chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Zaprawy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » zaprawy » Dom naturalny w pięknych kolorach

Dom naturalny w pięknych kolorach

01.06.2009
W naturze człowieka leży poszukiwanie swojego miejsca. Naturalnie najlepszego na świecie. Każdy musi znaleźć je sam, ale my możemy pomóc ubrać je w najpiękniejsze, najbliższe marzeniom kolory.

Chemia budowlana - Dom naturalny w pięknych kolorach
Colours of Nature – to paleta kolorów tynków i farb Ceresit, czerpiąca z nieskończonych wariantów barw przyrody. Teraz, wiedząc co lubisz, gdzie czujesz się najlepiej, jaki masz temperament, jaki nastrój wokół siebie i w sobie chcesz budować, niemal intuicyjnie wybierzesz kolor wymarzonego domu. W zgodzie ze swoją naturą i w tonacjach, które w naturze mają swoje korzenie.

REKLAMA:


W domu można się schować, zaszyć, wtopić w tło. Można też domem manifestować ekstrawagancki styl życia, albo artystyczne, pełne fantazji podejście do otoczenia. Wielkie znaczenie ma forma budynku, nie mniejsze jednak – jego barwy. To dzięki nim dom rozpłynie się wśród zieleni lasów, stopi z seledynem łąk, albo zakwitnie mocnym akcentem wśród szarości miejskich, szablonowych budynków.
Podział kolorystyczny tynków i farb Ceresit, nazwany „Colours of Nature”, pomoże dobrać kolor elewacji współgrający ze stylem życia, temperamentem i potrzebami gospodarzy. A dokonany wybór zagwarantuje, że barwa, czy subtelna, czy mocniejsza, wpisywać się będzie w paletę barw natury.

Pierwsza grupa kolorów, objęta została wspólną nazwą „Water”. Kryją się pod nią barwy, kojarzące się z wodą, nie tylko w sposób dosłowny i oczywisty. Oprócz wyraźnych lazurów i przenikliwych niebieskości egzotycznych mórz, są tu granaty sztormowej fali, dotknięte beżem odcienie zmąconej wody strumienia, stłumione bielą błękity skutej lodem tafli i szarości wilgotnej mgły.

Druga grupa barw to „Forest”. I – tak jak w lesie – odnaleźć tu można wszystkie odcienie zieleni. Od silnych, radosnych seledynów pierwszych, wiosennych liści, przez dojrzałą zieleń leśnego gąszczu, po stonowane khaki wspinających się po korze drzew porostów i zmrożonych bielą stłumionych zieleni syberyjskich iglaków.

Trzecia grupa otrzymała nazwę „Erth”. Kolory ziemi uspakajają i przywodzą na myśl bezpieczne siedliska wśród żyznych pól. Znajdują się tu brązy torfowej gleby, beże spękanej suszą ziemi, gliniane, domowe czerwienie i fiolety odbitych od skał promieni zachodzącego słońca.

Radosne żółcie, kremy i pomarańcze wypełniają paletę o nazwie „Sand”. Od jasnej, prawie kremowej barwy piasku na karaibskich wyspach, przez spalone słońcem żółte pustynne pustkowia, po pomarańcze zmoczonej deszczem, piaskowej, afrykańskiej drogi.

Jeśli zdecydowaliśmy się na określoną tonację, wybór tej jednej – wymarzonej barwy powinien pójść gładko. Wszystkie materiały promocyjne Ceresit przygotowane zostały tak, aby jak najbardziej ułatwić decyzję przyszłego gospodarza. U Oficjalnych Dystrybutorów Ceresit zawisły kolorowe tablice „Colours of Nature”, z cała paletą barw, podzieloną na sekcje „Water”, „Forest”, „Erth” i „Sand”. Każda z nich symbolizowana jest przez jeden klocek puzzli, w najbardziej charakterystycznym dla danej grupy kolorze. Identycznie skonstruowane są książkowe katalogi z próbkami kolorów. I tutaj, jasny i czytelny podział na sekcje usprawni wybór wymarzonego odcienia. Wielu budujących ma jednak problem z wyobrażeniem sobie ostatecznego efektu kolorystycznego. Nic w tym dziwnego - w katalogu ogląda się tylko niewielkie kilkucentymetrowe próbki a do pomalowania jest przeważnie kilkaset metrów kwadratowych. Niezdecydowanym z pomocą przyjdzie komputerowy program do symulacji barw domu. „Aplikacje kolorystyczne Ceresit”. Dzieki niemu, można, na faktycznym projekcie architektonicznym, zasymulować kolor domu w dowolnej barwie wybranej z wzornika Ceresit.

Wybierając kolor domu, warto pamiętać:
- Jasne kolory elewacji sprawiają, że budynek optycznie wydaje się większy i mocniej wyróżnia się z tła.
- Ciemne kolory lepiej wtapiają budynek w otoczenie.
- Jeśli chcemy odnaczyc elementy futryn okien i drzwi, lepiej pomalować je kolorem jaśniejszym od barwy elewacji.
- Aby uwydatnić formę budynku, powinno się pomalować go na jednolity kolor.
- Jeśli chcemy zaakcentować poszczególne elementy architektoniczne – dobrze jest użyć różnych odcieni. Najlepsze efekty uzyskuje się kiedy dodatkowe kolory w jakiś sposób wywodzą się z otoczenia budynku.
- W przypadku gęstej, miejskiej zabudowy, dobrze jest przy wyborze koloru, brać pod uwagę tonację sąsiednich budynków.
- W przypadku domu „na łonie natury”, najlepsze efekty wizualne osiąga się, kiedy kolor wybrany na duże powierzchnie elewacji, występuje na rozległych połaciach przestrzeni w najbliższym otoczeniu.

Autor: Henkel - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Zaprawy

najcześciej czytane najcześciej czytane
Artykuły polecane
Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt