chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Betony Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » betony » Technologia Krystaline - jak to naprawdę działa?

Technologia Krystaline - jak to naprawdę działa?

26.02.2018
Wyobraź sobie, że mógłbyś dodać 1 kg/m3 domieszki do betonu, aby Twój beton stał się wodoszczelny nie tylko krótkoterminowo, ale przez dekady. Wyobraź sobie, że ten produkt nie tylko zmniejszy przepuszczalność betonu, ale również wspomoże go w samonaprawie mikro pęknięć, zabezpieczając tym samym stal zbrojeniową przed korozją. Krystaline eliminuje problem związany z reakcją alkaliczno-silikatową, a nawet zwiększa wytrzymałość betonu na ściskanie.

Chemia budowlana - Fot. Krystaline Technology S.A
Fot. Krystaline Technology S.A
Firma Krystaline Technology S.A. z Hiszpanii rozwinęła systemy hydroizolacji do betonów, a ich nowa domieszka krystaliczna 4-tej generacji spełnia najwyższe wymogi jakościowe. Co ważne, produkty Krystaline Technology S.A. są bardzo wydajne i niezawodne - wystarczy 1kg na 1 metr sześcienny betonu dla uzyskania pożądanych efektów, a ponadto dostępne są zaskakująco w dobrej cenie.

Chemia budowlana - Technologia Krystaline - jak to naprawdę działa?

Zastosowania technologii Krystaline 4-tej generacji


Produkty Krystaline stosujemy wszędzie tam, gdzie beton lub zaprawa mają pozostać suche i wodoszczelne. Technologia Krystaline może być stosowana m.in. w: wilgotnych piwnicach, tunelach, przy torkretowaniu, fundamentach, basenach, dylatacjach, rurach betonowych, zbiornikach wody, mostach, oczyszczalniach ścieków, kanałach, szachtach windowych oraz basenach, jak również przy restaurowaniu starych obiektów. Technologia Krystalina jest niezawodna w bardzo prostych jak i skomplikowanych obiektach gdzie występują problemy z wodą.

REKLAMA:


Jak działa technologia krystaliczna w betonie?


Technologia Krystaline reaguje ze składnikami cementu w betonie, aby poprawić ilość i jakość krzemianów wapnia oraz zmniejszyć zawartość wodorotlenku wapnia w betonie. Wynikiem tego jest beton dużo lepszej jakości, cechujący się wodoszczelnością oraz zwiększoną trwałością.

Jakie warunki muszą być spełnione, aby móc zastosować technologię Krystaline?
Zastosowanie technologii Krystaline wymaga spełnienia trzech podstawowych warunków:


1) Cement: Technologia Krystaline została zaprojektowana konkretnie do hydroizolacji betonów oraz materiałów opartych na cemencie.
2) Woda: W przypadku technologii Krystaline potrzebna jest wilgoć, aby proces krystalizacji rozwijał się wewnątrz betonu. Przed rozpoczęciem oraz po zakończeniu prac bardzo istotnym jest, aby powierzchnia była mokra.
3) Czas: Rozwinięcie się i zwiększenie ilości kryształków w betonie wymaga czasu. W normalnych warunkach trwa to od 2 do 3 tygodni, w zależności od receptury betonu oraz warunków zewnętrznych. Raz zabezpieczony beton, w przypadku pojawienia się wody wznowi proces tworzenia się kryształków, nawet po kilku latach.

Chemia budowlana - Niepowiększone zdjęcia kryształków, Fot. Krystaline
Niepowiększone zdjęcia kryształków, Fot. Krystaline

Głębokość penetracji kryształków uzależniona jest od ilości wody, rodzaju cementu oraz czasu.
Główną funkcją technologii Krystaline jest wzmacnianie hydratacji betonu poprzez połączone procesy katalizy i adsorpcji, aż beton stanie się wodoodporny.

Chemia budowlana - Fot. Krystaline
Fot. Krystaline

Skąd wiemy, że używamy produktów z technologią krystaliczną?


Gdy potrzebujemy hydroizolacji, wybieramy domieszki do betonu lub zabezpieczenie powierzchniowe.
To oczywiście prowadzi do pytania: jak mogę dowiedzieć się, czy używam prawdziwej technologii krystalicznej Krystaline?
- Technologia Krystaline jest technologią hydrofilową i wykorzystuje wodę do procesu hydroizolacji betonu. Jakość i efekt wodoszczelności betonu zwiększa się wraz z upływem czasu.
- Technologia Krystaline może być używana wyłącznie do materiałów opartych na cemencie. Jest to niezbędny składnik aby stymulować proces powstawania kryształków w betonie. Technologia Krystaline nie może być użyta w zaprawach lub na powierzchniach, które nie zawierają cementu.
- Technologia Krystaline wymaga wody do całego procesu, a to oznacza, iż przed i po zaaplikowaniu produktów Krystaline powierzchnia musi być mokra lub zwilżona.
- Technologia Krystaline reaguje, aby zwiększyć typy i ilości krzemianów wapnia w porach betonu i kapilarach.
- Technologia Krystaline zmniejsza ciepło hydratacji i opóźnia wiązanie betonu, kiedy używana jest jako domieszka do betonu.
- Raz wprowadzona do betonu technologia Krystaline zostaje i działa w nim na zawsze.
- Po zastosowaniu technologii Krystaline zaczyna ona wzmacniać proces hydratacji w betonie, to jednocześnie wzmacnia procesy naturalne, takie jak zwiększenie wytrzymałości na ściskanie oraz samonaprawę rys.
- Technologia Krystaline nie zawiera materiałów takich jak: mydła, kwasy, oleje roślinne, materiały ropopochodne, wapna, amoniaku, bentonitu, gliny itd.
- Najważniejszą rzeczą przy wyborze systemu technologii Krystaline jest odpowiednie dozowanie materiałów zgodnie z instrukcją.

System naprawczy oraz systemy hydroizolacji firmy KrystalineChemia budowlana - Fot. Krystaline
Fot. Krystaline

PRODUKTY KRYSTALICZNEChemia budowlana - Technologia Krystaline - jak to naprawdę działa?(Oceń ten artykuł):
(4)

 
Jesteś w dziale:

Betony

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2023 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt