chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Balkony i tarasy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Balkony i tarasy - czytelnia

Czytaj więcej chemia budowlana - Zadaszony taras da odpocząć w upały

Jakie płytki na balkon?

Najważniejsze by były mrozoodporne. Producenci oznaczają takie płytki symbolem śnieżynki. Dobrze jest wybrać takie, które mają dodatkowo stopnice i cokoły. Chociaż na balkonie nie jest to konieczne, bo stopnice nie zawsze będą potrzebne, a cokoliki płytkarz może przyciąć z płytki podstawowej.
Ważne jest również by były one antypoślizgowe - zimą gdy spadnie śnieg lub gdy będą mokre mogą sprawiać problem z bezpiecznym poruszaniem się po balkonie.
Należy też zastosować mrozoodporną i elastyczną fugę.
Płytki na balkonie, pomimo niewielkich obciążeń, powinny być przyklejone na całej powierzchni. Będzie to możliwe gdy zastosujemy klej na posadzce i dodatkowo na płytce. Rozprowadzamy klej pacą zębatą krzyżowo (na podłodze prawo lewo, na płytce góra - dół). Zapobiegnie to ich pękaniu pod wpływem obciążeń i wnikaniu wody, a co za tym idzie ich odspajaniu pod wpływem np. napierającej zamarzniętej wody.
Na całej powierzchni formujemy minimalny spadek 2% od strony ściany do okapu.
Jesteś w dziale:

Balkony i tarasy

Nowości produktowe
Czytaj także
Error: Table 'nevicom2_chemia.chemia_najczesciej_czytane_balkony' doesn't exist