chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Zaprawy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » zaprawy » Jaki klej do ociepleń

Jaki klej do ociepleń

07.05.2012
Prace ociepleniowe, wykonywane w sezonie wiosenno-letnim, mają służyć elewacjom przez wiele lat. Skuteczny i trwały efekt zależy od materiałów klejących wybrany system ociepleń.

Kleje Bolix Z i Bolix U służą do mocowania styropianu na typowych podłożach mineralnych w technologii bezspoinowego ocieplania ścian (BSO). Pierwszy produkt sprawdza się w standardowych rozwiązaniach, polegających na przytwierdzeniu płyty do wyznaczonej powierzchni. Jego skuteczność wynika z ponadprzeciętnej przyczepności. Do wzmocnienia styropianu warstwą zbrojną siatki z włókna szklanego używa się natomiast uniwersalnej zaprawy klejącej Bolix U, dającej równie trwały efekt całości realizacji.
Przeczytaj również: Czym są kleje żelowe?
REKLAMA:


Chemia budowlana - Jaki klej do ociepleń
Chemia budowlana - Jaki klej do ociepleń


Przygotowaną (wymieszaną z wodą) zaprawę należy nałożyć na styropian metodą „pasmowo-punktową”, czyli pasmami o szer. ok. 3-6 cm, układanymi w odległości ok. 3 cm od krawędzi płaszczyzny płyty, a na pozostałej powierzchni równomiernie rozłożonymi „plackami” w liczbie od 8-10 szt. o średnicy 8-10 cm. Natychmiastowe przyciśnięcie płyty do ściany zapewni oczekiwany efekt końcowy. W przypadku wykonywania warstwy zbrojnej, siatkę szklaną wtapia się jeszcze całkowicie w nałożoną kolejny raz na powierzchnię styropianu zaprawę klejącą.

Kleje do ociepleń to specjalnie opracowane preparaty, których parametry w pełni odpowiadają czynnikom, jakim poddawane będą mocowane materiały.

Dane techniczne:


Produkt: Klej do systemów ociepleń na styropianie – Bolix Z, Bolix U
Producent: Bolix
Temperatura stosowania: od+5°C do +25°C
Temperatura podłoża: od +5°C do +25°C
Proporcje mieszania: 4,8-5,3l wody na 25 kg kleju Bolix Z
4,5-5,0l wody na 25 kg Bolix U
Konsystencja: suchy proszek
Kolor: szary
Zużycie:
Klejenie płyt styropianowych: ok. 4,0 kg/m2
Wykonywanie warstwy zbrojnej: 4,0 kg/m2

Cena brutto:


BOLIX Z
1,01 zł/kg netto
worek (25 kg) – 25,25 zł netto

BOLIX U
1,27 zł/kg netto
worek (25 kg) – 31,75 zł netto
Przeczytaj również: Co to jest ETICS
Autor: Bolix - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3)

Jesteś w dziale:

Zaprawy

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt