chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Betony Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » betony » Dekoracje z betonu na zbliżające się święta i nie tylko – zrób je sam!

Dekoracje z betonu na zbliżające się święta i nie tylko – zrób je sam!

01.12.2021
Betonowe dekoracje podkreślą wyjątkowy charakter każdego wnętrza, szczególnie gdy zamiast kupnych ozdób, zdecydujemy się na wykonanie własnych kreacji. Oprócz funkcji dekoracyjnych, a także stworzenia atmosfery zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, mogą stanowić idealny prezent dla bliskiej osoby. Jak zrobić oryginalne, ozdoby z betonu, również te świąteczne? Sprawdź poradnik krok po kroku i daj się zainspirować.

Chemia budowlana - Fot. Ultrament
Fot. Ultrament

Dekorowanie wnętrza to jedna z przyjemniejszych chwil, również podczas świątecznych przygotowań. - Magiczny klimat Bożego Narodzenia można podkreślić nie tylko gotowymi dekoracjami, ale także tymi, które wyjdą spod naszej ręki – mówi Maciej Szymański, ekspert marki Ultrament, i dodaje: - Wykorzystując Beton Kreatywny lub Dekoracyjny można samodzielnie wykonać piękne dekoracje, które urozmaicą świąteczne wnętrza. To świetna zabawa dla osób, które lubią twórcze pomysły i oryginalne rozwiązania. Wystarczy wybrać odpowiednią masę, wykonać ozdobę i nawet już po 2 godzinach cieszyć się z własnoręcznie wykonanej dekoracji.

UWAGA!


Zanim przystąpisz do realizacji swoich pomysłów, musisz wiedzieć, że masz do wyboru dwie masy betonowe:
REKLAMA:


Pierwsza to Beton Dekoracyjny, który po zmieszaniu z wodą tworzy płynną konsystencję, dlatego można z niego odlać dowolną formę. Wykorzystaj go, jeżeli chcesz stworzyć np. wazon, doniczkę czy świecznik.

Z kolei Beton Kreatywny w kontakcie z wodą daje plastyczną masę i niczym plastelina służy do modelowania różnorodnych kształtów. Wykorzystaj go, jeżeli chcesz stworzyć np. zawieszki czy figurki.

- Oba rodzaje mas betonowych, po całkowitym wyschnięciu i stwardnieniu, można poddawać dalszej obróbce tzn. szlifować dla uzyskania gładkiej struktury, ozdabiać czy malować przy użyciu np. farby w sprayu - wyjaśnia Maciej Szymański. Mając już podstawową wiedzę i pomysł w głowie, możemy zaczynać. A oto lista zakupów, czyli co potrzebujesz do stworzenia dekoracji z betonu?
- Beton Kreatywny lub Dekoracyjny (do kupienia w popularnych marketach budowlanych)
- Woda
- Naczynie do wymieszania masy - można wykorzystać wiaderko od betonu kreatywnego lub dekoracyjnego
- Szpachelkę lub inne narzędzie do wymieszania masy
- Olej roślinny
- Papier lub kostka ścierna do szlifowania krawędzi
- Przedmioty służące za formę
- Elementy do dekoracji

DIY – betonowy świecznik z elementami szkłaChemia budowlana - Fot. Ultrament
Fot. Ultrament

Aby stworzyć betonowy świecznik, potrzebujesz opakowanie Betonu Dekoracyjnego. My wykorzystaliśmy także szklane naczynie, kamyki, sznurek jutowy oraz złoty spray.1.Przygotuj masę zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu - wymieszaj proszek z wodą w odpowiedniej proporcji w przygotowanym wiaderku.

2.Możesz dno i ścianki wiaderka, służącego za formę świecznika (my wykorzystaliśmy wiaderko po masie betonowej), wysmarować odrobiną oleju. Ułatwi to wyjęcie betonowej dekoracji z formy.

3.Przelej masę betonową do wiaderka na wysokość ok. 3-4 cm. Zanurz w nim szklany wazon i obciąż na czas wiązania. Jeśli chcesz otrzymać gładką powierzchnię betonowej ozdoby, delikatnie zawibruj formą, aby pozbyć się pęcherzyków powietrza.
Chemia budowlana - Fot. Ultrament
Fot. Ultrament

4.Odczekaj 2 godziny, aż masa zastygnie.

Chemia budowlana - Fot. Ultrament
Fot. Ultrament

5.Wyciągnij szkło z wiaderka i przystąp do dekorowania świecznika. Brzegi wygładź korzystając z kostki ściernej, a sam beton możesz np. pomalować kolorowym sprayem. Wykorzystaj dodatkowe elementy ozdobne – my użyliśmy w tym celu białe kamyki oraz sznurek jutowy.

Chemia budowlana - Fot. Ultrament
Fot. Ultrament

DIY – betonowe zawieszki


Aby stworzyć betonowe zawieszki, potrzebujesz opakowanie Betonu Kreatywnego oraz foremki do pierników. My wykorzystaliśmy takie w kształcie gwiazdki, drzewka i serca.

Chemia budowlana - Fot. Ultrament
Fot. Ultrament

1.Przygotuj masę zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu - wymieszaj proszek z wodą w odpowiedniej proporcji w przygotowanym wiaderku.

2.Po uzyskaniu odpowiedniej plastyczności, rozwałkuj masę na odpowiednią grubość.

Chemia budowlana - Fot. Ultrament
Fot. Ultrament

3.Odciśnij wcześniej przygotowane foremki, usuwając nożem nadmiar materiału. Patyczkiem zrób dziurki, przez które przewleczesz sznurek potrzebny do zawieszenia dekoracji.

Chemia budowlana - Fot. Ultrament
Fot. Ultrament

4.Pozostaw na 24 godziny (do całkowitego wyschnięcia), a następnie udekoruj według własnego pomysłu.

Chemia budowlana - Fot. Ultrament
Fot. Ultrament

Pomysłów na wykorzystanie Betonu Kreatywnego i Dekoracyjnego jest całe mnóstwo. Szczególnie teraz, w czasie przygotowań do świąt bożonarodzeniowych, warto sięgnąć po ten materiał, zapewniając sobie i bliskim świetną zabawę przy tworzeniu magicznych ozdób i dekoracji.

Więcej inspiracji oraz jak wykonać krok po kroku betonowe ozdoby znajdziesz na kanale YouTube w profilu marki Ultrament oraz na www.ultrament.pl.

Źródło: Ultrament

Co na rynku? Beton Dekoracyjny i Beton Kreatywny od Ultrament
Niemiecka marka Ultrament przedstawia nową linię mas betonowych umożliwiających samodzielnie tworzenie przedmiotów z betonu.

Chemia budowlana - Fot. Ultrament
Fot. Ultrament
Chemia budowlana - Fot. Ultrament
Fot. Ultrament

Beton Dekoracyjny Ultrament to szara masa betonowa o płynnej konsystencji, która pozwala na wykonanie odlewu dowolnego przedmiotu. Produkt po zmieszaniu z wodą dokładnie wypełnia formę, precyzyjnie odwzorowując dany kształt. Uzyskana powierzchnia jest matowa - gładka lub z drobnymi, charakterystycznymi dla tego materiału otworami. Przy użyciu betonu dekoracyjnego można stworzyć np. donicę, wazon, misę, półmisek, płaskorzeźbę. Czas wstępnego twardnienia wynosi 2 godziny. Po upływie 24 godzin powstały element jest już odporny na słońce, wilgoć i mróz.

Beton Kreatywny Ultrament to szara masa betonowa, która po zmieszaniu z wodą zyskuje wysoce plastyczne właściwości, pozwalając na formowanie ozdób o dowolnym kształcie. Masę można modelować ręcznie lub przy użyciu foremek. Można z niej wycinać kształty oraz zdobić jej powierzchnię. Pozwala na tworzenie najróżniejszych dekoracji, np. tac i plater, kwiatów, figurek czy filigranowych rzeźb. Po wyschnięciu przedmioty wykazują się dużą trwałością – beton nie kurczy się, nie pęka, za to jest odporny na słońce, wilgoć i mróz. Czas wstępnego twardnienia wynosi ok. 1 godziny, a całkowitego - 24 godziny.

Beton Kreatywny Ultrament kosztuje ok. 32 zł, a Beton Dekoracyjny Ultrament ok. 49 zł. Produkty dostępne są w popularnych marketach budowlanych (np. Bricomarche, Castorama, OBI).

Autor: Ultrament - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.5)

 
Jesteś w dziale:

Betony

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2023 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt