąć i dobić za pomocą gumowego młotka, aż do zniwelowania wszelkich nierówności i otrzymania pożądanego położenia. Prawidłowość ułożenia bloczków każdorazowo należy sprawdzić przy użyciu poziomnicy i linek murarskich. Czas na korektę wynosi około 10 minut. Po wyschnięciu zaprawa uzyskuje wytrzymałość na ściskanie powyżej 10 N/mm2 i dzięki mrozoodporności nie traci swoich właściwości wytrzymałościowych podczas wielokrotnych cyklów zamrażania i rozmrażania. Jest dostępna w dwóch kolorach: białym i szarym.

Chemia budowlana - Zaprawa do obrzutki wstępnej Tytan TEO 314 Fot. Selena SA
Zaprawa do obrzutki wstępnej Tytan TEO 314 Fot. Selena SA

Wykończenie ścian


Ostatnim etapem prac jest pokrycie ścian zewnętrznych i wewnętrznych tynkiem maszynowym. Technologia natryskowa znacznie skraca czas robót oraz pozwala uniknąć niepotrzebnych strat materiału, jednak tylko pod warunkiem odpowiedniego przygotowania podłoża. Gładka i chłonna powierzchnia betonu komórkowego może nie gwarantować odpowiedniej przyczepności. Dlatego przed przystąpieniem do prac tynkarskich należy zastosować zaprawę do obrzutki wstępnej Tytan TEO 314, dedykowaną wszystkim podłożom mineralnym. Obrzutka cementowa wyrówna chłonność podłoża i stworzy warstwę sczepną zapewniającą optymalne wiązanie między betonem a tynkiem cementowo-wapiennym. Zaprawę oraz tynki można nanieść szybko, bez konieczności ręcznego mieszania, za pomocą agregatu mieszająco-pompującego z pompą śrubową o średnicy 14-16 mm. Przy obrzucaniu zaprawą należy zadbać, aby powierzchnia ściany była pokryta cienką warstwą w 100%. Po pełnym utwardzeniu można rozpocząć tynkowanie. Do wykańczania ścian o podwyższonych wymaganiach wytrzymałościowych zaleca się tynk maszynowy Tytan TEO 324, tworzący niezwykle odporną i hydrofobową warstwę ochronną. Natomiast najlepszą wydajność gwarantuje lekki tynk maszynowy Tytan TEO 334, dedykowany w szczególności chłonnym powierzchniom wykonanym z betonu komórkowego i pustaków silikatowych.

Ceny:
Cienkowarstwowa zaprawa murarska Tytan TEO 224 cena: 18,00 zł brutto (szary) za 25 kg
Zaprawa wyrównująca Tytan TEO 124 cena: 23,75 zł brutto za 25 kg
Zaprawa do obrzutki wstępnej Tytan TEO 314 cena: 18,00 zł brutto za 25 kg
Tynk maszynowy Tytan TEO 324 cena: 17,50 zł brutto za 25 kg
Lekki tynk maszynowy Tytan TEO 334 cena: 18,00 zł brutto za 25 kg
Autor: Selena - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.5)

 
Jesteś w dziale:

Betony

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt