chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Zaprawy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » zaprawy » Kompletny system TERRACHAMP oraz jego obróbka

Kompletny system TERRACHAMP oraz jego obróbka

09.05.2012
Chemia budowlana - Kompletny system TERRACHAMP oraz jego obróbka
Dzięki BOTAMENT® TERRACHAMP sprostacie Państwu każdemu wymogowi. Czy to na tarasach o ogromnej powierzchni, czy na małych balkonach, czy układając wielkoformatowe płytki z kamienia naturalnego czy po prostu gres, czy okładzina będzie jasna czy ciemna – możecie Państwo sprostać wymaganiom klienta, z czystym sumieniem i przy dobrym samopoczuciu.

Okładzina balkonu/tarasu na macie drenującej


Rozwiązania systemowe balkonów i tarasów wykazujące właściwości drenujące popierane są przez wielu rzeczoznawców i odpowiadają aktualnej wiedzy technicznej. System TERRACHAMP jest kompatybilny z większością dostępnych na rynku systemów drenujących. Okładziny na podłożach z młodego betonu, dzięki zastosowaniu membrany uszczelniająco-kompensującej BOTAMENT® AE układanej na zaprawie klejowej BOTAMENT® M 10 Speed, można wykonywać już po upływie 3 miesięcy. Na nośnych podłożach betonowych należy, o ile spadek nie został zapewniony wcześniej, wykonać warstwę spadkową przy zastosowaniu szybkiego jastrychu BOTAMENT® M 56 Speed. Nachylenie warstwy powinno wynosić od 1,5 do 2%.

REKLAMA:


Chemia budowlana - Kompletny system TERRACHAMP oraz jego obróbka


Chemia budowlana - Szybki jastrych BOTAMENT<sup>®</sup> M 56 Speed nanoszony jest na nośne podłoże po zastosowaniu warstwy kontaktowej oraz wykonaniu dylatacji obwodowych.
Szybki jastrych BOTAMENT® M 56 Speed nanoszony jest na nośne podłoże po zastosowaniu warstwy kontaktowej oraz wykonaniu dylatacji obwodowych.
Chemia budowlana - Po nałożeniu i wyschnięciu środka gruntującego BOTAMENT<sup>®</sup> D 11 membranę uszczelniająco-kompensującą BOTAMENT<sup>®</sup> AE układa się na zaprawie M 10 Speed (stosując pacę zębatą 4-6 mm). W miejscach styku membrany należy wykonywać zakład w kierunku spływu.
Po nałożeniu i wyschnięciu środka gruntującego BOTAMENT® D 11 membranę uszczelniająco-kompensującą BOTAMENT® AE układa się na zaprawie M 10 Speed (stosując pacę zębatą 4-6 mm). W miejscach styku membrany należy wykonywać zakład w kierunku spływu.

Chemia budowlana - Matę drenującą należy układać na zaprawie BOTAMENT<sup>®</sup> M 10 Speed przy pomocy pacy zębatej 6 mm, a następnie docisnąć do łoża klejowego gładką częścią pacy.
Matę drenującą należy układać na zaprawie BOTAMENT® M 10 Speed przy pomocy pacy zębatej 6 mm, a następnie docisnąć do łoża klejowego gładką częścią pacy.
Chemia budowlana - BTK 200 TERRACHAMP rozprowadza się pacą zębatą dopasowaną do formatu okładziny. Zastosowanie tzw. metody kombinowanej w celu uzyskania pełnego podparcia płytki nie jest wymagane!
BTK 200 TERRACHAMP rozprowadza się pacą zębatą dopasowaną do formatu okładziny. Zastosowanie tzw. metody kombinowanej w celu uzyskania pełnego podparcia płytki nie jest wymagane!

Chemia budowlana - Za pomocą pacy z twardej gumy BTF 200 TERRACHAMP można łatwo wprowadzić do spoin. Przy wysokiej temperaturze zaprawa nie ulega tzw. spaleniu i może być łatwo zmywana.
Za pomocą pacy z twardej gumy BTF 200 TERRACHAMP można łatwo wprowadzić do spoin. Przy wysokiej temperaturze zaprawa nie ulega tzw. spaleniu i może być łatwo zmywana.
Chemia budowlana - Po nałożeniu zaprawy spoiny kształtuje się ją przy użyciu pacy z gąbką, a nadmiar materiału należy usunąć.
Po nałożeniu zaprawy spoiny kształtuje się ją przy użyciu pacy z gąbką, a nadmiar materiału należy usunąć.


Chemia budowlana - Kompletny system TERRACHAMP oraz jego obróbka

Okładzina balkonu/tarasu na zaprawie drenującej


Balkony o niewielkiej nadbudowie są powodem Państwa zmartwień? System TERRACHAMP oferuje proste i nieskomplikowane rozwiązanie.

Balkony i tarasy wykonywane z zastosowaniem zaprawy drenującej cieszą się ogólną popularnością wśród wykonawców. Oprócz możliwości wykonania niewielkiej nadbudowy całość prac może zostać przeprowadzona bez stosowania dodatkowych komponentów pochodzących z innych systemów. Woda znajdująca się pod płytkami ceramicznymi odprowadzana zostaje przez wodoprzepuszczalny klej do płytek na balkony i tarasy BTK 200 TERRACHAMP bezpośrednio do zaprawy drenującej BTD 200 TERRACHAMP.

Co należy podkreślić: Zaprawa drenująca posiada bardzo dobre właściwości drenujące, a przy tym nie zawiera wapna ani cementu. Zapobiega to blokowaniu porów zaprawy drenującej przez wykwity wapnia i krzemianów. Kolejną istotną zaletę stanowi fakt, że dzięki takiej konstrukcji wykonanie okładziny może być bezpiecznie i profesjonalnie przeprowadzone na podłożach, takich jak papy asfaltowe oraz izolacja samoprzylepna, które w zasadzie nie nadają się do układania płytek.

Chemia budowlana - Kompletny system TERRACHAMP oraz jego obróbka


Chemia budowlana - Problem często spotykany przez wykonawców: wykonano izolację (bitumiczna lub bitumiczna izolacja samoprzylepna), ale jak w takich warunkach wykonać okładzinę ceramiczną lub z kamienia naturalnego?
Problem często spotykany przez wykonawców: wykonano izolację (bitumiczna lub bitumiczna izolacja samoprzylepna), ale jak w takich warunkach wykonać okładzinę ceramiczną lub z kamienia naturalnego?
Chemia budowlana - Na izolacji należy ułożyć jedną warstwę folii PE. Podłoże powinno charakteryzować się spadkiem min. 1,5-2,0%. Należy również wykonać dylatacje obwodowe.
Na izolacji należy ułożyć jedną warstwę folii PE. Podłoże powinno charakteryzować się spadkiem min. 1,5-2,0%. Należy również wykonać dylatacje obwodowe.

Chemia budowlana - Po zamontowaniu profilu brzegowego można przystąpić do układania warstwy zaprawy drenującej, którą należy rozprowadzić na minimalną grubość 2 cm, a następnie wyrównać.
Po zamontowaniu profilu brzegowego można przystąpić do układania warstwy zaprawy drenującej, którą należy rozprowadzić na minimalną grubość 2 cm, a następnie wyrównać.
Chemia budowlana - BTK 200 TERRACHAMP rozprowadza się pacą zębatą dopasowaną do formatu okładziny.
BTK 200 TERRACHAMP rozprowadza się pacą zębatą dopasowaną do formatu okładziny.

Chemia budowlana - Wyschniętą okładzinę należy spoinować zaprawą BTF 200 TERRACHAMP za pomocą pacy do spoinowania.
Wyschniętą okładzinę należy spoinować zaprawą BTF 200 TERRACHAMP za pomocą pacy do spoinowania.


Źródło: Botament

Autor: Botament - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.8)

Jesteś w dziale:

Zaprawy

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt