chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Balkony i tarasy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » balkony i tarasy » Rozwiń pełną prędkość! Posadzka szybka nie tylko z nazwy

Rozwiń pełną prędkość! Posadzka szybka nie tylko z nazwy

25.08.2021
Sprawnie przeprowadzony remont to marzenie każdego inwestora. Także samym wykonawcom nierzadko zależy na czasie i możliwości rychłego przystąpienia do realizacji kolejnego zlecenia. W przypadku prac podłogowych niezwykle pomocne są szybkowiążące i szybkoschnące podkłady podłogowe. Okazuje się jednak, że produkty określane jako „błyskawiczne” lub „ekspresowe” w praktyce nie zawsze takie są. Zobacz, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze, by się nie rozczarować!

Chemia budowlana - Fot. Baumit
Fot. Baumit

Prace budowlano-remontowe to zazwyczaj złożone procesy, będące sumą wielu powiązanych ze sobą zdarzeń. Ukończenie jednego etapu często warunkuje rozpoczęcie kolejnego itd. Opóźnienia mogą się zatem łatwo kumulować i zagrozić realizacji pierwotnych założeń czasowych, a co za tym idzie – oddalić w czasie ukończenie inwestycji. Prace podłogowe znakomicie ukazują te zależności.

Szybka posadzka – czy na pewno?


Szukając najlepszych rozwiązań pomagających zoptymalizować prace, wykonawcy lub inwestorzy sięgają po podkłady podłogowe określane mianem „szybkich”, „błyskawicznych” czy „ekspresowych”. Niekiedy jednak tego rodzaju sformułowania mogą nas wprowadzić w błąd. Bywa bowiem, że odnoszą się wyłącznie do czasu wiązania, który pozwala chodzić po nowym podkładzie podłogowym, a jak wiadomo wpływ na tempo prac ma również czas, po upływie którego możemy przystąpić do układania kolejnych warstw wykończenia (np. hydroizolacji czy docelowej okładziny). W efekcie może okazać się, że na prace związane z montażem wykładzin, paneli czy desek podłogowych trzeba poczekać niewiele krócej niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań.

Chemia budowlana - Fot. Baumit
Fot. Baumit

Szybkość w pełnym zakresie


Gdy naszym celem jest wykonanie podłogi w przyspieszonym tempie, śmiało możemy sięgnąć po szybką posadzkę Baumit Rapido 4 w postaci fabrycznie przygotowanej mieszkanki do zarobienia z wodą. Dzięki właściwościom szybkowiążącym i szybkoschnącym ruch pieszy jest możliwy już po 5 godzinach, a już po upływie doby można rozpocząć montaż płytek ceramicznych. Okładziny wrażliwe na wodę, jak pokrycia drewniane (np. parkiety, panele podłogowe) czy wykładziny dywanowe lub PVC, można układać już po 4 dniach od wykonania jastrychu.

Stawiając na ten produkt, oprócz skróconego czasu realizacji prac, zyskamy podkład podłogowy (lub posadzkę) o bardzo wysokiej wytrzymałości, określonej klasą CT-C30-F5-A12. Dodatkowo zaprawa ma doskonałe właściwości robocze a wykonana powierzchnia wyróżnia się wyjątkową trwałością.

Chemia budowlana - Fot. Baumit
Fot. Baumit
Szybka posadzka Baumit Rapido 4 może być układana we wszelkiego rodzaju pomieszczeniach - również wilgotnych i mokrych jak np. łazienki czy natryski, a także w garażach, piwnicach, kotłowniach itd. Doskonale sprawdza się również na zewnątrz – jako mrozoodporny podkład na tarasach i balkonach (konsystencja zaprawy pozwala na łatwe formowanie spadków o dowolnym kącie nachylenia względem podłoża). Charakteryzuje się dobrym przewodzeniem ciepła, dlatego z powodzeniem stosowana jest na ogrzewaniu podłogowym. Może być też układana jako posadzka zespolona z podłożem, podkład na warstwach oddzielających lub podkład pływający na izolacji akustycznej lub termicznej.

Gdy w grę wchodzą duże powierzchnie, a zależy nam na jeszcze większej efektywności prac, z pewnością istotny będzie fakt, że materiał przystosowany jest zarówno do aplikację ręcznej jak i maszynowej z użyciem agregatów typu mixokret lub mieszarek przepływowych.

REKLAMA:

Wybierając odpowiednie rozwiązania, możemy znacznie przyspieszyć proces realizacji prac podłogowych. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup konkretnego produktu, upewnijmy się, że nie mamy do czynienia wyłącznie z chwytem marketingowym i uważnie czytajmy informacje znajdujące się na opakowaniu. Tylko produkty o właściwościach szybkowiążących i zarazem szybkoschnących jak Baumit Rapido 4 pozwolą nam istotnie przybliżyć termin ukończenia remontu lub wykonania prac w nowo budowanym domu.

Autor: Baumit - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.1)

Jesteś w dziale:

Balkony i tarasy

Nowości produktowe
Czytaj także
Copyright 2023 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt