chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Zaprawy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » zaprawy » Dżungla na plaży w Weissenhaus, czyli sztuczne skały z Betofixu

Dżungla na plaży w Weissenhaus, czyli sztuczne skały z Betofixu

24.03.2010
"Przygody w Świecie Dżungli" i subtropikalny raj kąpielowy na nadbałtyckiej plaży w parku wakacyjnym w Weissenhaus.

Chemia budowlana - Dżungla na plaży w Weissenhaus, czyli sztuczne skały z Betofixu
Obszarami zastosowania zapraw Betofix były dotychczas remonty elementów betonowych w miejscach mających znaczenie dla statyki obiektu i znaczenia takiego nie mających, a także w obiektach inżynierii wodnej, ścianach nośnych, na elewacjach. we wnętrzach, na zewnątrz oraz w miejscach narażonych na wilgoć w starym i nowym budownictwie. Do tej listy można od teraz dopisać nowe zastosowanie: BUDOWA DŻUNGLI...

REKLAMA:


10 października 2009 roku, na nadbałtyckiej plaży w parku wakacyjnym Weissenhaus otwarty został jedyny w swoim rodzaju na skalę światową "Świat Dżungli" - miejsce zabaw i przygód dla całej rodziny. Niezależnie od pogody można tu przez 365 dni w roku przeżywać magię i piękno dżungli, stworzonych na prawie 6.000 m2.Ten fantastyczny świat zrealizowano między innymi z użyciem materiałów budowlanych produkowanych przez firmę Remmers: zapraw Betofix, szlamów uszczelniających, mas do formowania, lazurujących powłok barwnych i wielu innych.

Chemia budowlana - Dżungla na plaży w Weissenhaus, czyli sztuczne skały z Betofixu
W częściowo otwartych terrariach, położonych w ogromnej niecce skalnej, czekają na swoich odkrywców kajmany, warany, węże, jaszczurki, żółwie, skorpiony, żaby i owady. Kolorowe australijskie nimfy znalazły swój nowy dom w 200-metrowej, na 7 metrów wysokiej wolierze, do której mogą wchodzić zwiedzający. Aktywność sportową umożliwia największy na świecie „Indoor Jungle-Trail“, parkur linowy dla początkujących i zaawansowanych. Kto nie ma ochoty zdobywać szczytu tej krainy wchodząc po 9-metrowej wysokości ścianie wspinaczkowej, może zbadać "Zakazaną Świątynię" z labiryntem, grobowcem, salą muzyczną i interaktywnym "kinem piratów". W dżungli ponad 500 dzieci może jednocześnie wspinać się, zjeżdżać i wspólnie sie bawić. W sercu świata dżungli znajduje się "Ballocity" z wieloma armatami na piłki. Zabawę i dobry nastrój całej rodzinie zapewnią szybkie zjeżdżalnie rolkowe, trampoliny, wizyta na dmuchanym zamku lub wspólne poszukiwanie złota. Można tu także zagrać w badmintona i ping-ponga. O apetyty zwiedzających zatroszczy się - oprócz restauracji samoobsługowej - szczególnie interesująca restauracja, jedyna w swoim rodzaju w Niemczech i jedna z trzech w Europie. Otoczeni zapierającą dech scenerią ostępów dżungli goście mogą tu obserwować żyrafy, nosorożce, słonie, goryle, węże i motyle, którym akustycznie towarzyszy zwierzęcy zespół muzyczny, wzmocnione odgłosami i migotliwym światłem zbliżającej się burzy.

Opisane tutaj nowe doświadczenie "Remmers" zawdzięcza współpracy z firmą Zeroplan, która nad Bałtykiem realizuje jedyny na skalę światową projekt "Przygoda w Świecie Dżungli". Magia i piękno dżungli na około 6.000 metró kwadratowych, główny materiał budowlany: beton. Ale nie jakikolwiek beton - tu profil wymagań był zbyt specjalistyczny. Fakt, że Betofix R4 jako podstawowy materiał o specyficznych właściwościach może stanowić budulec do tworzenia sztucznych skał, odkryto dopiero wówczas, gdy firmy Remmers i Zeroplan zawarły znajomość. Betofix R4 to jednoskładnikowa, bardzo trwała, modyfikowana polimerem sucha zaprawa w systemie PCC, zawierająca spoiwo hydrauliczne, mineralne kruszywa i specjalne dodatki. Jednak do budowy sztucznych skał niezbędne było sporządzenie specjalnej receptury, aby zoptymalizować określone właściwości materiału. Wraz z ekipą firmy Zeroplan, w atmosferze świetnej współpracy zmodyfikowano jakość specjalnej zaprawy w sposób, który najlepiej odpowiadał temu szczególnemu zapotrzebowaniu.


Źródło: www.remmers.pl

Autor: Remmers - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Zaprawy

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt