chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Betony Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » betony » Flipping nieruchomości, czyli jak szybko odnowić mieszkanie?

Flipping nieruchomości, czyli jak szybko odnowić mieszkanie?

14.01.2021
W ostatnim czasie inwestowanie w nieruchomości stało się bardzo popularne. Takie rozwiązanie może się okazać nie tylko dobrym sposobem na długoterminowe zabezpieczenie kapitału, ale i również może być dochodowym przedsięwzięciem w krótszej perspektywie. W ciągu kilku lat coraz większą uwagę przyciąga opcja zarabiania na wynajmie mieszkania. Wówczas termin ten określany jest jako house flipping, czyli szybki obrót nieruchomościami.

Chemia budowlana - Fot. RynekWtorny.pl
Fot. RynekWtorny.pl
Należy pamiętać o tym, że podstawową zasadą skutecznego handlu jest to, aby zakupić mieszkanie taniej - sprzedać drożej. Co zrobić by nieruchomość zyskała na wartości? Warto zainwestować w remont mieszkania. Jesteś zainteresowany zakupem lokalu na tzw. ‘flippa”? Więcej na ten temat przeczytasz artykule poniżej.

Na czym polega flipping nieruchomości?


Flipping nieruchomości, czyli tzw. house flipping to tak naprawdę zakup lokalu w celu odsprzedaży go po wyższej cenie. Jest to zazwyczaj inwestycja krótkoterminowa. Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób podbić cenę lokalu. Wszystko zależy od tego, w jakim stanie jest mieszkanie i na jakie prace remontowe decyduje się flipper. Jednak może zdarzyć się tak, że nieruchomość jest niedoszacowana i bez większej ingerencji można odsprzedać ją po wyższej cenie. Ostatecznie większość flipperów, aby zwiększyć wartość inwestycji, decyduje się na odnowienie mieszkania, lub przynajmniej zmianę aranżacji.

REKLAMA:


Remont - ważny etap flippingu


Wiele osób zastanawia się, od czego tak naprawdę zacząć metamorfozę mieszkania. Czy jest potrzebny remont generalny, czy tylko lekkie odświeżenie np. ścian? Wszystko zależy od tego, jak duży zwrot z inwestycji chce się uzyskać. Flipping nieruchomości, czyli jak szybko odnowić mieszkanie - to temat, który w ostatnim czasie przykuwa uwagę zarówno wśród inwestorów, jak i mieszkańców.

Niewątpliwie pierwszym krokiem powinno być zrobienie porządku, jeśli wraz z przejęciem mieszkania zostały rzeczy po poprzednich właścicielach. Jeśli pomieszczenia są posprzątane lub całkowicie puste - należy zastanowić się, która część warta jest wyeksponowania i w tym przypadku mogą być to np. duże okna, drewniane parkiety, czy inne ciekawe detale. Warto wspomnieć także o tym, iż zarówno tak jak ładne rzeczy trzeba podkreślić, tak i te mniej reprezentacyjne - ukryć.

Tak jak wcześniej wspomniano, należy ustalić budżet, jaki chce się przeznaczyć na remont mieszkania, a także wiedzieć jaki procent zysku chce się osiągnąć. Po ogólnych porządkach przychodzi pora na odświeżenie dużych powierzchni jak np. malowanie ścian. Biel - sprawdzi się tutaj idealnie. Jest to kolor uniwersalny, który przede wszystkim rozjaśnia, a także optycznie powiększa przestrzeń. Warto pamiętać o tym, aby urządzić mieszkanie z myślą o potencjalnych lokatorach. Następnym równie ważnym krokiem, będzie wymiana podłogi - jeśli jest to wymagane. Warto wybrać jednokolorową w neutralnych tonach jak beż, ciemny brąz, bądź szarość.

Głównym celem house flippingu jest przede wszystkim sprzedaż atrakcyjnie prezentującej się nieruchomości, która zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów. Remont mieszkania, choć wymaga nieco pracy, a także nakładów finansowych - odnowiony może znacznie podnieść jego wartość.

Materiał powstał we współpracy z portalem RynekWtorny.pl

(Oceń ten artykuł):
(2.5)

 
Jesteś w dziale:

Betony

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2023 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt