chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Zaprawy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » zaprawy » Nowe gładzie Alpol

Nowe gładzie Alpol

30.04.2009
Firma ALPOL GIPS Sp. z o.o. wzbogaciła swoją ofertę gładzi o 4 nowe produkty. Obok znanych i cenionych gładzi gipsowych ALPOL AG S21, AG S22, AG S23 i elastycznej AG S24 oraz gładzi wapiennej ALPOL AT 307 wprowadzone zostały na rynek gładzie:
- polimerowe - ALPOL Putz S (o oznaczeniu AM 800) i ALPOL Putz M (AM 810)
- cementowe – AT 317 i AT 318.


Chemia budowlana - Nowe gładzie Alpol
Chemia budowlana - Nowe gładzie Alpol
Gładzie polimerowe są to materiały o dużej elastyczności z uwagi na zawartość w ich składzie polimerów i włókien celulozowych. Przedmiotem oferty ALPOL GIPS jest zarówno gładź ALPOL Putz S dostępna w postaci suchego proszku (o oznaczeniu AM 800) jak i gładź ALPOL Putz M produkowana w postaci gotowej do użycia masy (o oznaczeniu AM 810). Gładzie polimerowe mają podobne zastosowanie jak gładzie gipsowe. Jednakże, dzięki dużej elastyczności, łączą one cechy gładzi gipsowych i gipsów szpachlowych - można z ich pomocą wykonywać zarówno szpachlowanie powierzchni jak i wykonywać gładzie oraz spoinować płyty gipsowo-kartonowe z użyciem taśm zbrojących. Wszystko to jednym materiałem dobierając, w zależności od potrzeby, jego konsystencję. W przeciwieństwie do gładzi gipsowych proces twardnienia gładzi następuje w wyniku jej wysychania a nie wiązania chemicznego. Dlatego też gładź polimerową można wykorzystać w późniejszym okresie. Gładzie polimerowe w ostatniej operacji wykańczamy za pomocą papieru ściernego lub siatek szlifierskich.

Gładzie cementowe ALPOL AT 317 (szara) i AT 318 (biała) są produktami odpornymi na działanie wilgoci i mrozu, dlatego też można je stosować zarówno wewnątrz pomieszczeń jak i na zewnątrz. Przeznaczone są przede wszystkim do wykonania gładzi na dużych powierzchniach betonowych i żelbetowych. Mogą być stosowane również do wypełniania szczelin porów, niewielkich rys i uszkodzeń na powierzchniach betonowych, tynków cementowych i cementowo-wapiennych oraz do szpachlowania glifów. W zależności od rodzaju wykończenia gładzonych powierzchni, ich końcowa obróbka może być wykonana „na mokro” za pomocą pacy stalowej lub też „na sucho”, po stwardnieniu gładzi, za pomocą papieru ściernego. Gładzie cementowe stanowią bardzo dobry podkład pod malowanie praktycznie każdym rodzajem farby.

Dodatkową, wyjątkową zaletą WSZYSTKICH GŁADZI ALPOL jest możliwość ich nakładania agregatami hydrodynamicznymi. Technologia ta, nazywana czasem liniowym nakładaniem gładzi, pozwala jednej czteroosobowej brygadzie na wykonanie do 500 metrów kwadratowych gładzi w ciągu jednego dnia roboczego. Gładzie: polimerowe, gipsowe i wapienną możemy wykończyć na mokro dokładną obróbką narzędziami ze stali nierdzewnej a tylko w wypadku konieczności stosujemy papiery ścierne lub siatki ścierne. Stosując do tej operacji szlifierki (tak zwane żyrafy) z odkurzaczem przemysłowym możemy wykończyć duże ilości gładzi bezpyłowo. Praca jest zdrowsza dla pracownika i nie wymaga tak dużych nakładów na sprzątanie. Oczywiście, wybór odpowiedniej technologii zależy od posiadanych maszyn i urządzeń, umiejętności pracowników i ilości metrów kwadratowych ściany do wygładzenia.

Znakomite parametry techniczne i wysoką jakość tych wyrobów uzyskuje się dzięki nowoczesnej technologii produkcji oraz stałej kontroli jakości wyrobu prowadzonej w ramach Zakładowej Kontroli Produkcji. Wszystkie produkty posiadają atesty PZH oraz spełniają wymagania aktualnych norm europejskich umożliwiających znakowanie produktów znakiem CE.

Gwarantujemy wysoką jakość swoich produktów, niezbędne jest jednak stosowanie zalecanych przez nas preparatów gruntujących ALPOL w celu odpowiedniego przygotowania podłoża. Prace należy wykonywać w warunkach atmosferycznych określonych normami, wytycznymi ITB i zaleceniami producenta. Gładzie powinny być nakładane przez dobrze wyszkoloną, doświadczoną brygadę tynkarską. Dlatego Spółka Alpol Gips oferuje bezpłatne, fachowe doradztwo techniczne oraz szkolenia brygad tynkarskich. Do dyspozycji Państwa jest doświadczony zespół doradców, który udzieli Państwu informacji o parametrach technicznych oferowanych produktów oraz o technikach ich nakładania, zarówno w siedzibie firmy jak i na budowie.

Źródło: Alpol
Przeczytaj również: Drobne naprawy na ścianach
Autor: PIOTROWICE II - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.6)

Jesteś w dziale:

Zaprawy

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt