chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Balkony i tarasy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » balkony i tarasy » Klej do płytek standardowych G236

Klej do płytek standardowych G236

12.01.2010
Estetyczne i łatwe do utrzymania w czystości płytki ceramiczne są popularnym materiałem wykończeniowym podłóg zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Aby jak najdłużej zachowywały swój wygląd, nie pękały i nie odpryskiwały od podłoża, do ich klejenia należy używać specjalistycznych produktów, jak Klej do płytek standardowych G236 Tytan Professional.

Chemia budowlana - Klej do płytek standardowych G236
Płytki ceramiczne produkowane są z mieszaniny glin, krzemionki, topników oraz barwników, wypalanej po uprzednim uformowaniu się w wysokiej temperaturze. Występują w szerokiej gamie kolorystycznej, mogą być szkliwione (błyszczące) lub matowe. Do najpopularniejszych płytek należą klinkier i terakota, wykorzystywane na ścianach i podłogach korytarzy, kuchni, łazienek, ale również na tarasach, czy balkonach. Do podłoża powinny być przyklejane za pomocą odpowiednio dobranych klejów.
REKLAMA:


Uniwersalne klejenie


Klej do płytek standardowych G236 Tytan Professional to produkt o uniwersalnym zastosowaniu. Posiada bardzo dobrą przyczepność do typowych podłoży budowlanych, dlatego rekomendowany jest do przyklejania ściennych i podłogowych płytek ceramicznych, cementowych i kamiennych (oprócz marmuru) o standartowych wymiarach (do 30x30cm). Po wyschnięciu klej wykazuje właściwości wodo- i mrozoodporne, dzięki czemu może on być stosowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Wysoka elastyczność produktu umożliwia wykorzystywanie Kleju do płytek standardowych G236 Tytan Professional do przyklejania płytek ceramicznych na powierzchniach tarasów. Pierwsza klasa odkształcalności (S1) zapewnia elastyczne wiązanie niewrażliwe na rozszerzalność termiczną płytek i podłoża związaną z działaniem czynników atmosferycznych i wahaniami dobowymi temperatury.

Aplikacja krok po kroku


Podłoże przygotowane do przyklejania płytek ceramicznych powinno być oczyszczone z wszelkich zanieczyszczeń, wyrównane i wysuszone. Zaprawę klejącą przygotowuje się poprzez wymieszanie za pomocą wiertarki wolnoobrotowej zawartości worka (25kg) z 7,5 l czystej, zimnej wody. Należy przestrzegać zaleceń dotyczących proporcji, a mieszanie kontynuować do czasu uzyskania jednorodnej konsystencji. Zaprawa jest gotowa do użycia po ok. 5 minutach. Należy zużyć ją w czasie 4 godzin. Klej do płytek standardowych G236 Tytan Professional jest stosowany w cienkowarstwowej metodzie przyklejania płytek. Zaprawę klejową należy nanosić za pomocą pacy zębatej zarówno na podłoże, w miejscach krytycznych również na spodnią powierzchnię płytki – tzw. metoda kombinowana. Czas korekty wynosi 10 minut, dlatego wielkość powierzchni pokrytej zaprawą powinna być dostosowana do możliwości ułożenia płytek. Wstępne użytkowanie powierzchni jest możliwe już po trzech dniach, należy jednak unikać obciążeń statycznych krawędzi płytek.

Dane Techniczne:
- proporcje mieszania: 7,5-8,0 l wody na 25 kg suchej zaprawy;
0,30-0,32 l wody na 1 kg suchej zaprawy;
- temperatura stosowania (podłoża, otoczenia, zaprawy): od +5°C do +25°C;
- czas gotowości zaprawy do użycia po wymieszaniu z wodą: do 4 h;
- czas otwarty (naskórkowanie): 20 min;
- czas korekty: 10 min;
- fugowanie ścian/podłóg: po 12 h/24 h;
- użytkowanie częściowe/pełne: po 3/14 dni;
- orientacyjne zużycie: 1,9-5,5 kg/m².
Przeczytaj również: Klej do luster EXPERT LINE
Producent: Selena SA.
Klej do płytek standardowych G236 Tytan Professional, cena netto: 21,75 zł /25kg

Autor: Selena - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Balkony i tarasy

Nowości produktowe
Czytaj także
Copyright 2023 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt