chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Zaprawy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » zaprawy » Zaprawa murarska do cienkich spoin marki Solbet

Zaprawa murarska do cienkich spoin marki Solbet

04.12.2013
Pogoda panująca w naszej strefie geograficznej ma niewątpliwie wpływ na sezonowość branży budowlanej. Wydawać by się mogło, że okres późnej jesieni to wzmożony czas na kończenie robót budowlanych wykonywanych na powietrzu. Jednak nie jest to regułą, ponieważ w praktyce widać, że dla niektórych wykonawców to wzmożony czas realizowania inwestycji, które mają być skończone w określonym terminie.

Chemia budowlana - Fot. Solbet
Fot. Solbet
Odpowiedzią na potrzeby jest wprowadzony przez SOLBET nowy wyrób: zaprawa murarska do cienkich spoin, do betonu komórkowego – zimowa (oznaczona symbolem 0.7). Zaprawa dostępna jest na rynku od 1 grudnia.

Specjalna zimowa zaprawa SOLBET do cienkich spoin służy do murowania w łagodnych warunkach zimowych, w temperaturach bliskich 0 °C. Prace murarskie należy prowadzić w temperaturze powyżej 0 °C. W temperaturach niższych od +5 °C zaleca się do rozrobienia zaprawy zastosowanie ciepłej wody. Po upływie 8 godz. od zastosowania zaprawy dopuszczalny jest spadek temperatury otoczenia do -5 °C.

REKLAMA:


Zaprawa przeznaczona jest do wznoszenia murów na cienką spoinę – bloczków z betonu komórkowego. Można nią murować również cegły, pustaki oraz inne elementy murowe ceramiczne i betonowe. Zaprawa zimowa SOLBET jest przygotowana w postaci suchej mieszanki spoiw hydraulicznych, wyselekcjonowanych kruszyw mineralnych oraz domieszek poprawiających parametry techniczne i właściwości robocze. Zaprawa jest mrozo- i wodoodporna. Zapobiega powstawaniu mostków termicznych w miejscu spoin między elementami murowanymi.

Dane techniczne zaprawy zimowej SOLBET do cienkich spoin do betonu komórkowego:
Proporcje mieszania: 5 do 6 litrów wody na 25 kg zaprawy
Temperatura stosowania: od +0°C do +25°C – otoczenie i podłoże
Grubość spoiny: maksymalnie 3 mm
Zużycie: ok. 4,5 kg suchej zaprawy na 1m2 muru o grubości 24 cm, przy grubości spoiny 3 mm
Czas korekty: do 7 min, w temperaturze < +10°C
Grubość kruszywa: < 2 mm

Autor: Solbet - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2)

Jesteś w dziale:

Zaprawy

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt