chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Balkony i tarasy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

CEKOL DL-80

23.02.2009
Chemia budowlana - CEKOL DL-80
ZASTOSOWANIE:
CEKOL DL-80 jest głęboko penetrującą emulsją służącą do gruntowania nasiąkliwych podłoży gipsowych, betonowych, ceglanych pod szpachlowanie, wyrównywanie zaprawami samopoziomującymi, przyklejanie płytek ceramicznych. Można stosować wewnątrz oraz na zewnątrz budynków. Emulsją CEKOL DL-80 można zabezpieczać powierzchnie tynków przed wpływem wilgoci i działaniem czynników atmosferycznych.

WŁAŚCIWOŚCl:
Emulsja CEKOL DL-80 jest nietoksyczna i niepalna. Nie zawiera rozpuszczalników organicznych. Wzmacnia podłoża, uszczelnia je, zwiększa przyczepność do podłoża szpachlówek, zapraw klejących i wylewek. Zapobiega szkodliwym reakcjom chemicznym między gipsem a cementem. Przy wylewkach samopoziomujących zapobiega zbyt szybkiemu wchłanianiu wody przez podłoże, poprawiając rozpływność i ograniczając tworzenie się pęcherzyków. Przy tynkowaniu i szpachlowaniu CEKOL DL-80 poprawia równomierność wiązania nakładanych zapraw. Gruntowanie powierzchni tynku ułatwia malowanie. Po wyschnięciu, na podłożu powstaje przezroczysta, lekko błyszcząca, powłoka odporna na działanie wody i czynników alkalicznych, która nie hamuje wymiany pary wodnej i gazów z otoczeniem.

REKLAMA:


PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA:
Podłoże musi być oczyszczone z luźnych kawałków, drobin, kurzu oraz elementów nienasiąkliwych takich jak farby olejne, akrylowe itp. Nie może być zatłuszczone.

WYKONANIE:
Emulsja jest gotowa do użycia. Na przygotowane podłoże nanosić równomiernie pędzlem, wałkiem lub natryskiem.
Uwaga:
Nie dopuszczać do tworzenia kałuż. Aby zwiększyć odporność powierzchni na wpływ czynników atmosferycznych należy ją 2-3 krotnie pokryć cienką warstwą CEKOL DL-80. Każdą następną warstwę gruntu można nakładać po całkowitym wchłonięciu i wstępnym wyschnięciu warstwy poprzedniej. Podczas nanoszenia i schnięcia emulsji temperatura podłoża i otoczenia musi być dodatnia, najkorzystniej w granicach +5 st.C do + 25 st.C. Dalsze prace prowadzić można po całkowitym wyschnięciu powierzchni gruntowanej. Czas schnięcia w zależności od temperatury i wilgotności otoczenia wynosi od kilku do 24 godzin.

DANE TECHNICZNE:
CEKOL DL-80 spełnia wymagania: PN-C-81906:2003
Czas schnięcia: od kilku do 24 godzin w zależności od temperatury i wilgotności
Wydajność: około 1litr/15 m? (w zależności od stopnia nasiąkliwości podłoża może ulegać znacznym zmianom)
Temperatura wykonywania prac: + 5 st.C do + 25 st.C
Posiada: Atest PZH, Aprobatę Techniczną i Certyfikat ZKP wydany przez ITB

OPAKOWANIE:
Pojemniki plastikowe: 1l; 5l ;10l

PRZECHOWYWANIE:
Emulsję należy przechowywać w zaciemnionym pomieszczeniu (z dala od źródeł ciepła) chroniąc od przegrzania i mrozu. Czas przechowywania do 9 miesięcy.Autor: Cedat - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Balkony i tarasy

Nowości produktowe
Czytaj także
Copyright 2023 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt