chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Betony Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » betony » Kupujesz farby – sprawdź poziom LZO

Kupujesz farby – sprawdź poziom LZO

12.10.2010
Wybierając farby do wnętrz należy zwrócić uwagę na zawartość lotnych związków organicznych (LZO). Im mniejsza, tym farba jest bezpieczniejsza dla domowników i środowiska naturalnego. Benjamin Moore wprowadził do swojej oferty farbę Natura 512,  która w ogóle nie zawiera tych szkodliwych substancji.

Chemia budowlana - Kupujesz farby – sprawdź poziom LZO
Lotne Związki Organiczne (LZO) to substancje chemiczne, które powstają jako uboczny produkt w wielu procesach przemysłowych i powodują zanieczyszczenie środowiska. Przedostają się do atmosfery m.in. ze spalin samochodowych lub detergentów. Poważnym ich źródłem są również farby i lakiery. W reakcji ze światłem słonecznym LZO obniżają poziom ozonu, wpływając negatywnie na proces globalnego ocieplenia. Ponadto, zawierają one m.in. atomy chloru, siarki oraz bromu, które mogą być niebezpieczne dla domowników. W ostatnich latach obserwujemy ogólnoświatowy trend do redukcji emisji LZO. Zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej, od 2010 roku maksymalna dopuszczalna zawartość LZO w litrze matowej farby wewnętrznej wynosi 30 gramów. Amerykańskiej firmie Benjamin Moore & Co. udało się stworzyć matową farbę Natura 512 z zerową zawartością lotnych związków organicznych, niezależnie od intensywności koloru.
Przeczytaj również: Kolekcja kolorów Color Stories
REKLAMA:


Wodorozcieńczalna farba akrylowa Natura 512 to najnowszy produkt renomowanej marki Benjamin Moore, który powstał z myślą o bezpieczeństwie domowników i w trosce o środowisko naturalne. Ze względu na swoje właściwości farba szczególnie sprawdza się podczas malowania pokoi dziecięcych oraz wnętrz, w których przebywają osoby ze skłonnościami do alergii.

Chemia budowlana - Kupujesz farby – sprawdź poziom LZO

Dlaczego farba Natura 512 jest tak bezpieczna i przyjazna domownikom?


Baza farby Natura 512 i nowoczesne koloranty Gennex® nie zawierają lotnych związków organicznych (LZO). Dzięki temu farba Natura 512 (nawet w najciemniejszych odcieniach) pozbawiona jest tych szkodliwych składników. Tak przygotowana formuła farby sprawia, że do minimum ograniczone zostało ryzyko pojawienia się u domowników reakcji alergicznych. Zastosowanie opatentowanych technologii produkcji farb z linii Natura oraz specjalny proces destylacji, pozwoliły na wyeliminowanie uciążliwego zapachu towarzyszącego malowaniu tradycyjnymi farbami. Powyższe czynniki przyczyniły się do uhonorowania farby Natura 512 w USA prestiżową nagrodą Building Green, Inc. Z kolei wewnętrzną gwarancją firmy Benjamin Moore & Co. jest oznaczenie Green Promise™, które umieszczane jest na etykietach produktów w pełni przyjaznych środowisku naturalnemu i użytkownikom. Tytuł ten oznacza, że farba Natura 512 spełnia restrykcyjne wymagania i normy GREENGUARD, GREENGUARD FOR CHIILDREN & SCHOOLS, CHPS, LEED® (Leadership in Energy and Environmental Design) oraz kryteria standardu Green Seal® GS-11, odnoszące się do produktów malarskich o niskiej lub zerowej zawartości lotnych związków organicznych.

Chemia budowlana - Kupujesz farby – sprawdź poziom LZO

Zastosowanie i właściwości


Natura 512 przeznaczona jest do odnawiania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń i gwarantuje w pełni matowe wykończenie. Powierzchnie pomalowane farbą Natura 512 są gładkie, a powstałe zabrudzenia można usunąć przy użyciu wody z dodatkiem detergentu (po 14 dniach od aplikacji). Ponadto, produkt marki Benjamin Moore jest bardzo wygodny w użytkowaniu. Natura 512 dobrze kryje, nie kapie z wałka malarskiego i szybko schnie. Drugą warstwę farby można aplikować po zaledwie 30 minutach od pierwszego malowania. Wybór kolorystyki wnętrza jest praktycznie nieograniczony. Farbę Natura 512 marki Benjamin Moore można zamówić w jednym z 11 000 odcieni z palety barw amerykańskiego producenta.
Przeczytaj również: Farby o matowym stopniu połysku

Informacje o produkcie:


Wydajność: ok. 12 m2/l
Kolorystyka: ok. 11 000 kolorów
Cena: od 87 zł brutto za 1 l (w tym 22% VAT).
Opakowanie: 0,95 l; 3,78 l

Autor: B.M. Polska - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

 
Jesteś w dziale:

Betony

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2023 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt