chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Zaprawy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » zaprawy » Gładzie gipsowe i materiały do przyklejania oraz wykańczania płyt gipsowych w

Gładzie gipsowe i materiały do przyklejania oraz wykańczania płyt gipsowych w systemie ALPOL

23.05.2007
Gładzie gipsowe i materiały do przyklejania oraz wykańczania płyt gipsowych.
Wyroby gipsowe należą do najzdrowszych materiałów budowlanych, gdyż nie zawierają szkodliwych domieszek i zapewniają pomieszczeniom przyjazny mikroklimat, wchłaniają lub oddając nadmiar wilgoci.


Tynki, gładzie i płyty gipsowo-kartonowe cieszą się ogromną popularnością i są stosowane do wykończania wnętrz. Swoją popularność zawdzięczają wyjątkowej łatwości montażu, wszechstronności zastosowań i przystępnym cenom.
REKLAMA:


Chemia budowlana - Gładzie gipsowe i materiały do przyklejania oraz wykańczania płyt gipsowych w systemie ALPOL

Gładzie gipsowe ALPOL


Zadaniem gładzi gipsowych jest nadanie otynkowanej powierzchni idealnej gładkości. Gładzie układa się na tynkach cementowych, cementowo-wapiennych, wapiennych, gipsowych, podłożach z prefabrykowanych betonów lub wylewanych z szalunkach systemowych z wykorzystaniem gruntu na podłoża betonowe ALPOL AG 702. Grubość warstwy gładzi wynosi około 2-3 mm, a więc jej zużycie jest niewielkie. Gładzie są wykorzystywane w pracach wykończeniowych w nowych, jak i remontowanych budynkach (do szybkiego odnawiania starych tynków). Nakładanie gładzi jest prostą czynnością. ALPOL proponuje gładź gipsową ALPOL AG S21, gładź gipsową białą ALPOL AG S22, gładź gipsową ALPOL AG S23 extra białą oraz gładź gipsową finiszową super białą ALPOL AG S24. Do wykończenia 1 m2 ściany warstwą grubości 2 mm wystarczy 2 kg gładzi. Uzyskaną równą, białą ścianę można pomalować farbą lub okleić tapetą.

Sucha alternatywa tynku


Gładkie ściany jak tafla lodu można także uzyskać wykonując tzw. Suchy tynk, czyli okładzinę z płyt gipsowo-kartonowych. Płyty mocuje się łatwo i sprawnie przyklejając je go ściany za pomocą kleju gipsowego. Spoiny między płytami należy wypełnić gipsem szpachlowym z zastosowaniem taśm zbrojach.

Kleje gipsowe ALPOL


Jakość kleju gipsowego użytego do zamontowania płyt gipsowo-kartonowych wpływa na finalny wygląd pomieszczenia.Kleje ALPOL stosowane są zarówno przez profesjonalistów, jak również przez majsterkowiczów. Na szczególną rekomendację zasługuje klej gipsowy typu T ALPOL AG K11, którym można przyklejać płyty do ścian surowych i otynkowanych. Wystarczy, aby podłoże było oczyszczone i pomalowane odpowiednim gruntem ALPOL AG 700 lub ALPOL AG 703. Klej gipsowy ALPOL AG K11 ma znakomitą przyczepność i po naniesieniu na płytę gipsowo-kartonową nie spływa. W przypadku, gdy powierzchnia podłoża jest wystarczająco równa, klej rozprowadza się pacą zębatą, tak jak w przypadku przyklejania płytek ceramicznych. Podłoże płyty gipsowo-kartonowej można korygować w ciągu 10 minut od przyklejenia. Po wymieszaniu z wodą klej należy zużyć w ciągu 30 minut. Jego zużycie wynosi 2,5 kg/m2. Firma ALPOL GIPS poleca także klej gipsowy typu P ALPOL AG K10, w szczególności do łączenia płyt gipsowo-kartonowych Pro-Monta lub innych elementów gipsowych, z których wznosi się lekkie ściany działowe. Klej ten można także wykorzystać do przyklejania gipsowych sztukaterii.

Gipsy szpachlowe


Gipsy szpachlowe ALPOL AG S17 i ALPOL AG S19 doskonale nadają się do wypełniania styków płyt gipsowo-kartonowych, ze względu na bardzo dobrą przyczepność do podłoża. Łatwo się je nanosi i wygładza.
Gips szpachlowy ALPOL AG S19 polecany jest nie tylko do spoinowana płyt, lecz także do wyrównywania drobnych nierówności oraz ubytków w tynkach i ścianach. Przed jego nałożeniem podłoże należy oczyścić ze starych farb, pyłu, okruchów tynku. Krawędzie płyt gipsowo-kartonowych, podobnie jak inne podłoża, należy zagruntować gruntem ALPOL AG 700 lub ALPOL AG 703. W przypadku powierzchni betonowych zaleca się stosowanie gruntu ALPOL AG 702. Gips szpachlowy ALPOL AG S19 trzeba zużyć w ciągu 30 minut od przygotowania.
Wolnowiążącym gipsem szpachlowym ALPOL AG S20, oprócz płyt gipsowo-kartonowych, można spoinować również płyty i elementy gipsowe, przeznaczone do budowy ścian działowych. Ponadto jest polecany do renowacji starych tynków i naprawiania powierzchni betonowych. Gips szpachlowy ALPOL AG S20 nakłada się podobnie jak ALPOL AG S19, z tym, że należy go zużyć w ciągu 1 godziny od przygotowania.
Gładź gipsowa AG S21 i AG S22 polecana jest do wykonywania gładzi na ścianach i sufitach wewnątrz budynków, natomiast gładź gipsowa extra biała AG S23 do wykonywania śnieżnobiałych gładzi na ścianach i sufitach wewnątrz pomieszczeń. Alpol Gips posiada także w ofercie gładź gipsową finiszową super białą AG S24, która służy do ręcznego wygładzania spoin płyt gipsowo-kartonowych oraz do wykonywania gładzi na ścianach i sufitach wewnątrz budynków.
Gładzie i kleje gipsowe ALPOL sprawdzają się doskonale w obiektach nowych, jak i remontowanych.

Źródło: Alpol
Autor: PIOTROWICE II - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.8)

Jesteś w dziale:

Zaprawy

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt