chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Zaprawy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » zaprawy » Podłoga na poziomie

Podłoga na poziomie

29.10.2015
Położenie paneli wymaga precyzji i dokładności. Jednak cały wysiłek pójdzie na marne, jeśli nie przygotujemy odpowiednio podłoża.

Chemia budowlana - Fot. Arsanit
Fot. Arsanit

Nierównomierna posadzka jest gwarantem odkształceń, mikroszczelin i kilku innych przykrych niespodzianek. Dlatego warto zaopatrzyć się w zaprawę samopoziomującą. Skład wyrobu to mieszanka cementu i wypełniaczy mineralnych. Zaprawa pozwala na łatwe wyrównanie powierzchni. Przed jej zastosowaniem warto zapoznać się ze wskazaniami producenta, gdyż mają one realny wpływ na dalsze, prawidłowe działanie produktu. Rzeczą podstawową jest oczyszczenie podłoża z wszelkich wystających i luźnych elementów, a także usunięcie tłustych plam po oleju czy wosku.

Nie zapominajmy o wykonaniu dylatacji (niewielkich szczelin, które zapobiegają odkształceniom). Należy je zrobić w progach między pomieszczeniami oraz w miejscach styku z elementami pionowymi – wyjaśnia Radosław Marciniec, technolog firmy ARSANIT, producenta chemii budowlanej.
Chemia budowlana - Fot. Arsanit
Fot. Arsanit

Aby zmniejszyć chłonność podłoża, warto zastosować odpowiedni środek gruntujący. Na tak przygotowaną powierzchnię wylewa się masę samopoziomującą (ręcznie lub za pomocą agregatu maszynowego). Następnie należy odpowietrzyć wylewkę, za pomocą kolczastego wałka. Tak przygotowana podłogę pozostawiamy do wyschnięcia.

REKLAMA:


Niektóre z wyrobów pozwalają na ruch pieszy już po 4 godzinach, nie wymagając przy tym dodatkowych nakładów pracy. Jeżeli decydujemy się na podłogę z paneli, powinniśmy odczekać min. 7 dni, aby przystąpić do dalszego działania.

Gdy podłoga wyschnie, przystępujemy do dalszych czynności, mianowicie trzeba dopasować panele do posadzki. Pomocne mogą okazać się podkłady, gdyż polepszają przyczepność posadzki do podłoża, a także izolację akustyczną i termiczną. Rynek oferuje: korek, tekturę falistą, wyroby polistyrenowe czy polietylenowe pianki. Przed jego położeniem posadzkę należy pokryć folią paroizolacyjną zabezpieczającą przed wilgocią.

Autor: Arsanit - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.1)

Jesteś w dziale:

Zaprawy

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt