chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Balkony i tarasy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » balkony i tarasy » Spoina do klinkieru i kamienia firmy Den Braven

Spoina do klinkieru i kamienia firmy Den Braven

26.10.2011
Cegła klinkierowa posiada mnóstwo zalet. Jest trwała i atrakcyjna wizualnie, a wykończone przy jej pomocy elewacje nabierają wyjątkowego charakteru. Nic więc dziwnego, że zdobywa ona coraz większe uznanie. Jednak samo położenie klinkieru to nie wszystko – równie ważne jest zapewnienie odpowiedniego wypełnienia szczelin pomiędzy cegłami. W tym celu warto użyć spoiny do klinkieru i kamienia firmy Den Braven.

Chemia budowlana - Spoina do klinkieru i kamienia firmy Den Braven, fot. Den Braven
Spoina do klinkieru i kamienia firmy Den Braven, fot. Den Braven
Odpowiednie wypełnienie fug pomiędzy klinkierem jest rzeczą niezwykle istotną. Źle dobrana spoina może bowiem nie tylko nie spełnić swojej roli, ale w ekstremalnych przypadkach być przyczyną dodatkowych problemów, takich jak choćby przebarwienia materiału cegły. Trwała i łatwa w użyciu spoina do klinkieru i kamienia firmy Den Braven, pozwoli nam zapomnieć o tego typu problemach.
REKLAMA:


Jakość w parze z wszechstronnością


Spoina do klinkieru i kamienia firmy Den Braven jest drobnoziarnistą fugą polimerową, stworzoną specjalnie z myślą o cegłach klinkierowych. Nie zawiera ona cementu ani wapnia, dzięki czemu nie powoduje tworzenia się wykwitów oraz nie przebarwia klinkieru, co mogłoby negatywnie wpłynąć na estetykę budynku. Dzięki swojej formule i konsystencji jest gotowa do użycia od razu po otwarciu kartusza i nie wymaga żadnego dodatkowego mieszania czy przygotowania, co pozwala znacznie uprościć i skrócić czas jej nakładania. Jej bardzo duża przyczepność do krawędzi cegieł sprawia, że można ją stosować zarówno w przypadku powierzchni poziomych jak i pionowych, dzięki czemu nie musimy się martwić, że nasza świeżo położona fuga spłynie. Co więcej, mimo że w założeniu przeznaczona jest ona do spoinowania cegieł i płytek klinkierowych oraz kamienia, to doskonale radzi sobie również z innego rodzaju materiałami o różnej nasiąkliwości, takimi jak cegła tradycyjna, silikaty, gres czy nawet kostka brukowa. Ponadto, doskonale sprawdza się również podczas drobnych napraw i renowacji, takich jak wypełnianie ubytków, rys i spękań w kamieniu, tynku czy betonie. Dodatkowo, dzięki dwóm dostępnym odcieniom szarości (jasnoszara oraz szara betonowa) będziemy mogli dobrze dopasować spoinę zarówno do naszych gustów, jak i materiału, do wypełnienia którego zostanie użyta.

Spoina do klinkieru i kamienia firmy Den Braven jest w pełni mrozoodporna oraz posiada wysoką odporność na czynniki atmosferyczne, dlatego świetnie sprawdza się na zewnątrz budynków. Co więcej, nie zawiera ona substancji szkodliwych, takich jak na przykład rozpuszczalniki, dzięki czemu możemy ją również z powodzeniem i bez obaw stosować wewnątrz obiektów. Spoina do klinkieru i kamienia firmy Den Braven bardzo dobrze nadaje się również do renowacji zniszczonych fug. Dzięki łatwemu i precyzyjnemu systemowi nakładania, pozwala uniknąć nadmiernego bałaganu, co jest nieuniknione w przypadku zastosowania tradycyjnych zapraw cementowych wymagających wcześniejszego mieszania.

Decydując się na ozdobienie naszego domu klinkierem, większość z nas chce, by wykończenie takie było nie tylko trwałe, ale i estetyczne. Bardzo dobre właściwości jakimi charakteryzuje się spoina do klinkieru i kamienia firmy Den Braven, pozwoli nam łatwo i szybko wykonać prace, dzięki którym nasz dom będzie cieszył oczy przez długie lata.

Spoina do klinkieru i kamienia firmy Den Braven, kartusz 11,06 ml, cena hurtowa brutto

Autor: Den Braven - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Balkony i tarasy

Nowości produktowe
Czytaj także
Copyright 2023 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt