chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Balkony i tarasy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » balkony i tarasy » Zaprawa uszczelniająca DSF® 523 od Sopro

Zaprawa uszczelniająca DSF® 523 od Sopro

25.04.2018
Na straży trwałości i wodoszczelności z powodzeniem stanie zaprawa uszczelniająca Sopro DSF® 523, dzięki której wyremontowany taras czy łazienka pozostaną bezpieczne na długie lata, a podłoże suche i wolne od uszkodzeń.

Chemia budowlana - Zaprawa uszczelniająca DSF<sup>®</sup> 523. Fot. Sopro
Zaprawa uszczelniająca DSF® 523. Fot. Sopro
Sopro DSF® 523 to jednoskładnikowa, cementowa zaprawa uszczelniająca, tworząca elastyczne powłoki nieprzepuszczające wody i mostkujące pęknięcia, która spełni swoją rolę już przy 2 mm grubości suchej warstwy, w pełni chroniąc znajdującą się pod nią konstrukcję.

Poza wydajnością, ogromną zaletą tego produktu jest jego wielofunkcyjność. Sopro DSF® 523 idealnie sprawdzi się zarówno na zewnątrz budynku – na balkonach i tarasach, jak i w pomieszczeniach – na ścianach lub podłogach. Stosować go można na powierzchniach o wysokim obciążeniu wodą klasy W2-I, W3-I i W1-B - w basenach kąpielowych, innych obszarach podwodnych, a także w zbiornikach wody użytkowej oraz na powierzchniach o umiarkowanym obciążeniu wodą klasy W0-I i W1-I – w łazienkach, natryskach, pralniach czy kuchniach, jak również na balkonach i tarasach. Produkt dodatkowo wykazuje odporność zarówno na działanie promieni UV, jak i negatywne parcie wody.
REKLAMA:


Aplikacja Sopro DSF® 523 jest niezwykle prosta - można ją nakładać wałkiem, pędzlem, szpachlą lub metodą natryskową na mineralne podłoża z betonu, betonu lekkiego, betonu komórkowego, tynków cementowych i cementowo-wapiennych, płyt gipsowo-kartonowych i gipsowo-włóknowych, a także na mur o pełnych spoinach i równej powierzchni, jastrychy cementowe, anhydrytowe oraz okładziny ceramiczne przeznaczone do renowacji.

Rada eksperta Sopro: Zaprawa Sopro DSF® 523 powinna zostać naniesiona w minimum dwóch warstwach. Po utwardzeniu pierwszej warstwy, tj. po ok. 4 godzinach, należy nałożyć kolejną tak, aby końcowa grubość wszystkich warstw po wyschnięciu wynosiła nie mniej niż 2 mm (co oznacza 2x 1,3mm grubości świeżej warstwy).

Wykonanie hydroizolacji to jeden z najważniejszych etapów prac przed ułożeniem nowej okładziny, który zagwarantuje jej bezproblemową eksploatację przez długie lata, a w przypadku awarii, zminimalizuje przykre konsekwencje i ustrzeże inwestora przed ponoszeniem niepotrzebnych, zwykle wysokich, kosztów osuszania oraz remontu pomieszczenia.Zużycie: ok. 1,4 kg/m² na 1 mm grubości związanej zaprawy.

Autor: Sopro - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.7)

Jesteś w dziale:

Balkony i tarasy

Nowości produktowe
Czytaj także
Error: Table 'nevicom2_chemia.chemia_najczesciej_czytane_balkony' doesn't exist