chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Zaprawy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » zaprawy » System montażu płytek wielkoformatowych na elewacji według Mapei

System montażu płytek wielkoformatowych na elewacji według Mapei

05.07.2010
Atrakcyjny wygląd, bezpieczeństwo, trwałość i funkcjonalność to zalety elewacji wykończonej okładziną ceramiczną.

Chemia budowlana - System montażu płytek wielkoformatowych na elewacji według Mapei
REKLAMA:


Stosowane dziś technologie pozwalają produkować płytki elewacyjne szkliwione, mrozoodporne, o formatach do 120 x 120 cm dla płytek tradycyjnych i 100 x 300 cm dla płytek w wersji „slim”. Mając to na uwadze (i zakładając, że wybrana płytka nadaje się do zastosowania na elewacji), trwałość zewnętrznej warstwy wykończeniowej zależy wyłącznie od właściwego projektu, dokładnego i starannego przygotowania podłoża, profesjonalnej techniki montażu oraz wykorzystania odpowiednich klejów, zapraw do spoinowania i uszczelniaczy. Te ostatnie produkty należy dobrać pod kątem przewidywanych wartości rozszerzalności cieplnej płytek i podłoża (wskutek różnic nasłonecznienia, wynikających z cyklu dobowego i rocznego, oraz z usytuowania budynku), nie zapominając o wymaganiach stawianych przez rodzaj podłoża oraz format płytek.

Do montażu płytek ceramicznych na elewacjach poleca się kleje odkształcalne (klasy C2/S1 lub
C2/S2) oraz zaprawy do spoinowania o wysokich parametrach (klasy CG2), odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Rozwiązanie standardowe:1. Przygotowanie podłoża
Zaprawa wyrównująca

- Nivoplan Plus - Cementowa zaprawa wyrównująca do ścian i podłóg o zwiększonej przyczepności i wytrzymałości, do stosowania w warstwie od 3 do 50 mm, mrozo- i wodoodporna.

- Planicrete - Syntetyczny lateks do uszlachetniania zapraw cementowych i wykonywania warstw sczepnych. Poprawia wytrzymałość i przyczepność. Przed zmieszaniem z Nivoplan Plus
powinien zostać rozcieńczony z wodą w stosunku 1:4.

- Kerabond T + Isolastic - Klej Kerabond T zmieszany z Isolastic (zamiast z wodą) staje się wysokoodkształcalną zaprawą klejącą (klasa S2 wg normy EN 12004).2. Montaż okładzin ceramicznych
Wysokoodkształcalna zaprawa klejąca
- Kerabond T - Wzmocniona, tiksotropowa, cementowa zaprawa klejąca o wysokiej przyczepności. Do montażu płytek ceramicznych i gresu.

- Isolastic Emulsja uelastyczniająca do zapraw klejących Kerabond T, Kerafl oor i Adesilex P10.

Zaprawa do spoinowania
- Keracolor FF - Cementowa zaprawa do spoinowania okładzin ceramicznych (szerokość
szczelin od 0 do 6 mm), o właściwościach hydrofobowych, z efektem perlenia DropEffect®.- Fugolastic - Płynny dodatek na bazie polimerów do stosowania w celu poprawy parametrów
zapraw do spoinowania Keracolor FF.

Uszczelniacz do narożników i dylatacji
- Mapesil LM - Bezrozpuszczalnikowy, bezwonny uszczelniacz silikonowy, o sieciowaniu neutralnym, do kamienia naturalnego i płytek ceramicznych na elewacjach.


Rozwiązanie szybkie:

Wysokoodkształcalna zaprawa klejąca
- Keraquick - Odkształcalna, tiksotropowa, szybkowiążąca i szybkoschnąca, cementowa zaprawa klejąca o wysokich parametrach. Do montażu płytek ceramicznych, gresu i kamienia naturalnego, również o dużych formatach, wewnątrz i na zewnątrz.

- Latex Plus - Lateksowa domieszka poprawiająca plastyczność, przeznaczona do mieszania z klejem Keraquick.

- Keraquick + Latex Plus - Klej Keraquick zmieszany z Latex Plus (zamiast z wodą) staje się wysokoodkształcalną zaprawą klejącą (klasa S2 wg normy EN 12004).

Zaprawa do spoinowania
- Ultracolor Plus - Elastyczna, szybkowiążąca i szybkoschnąca, odporna na ścieranie cementowa zaprawa do wypełniania szczelin od 2 do 20 mm, bez plam i wykwitów, o właściwościach hydrofobowych, z efektem perlenia DropEffect® oraz w technologii BioBlock®, zapobiegającej rozwojowi grzybów i pleśni.


Autor: Mapei - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(1.4)

Jesteś w dziale:

Zaprawy

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt