chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Zaprawy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » zaprawy » Naprawa mebli drewnianych

Naprawa mebli drewnianych

01.03.2006
Drewno powraca do łask. Przez ostatnie kilkanaście lat znużeni wnętrzami pokrytymi boazerią traktowaliśmy je po macoszemu. Urządzając mieszkania, wybieraliśmy tworzywa sztuczne, meble z aluminium czy płyty MDF. Dziś chętnie wracamy do drewna. To materiał elegancki i bardzo trwały. Nawet jeśli drewniany sprzęt wymaga małych napraw, z łatwością wykonamy je przy pomocy odpowiednich preparatów.

Chemia budowlana - fot. Soudal. Używając odpowiedniego kleju, z łatwością dokonamy drobnych napraw
fot. Soudal. Używając odpowiedniego kleju, z łatwością dokonamy drobnych napraw
Drewniane meble mają swój niepowtarzalny urok. W zależności od rodzaju zastosowanego drewna, koloru lakieru lub bejcy pasują niemal do każdego wnętrza. Wnoszą do domu ciepło, stwarzają wrażenie przytulności, dodają elegancji i stylu. Dodatkowo są bardzo wytrzymałe i trwałe. Do ich pielęgnacji wystarczy jedynie wilgotna szmatka. Zdarza się jednak, że niezbędne są drobne naprawy. Wtedy wyjątkowo łatwo usuniemy usterki za pomocą klejów do drewna Soudal.

REKLAMA:


Drewna reanimacja


Domowe sprzęty, w tym także drewniane, jak wszystkie rzeczy, które używamy codziennie, mogą ulec uszkodzeniom.
Oderwany uchwyt drzwiczek szafki kuchennej, obluzowana szuflada, ułamana noga od krzesła – na pewno którąś z usterek znamy z autopsji. Szkoda rozstawać się z ulubionym meblem, tym bardziej, gdy tworzy komplet z innymi – nieuszkodzonymi. Wówczas, aby przywrócić go do pierwotnego stanu, możemy po prostu użyć kleju. Do scalenia obłamanych elementów drewnianych świetnie nadają się kleje do drewna Soudal. Przytwierdzenie ułamanej nogi do krzesła czy stolika zajmie tylko chwilę, gdy zastosujemy Szybkoschnący klej do drewna Soudal 64A. Dzięki wysokiej sile spajania na trwałe połączy klejone elementy, a dodatkowo przestrzeń na ich styku będzie niemal niewidoczna, klej wysycha bowiem do stanu półprzezroczystego. Choć produkt Soudal polecany jest przede wszystkim do drewna, z jego pomocą skleimy również sklejkę, płyty wiórowe, fornir, papier i karton. Zastosowanie kleju jest wyjątkowo proste. Przed przystąpieniem do prac należy obie klejone powierzchnie oczyścić. Następnie nanieść na jedną z nich potrzebną ilość produktu. Po połączeniu oba elementy należy docisnąć i unieruchomić przez ok. 20 minut, a nadmiar kleju usunąć wilgotną ściereczką.
Po dwóch godzinach sprzęt może być już normalnie eksploatowany.

Chemia budowlana - Naprawa mebli drewnianych
Chemia budowlana - Naprawa mebli drewnianych

Nawet w łazience


W identyczny sposób przeprowadzimy drobne naprawy w miejscach o podwyższonej wilgotności lub tam, gdzie drewniane meble lub elementy wyposażenia wnętrz narażone są na działanie wody. Nie będzie zatem problemem sklejenie uszkodzonej szafki pod umywalką, czy też przymocowanie obluzowanej okładziny drewnianej wokół wanny. Do tego typu prac Soudal oferuje Wodoodporny klej do drewna 67A. Produkt przeznaczony jest do klejenia wszelkiego rodzaju drewna, w tym drewna egzotycznego – stosowanego zwykle w łazienkach i na tarasach. Z powodzeniem używany może być także do płyt wiórowych, forniru i sklejki, a również do połączeń konstrukcyjnych, m.in. złącz piórowych i wpustowych. Klej Soudal 67A po wyschnięciu jest całkowicie przezroczysty.

Pojemności i ceny:
Szybkoschnący klej do drewna Soudal 64A
250 ml - ok. 9-10 PLN
750 ml - ok. 18-19 PLN

Wodoodporny klej do drewna Soudal 67A
250 ml - ok. 10-11 PLN
750 ml - ok. 20-21 PLN

Chemia budowlana - Piotr Wereski - Soudal
Piotr Wereski - Soudal

Przed przystąpieniem do naprawy należy przede wszystkim dobrać odpowiedni klej do rodzaju drewna i typowego zastosowania uszkodzonego sprzętu. Meble używane na zewnątrz lub w miejscach narażonych na oddziaływanie wilgoci, np. łazienkach, powinny być naprawiane za pomocą wodoodpornego kleju 67A .

Autor: Soudal - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.8)

Jesteś w dziale:

Zaprawy

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt