chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Balkony i tarasy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » balkony i tarasy » Fuga Bolix Full Color

Fuga Bolix Full Color

17.11.2011
Jednoskładnikowa fuga akrylowa BOLIX FULL COLOR to barwne rozwiązanie w kuchni, łazience, na elewacji... i nie tylko.

Chemia budowlana - Fuga Bolix Full Color
BOLIX FULL COLOR to gotowa do użycia, akrylowa masa dostępna z mieszalników BOLIX. Służy do spoinowania okładzin ceramicznych (glazury, terakoty, gresu) i mozaiki szklanej na ścianach i podłogach wewnątrz budynków (również w pomieszczeniach narażonych na czasowe zawilgocenie takich, jak: kuchnie i łazienki) oraz na zewnątrz budynków. Wysoka elastyczność spoiny pozwala również na zastosowanie jej na powierzchnie narażone na odkształcenia. Fuga BOLIX FULL COLOR zalecana jest na podłoża z ogrzewaniem podłogowym, z płyt drewnopochodnych oraz płyt gipsowo kartonowych, a także na elewacje. Oprócz najszerszej na rynku palety dostępnych kolorów (około 300), spoina jest odporna na mikroorganizmy oraz posiada efekt „perlenia” zabezpieczający strukturę spoiny przed wnikaniem wody i nadający fudze wydłużoną trwałość i świeżość.
Przeczytaj również: Baumacol PremiumFuge
REKLAMA:


Korzystając z dwóch baz na dowolnym mieszalniku w kraju, możemy uzyskać spoinę w bardzo szerokiej palecie barw. Zamiast zalegania kilkudziesięciu kolorów w magazynach przechowywane są bazy, które barwi się w wybranym kolorze. Uzyskujemy w ten sposób od ręki szybciej rotujący, świeży i gotowy do użycia produkt.

Fuga BOLIX FULL COLOR produkowana jest na bazie wodnych dyspersji, nie zawiera cementu, co oznacza, że oferowana jest jako gotowa do użycia masa. Przyspiesza to znacznie prace, ale również eliminuje częsty błąd wykonawczy, czyli zadozowanie niewłaściwej ilości wody, powodujący powstanie pęknięć i przebarwień. Do tego fuga nie powoduje pylenia drażniącego drogi oddechowe, nie jest również podatna na powstawanie wykwitów, co jest szczególnie uciążliwe w przypadku ciemnych kolorów spoin wykonanych fugą cementową.

Dane techniczne:


- temperatura stosowania: od +5°C do +25°C
- temperatura podłoża: od +5°C do +25°C
- szerokość spoiny: 1 – 10 mm
- spoinowanie: > 48 h od położenia płytek
- ruch pieszy: > 48 h
- pełne obciążenie: > 7 dni
- kolor: zgodny z paletą BOLIX KOLOR SPEKTRUM 300+
- zużycie: w zależności od rozmiaru fug i płytek: 0,2 – 1,0 kg/m2Cena za 1 kg (opakowanie 2 kg): 17,99 zł netto
Cena za 1 kg (opakowanie 4 kg): 16,99 zł netto

Autor: Bolix - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Balkony i tarasy

Nowości produktowe
Czytaj także
Copyright 2023 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt