chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Zaprawy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » zaprawy » Jak można szybko i czysto ułożyć nową wykładzinę na istniejącej podłodze

Jak można szybko i czysto ułożyć nową wykładzinę na istniejącej podłodze użytkowej z PCV lub linoleum

28.09.2011
Chemia budowlana - Jak można szybko i czysto ułożyć nową wykładzinę na istniejącej podłodze użytkowej z PCV lub linoleum
Zrywanie istniejących podłóg użytkowych jest pracochłonne i związane z niedogodnościami oraz przerwami w użytkowaniu pomieszczenia na czas remontu. Zastosowanie Sigan2 oznacza szybkie i pewne rozwiązanie. Dodatkową zaletą jest to, że klej ten można po latach usunąć w całości bez pozostawiania resztek. Dzięki nowej technologii klejenia switch Tec® firmy Uzin można szybko i czysto układać nowe wykładziny PCV, CV i wykładziny kauczukowe nora na istniejących podłożach z PCV lub linoleum. Bezpośrednio po tym można od razu montować nowe listwy cokołowe Döllken z zastosowaniem taśmy Top Tac 35, co jest gwarancją systemu.

Chemia budowlana - 1 Przeprowadzić klejenie próbne, by sprawdzić, czy Sigan2 będzie się trzymał na istniejącej wykładzinie podłogowej PCV.
1 Przeprowadzić klejenie próbne, by sprawdzić, czy Sigan2 będzie się trzymał na istniejącej wykładzinie podłogowej PCV.
Chemia budowlana - 2 Następnie nanieść taśmę Sigan wzdłuż ścian i wypustów, by uzyskać większą siłę klejenia na brzegach.
2 Następnie nanieść taśmę Sigan wzdłuż ścian i wypustów, by uzyskać większą siłę klejenia na brzegach.

Chemia budowlana - 3 Pasy Sigan układać „na styk” w kierunku układania wykładziny podłogowej względnie przyciąć „na styk” miejsca zachodzenia na siebie poszczególnych pasm.
3 Pasy Sigan układać „na styk” w kierunku układania wykładziny podłogowej względnie przyciąć „na styk” miejsca zachodzenia na siebie poszczególnych pasm.
Chemia budowlana - 4 Gdy wykładzina jest już zaaklimatyzowana należy ją dopasować.
4 Gdy wykładzina jest już zaaklimatyzowana należy ją dopasować.

Chemia budowlana - 5 Wykładzinę odgiąć do połowy i usunąć papier ochronny z Sigan2.
5 Wykładzinę odgiąć do połowy i usunąć papier ochronny z Sigan2.
Chemia budowlana - 6 Teraz można wykładzinę – bez wstępnego czasu odparowania – kłaść na nośnik foliowy i przewalcować. Tak samo należy postąpić z drugą częścią wykładziny.
6 Teraz można wykładzinę – bez wstępnego czasu odparowania – kłaść na nośnik foliowy i przewalcować. Tak samo należy postąpić z drugą częścią wykładziny.

Chemia budowlana - 7 Na wykładzinę można wchodzić zaraz po jej przyklejeniu. Potem za pomocą aplikatora należy zamontować na ścianie taśmę cokołową Top Tac 35.
7 Na wykładzinę można wchodzić zaraz po jej przyklejeniu. Potem za pomocą aplikatora należy zamontować na ścianie taśmę cokołową Top Tac 35.
Chemia budowlana - 8 Można teraz z pomocą gilotyny Döllken doskonale i bez powstawania naprężeń dopasować listwę systemową typu C60.
8 Można teraz z pomocą gilotyny Döllken doskonale i bez powstawania naprężeń dopasować listwę systemową typu C60.

Chemia budowlana - 9 Po usunięciu papieru ochronnego zamontować na ścianie cokół. Następnie uciąć pasek wykładziny podłogowej i przykleić taśmą Contact 40 do korpusu listwy, a następnie dokładnie ostukać gumowym młotkiem zapewniając dobre przyleganie..
9 Po usunięciu papieru ochronnego zamontować na ścianie cokół. Następnie uciąć pasek wykładziny podłogowej i przykleić taśmą Contact 40 do korpusu listwy, a następnie dokładnie ostukać gumowym młotkiem zapewniając dobre przyleganie..
REKLAMA:


Źródło: Uzin


Autor: Uzin - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.6)

Jesteś w dziale:

Zaprawy

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt