chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Zaprawy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » zaprawy » Idealne tynki na trudne warunki

Idealne tynki na trudne warunki

07.06.2011
Oprócz dobrze znanego i powszechnego maszynowego wykonywania tynków gipsowych, cementowych czy cementowo wapiennych w pracach wykończeniowych coraz bardziej popularne staje się również wykonywanie mechaniczne gładzi. Oferta rynkowa na urządzenia tego typu, do mechanicznego wykonywania gładzi, staje się bardzo bogata. Obok specjalnych agregatów do narzucania materiałów cienkowarstwowych, coraz częściej na budowach i inwestycjach pojawiają się także specjalne urządzenia do dalszej obróbki gładzi – szlifowania i wygładzania.

Chemia budowlana - Idealne tynki na trudne warunki

Idealne połączenie


Dobór odpowiednich urządzeń w połączeniu z nowoczesnymi produktami chemii budowlanej stanowi dla inwestora korzystną, zarówno pod względem czasowym jak i w dłuższej perspektywie także finansowym, alternatywą wykonywania robót wykończeniowych. Dlatego producenci produktów do wygładzania powierzchni, tacy jak CEDAT, udoskonalili swoje wyroby, aby te jeszcze lepiej nadawały się do nakładania maszynowego. W bogatej ofercie firma CEDAT ma doskonałe produkty, które nadają się do maszynowego wykonywania gładzi. Cekolowanie mechaniczne, bo tak możemy mówić, jeśli chodzi o wygładzanie ścian czy sufitów produktami marki CEKOL, staje się wręcz niezbędne na dużych inwestycjach. W zależności od miejsca i charakteru wykonywanych prac wykończeniowych, a także, jakości powierzchni jaką chcemy uzyskać, z marki CEKOL możemy wybrać kilka produktów.
Przeczytaj również: Systemy ociepleń KREISEL
REKLAMA:


Tynk na trudne warunki


Na zewnątrz oraz wszędzie tam gdzie będzie podwyższona wilgotność lub zachodzi obawa, że ściany czy sufit będą mogły mieć kontakt z wodą czy wilgocią należy stosować produkty cementowe. Cement jest spoiwem hydraulicznym odpornym na działanie wody, wilgoci i mrozu, jeśli stosujemy produkty na zewnątrz.

Firma CEDAT ma w swojej ofercie właśnie taki produkt, to gładź cementowo – polimerowa CEKOL C-35. Jest to gładki tynk elewacyjny, w którym spoiwem jest biały cement. Za pomocą tego produktu możliwe jest uzyskanie białych, równych i bardzo gładkich powierzchni. Stosując CEKOL C-35 możemy uzyskać powierzchnie tak samo gładką, jak przy użyciu gładzi gipsowej, a dzięki temu, że spoiwem jest biały cement powierzchnia będzie odporna na działanie wilgoci oraz innych czynników atmosferycznych.

Chemia budowlana - Kamil Wiśniewski
Kamil Wiśniewski
CEKOL C-35 zawdzięcza swoje niepowtarzalne właściwości doskonałej kompozycji receptury. Zastosowanie białego cementu w parze z odpowiednio dobranymi polierami sprawia, że jest to jedna z nielicznych gładzina polskim rynku, o takim charakterze pracy i jakości uzyskanej powierzchni. Dodatkową zaletą CEKOL C-35 jest jego uniwersalność. Produkt ten nadaje się do stosowania na zewnątrz obiektów, gdzie będzie narażony na działanie czynników atmosferycznych oraz wewnątrz budynków, nawet w miejscach stale narażonych na działanie wody czy wilgoci. Tynk ten można stosować zarówno na małych powierzchniach, jak glify okienne lub też zastosować go na całej elewacji czy innych obiektach wielkopowierzchniowych. Ponadto oprócz standardowego nakładania ręcznego, specjalna receptura CEKOL C-35 sprawia, że jest to produkt znakomicie nadający się do nakładania maszynowego. Po związaniu można dokonać ewentualnej korekty powierzchni, szlifując ją siatką, papierem lub za pomocą specjalnych urządzeń, podobnie jakby pracowało się z gładzią gipsową.

Po zastosowaniu cementowo – polimerowej gładzi, CEKOL C-35 uzyskujemy powierzchnię łatwą do pomalowania, która nie blokuje wymiany pary wodnej i gazów z otoczeniem. Jest to produkt mineralny, a więc w pełni paroprzepuszczalny. Po wyschnięciu produkt ten nadaje się do malowania wszystkimi rodzajami farb.

Sprawdzona jakość


Zalety tej cementowo – polimerowej gładzi zostały w pełni docenione podczas prac wykończeniowych na stadionie PGE Arena w Gdańsku. Od gładzi CEKOL C-35 oczekiwano, aby powierzchnia była równa, gładka, biała, odporna na działanie wody i wilgoci. CEKOL C-35 w 100% spełnił stawiane przed nim zadania. Fot. Cedat

Autor: Cedat - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.3)

Jesteś w dziale:

Zaprawy

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt