chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Zaprawy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » zaprawy » Ekokompatybilny system układania i wykańczania podłóg drewnianych Kerakoll

Ekokompatybilny system układania i wykańczania podłóg drewnianych Kerakoll

03.11.2011
GreenBuilding jako filozofia projektowania, odnosi się do zrównoważonego budownictwa oraz do poszanowania zdrowia użytkowników, co oznacza, że tworzy lepsze warunki życia wewnątrz budynków, zdrowe środowisko, w którym żyje się lepiej oraz podwyższone standardy energetyczno-środowiskowe w budynkach.

Najnowsze dane dotyczące zanieczyszczeń budynków mieszkalnych są bezwzględne: jakość powietrza we wnętrzach domów może być nawet 2-3 razy gorsza od jakości powietrza zewnętrznego.
REKLAMA:


Wewnętrzny mikroklimat w połączeniu z zanieczyszczeniami chemicznymi wpływa znacząco na jakość pomieszczeń, w których przebywamy, a więc również na nasze samopoczucie.

Problemy te wywołują różnorakie dolegliwości i problemy zdrowotne, które dotykają użytkowników. Są to na przykład choroby skóry, alergie bądź też podrażnienia nawet tych części ciała, które nie mają bezpośredniego kontaktu z daną substancją. Należy również wspomnieć o poważnych i trwałych uszkodzeniach dróg oddechowych, co zostało wielokrotnie poparte badaniami klinicznymi prowadzonymi w różnych specjalistycznych placówkach medycznych.

GreenBuilding Kerakoll® ogranicza pojawianie się patologii związanych ze złą konstrukcją budynku: wybór pozbawionych rozpuszczalników klejów Slc® Eco L34 Plus i Slc® Eco L34 Flex, czystej organicznej żywicy do przygotowania podłoża Slc® Eco EP 21 oraz ekokompatybilnego wodnego, certyfikowanego EC 1 lakieru Slc® Eco Aqua-Pur HPX, gwarantuje wyższe bezpieczeństwo dla użytkownika oraz większą ochronę dla środowiska, co z kolei wpływa na poprawę jakości powietrza i stanowi korzyść dla użytkownika końcowego.Oznakowanie GreenBuilding Rating® gwarantuje rzetelność oceny produktów Kerakoll®. GreenBuilding Rating® stanowi wiarygodne połączenie pomiędzy producentem a użytkownikiem ekologicznych materiałów budowlanych i pozwala użytkownikom, przedsiębiorstwom oraz projektantom wybrać i nabyć produkty z ekokompatybilnym oznakowaniem, które jest mierzalne i możliwe do zweryfikowania. Odpowiedzialny wybór i zakup produktów, które są naprawdę ekokompatybilne nie jest łatwy, ponieważ bardzo często informacje na temat produktu mogą okazać się źródłem pomyłek. GreenBuilding Rating® ułatwia dokonanie prawidłowego wyboru w momencie zakupu ekologicznych produktów budowlanych. W związku z tym, przy zakupie produktów do danego projektu należy zawsze sprawdzić, czy poszczególne produkty posiadają certyfikat GreenBuilding Rating®.

Źródło: Kerakoll


Autor: Kerakoll - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Zaprawy

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt