chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Zaprawy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » zaprawy » Zaprawa Sopro MG-Flex® XXL 679

Zaprawa Sopro MG-Flex® XXL 679

09.05.2018
Montaż płyt wielkoformatowych to prawdziwy sprawdzian wiedzy i umiejętności - nawet dla najbardziej doświadczonego wykonawcy. Właściwości materiału okładzinowego, nietypowy wymiar, przekraczający nawet 3 m2 , wymagania inwestorów dotyczące niewielkiej szerokości fug – podczas pracy z megaformatami nie ma miejsca na kompromisy. Dziś z pomocą przychodzi nowość w ofercie Sopro – zaprawa Sopro MG-Flex® XXL 679, którą doskonale charakteryzują trzy słowa: więcej, szybciej, dalej.

Chemia budowlana - Zaprawa Sopro MG-Flex<sup>®</sup> XXL 679. Fot. Sopro
Zaprawa Sopro MG-Flex® XXL 679. Fot. Sopro
Sopro MG-Flex® XXL 679 to wysokoelastyczna i wysokoodkształcalna, jednoskładnikowa, szybkowiążąca, cementowa zaprawa cienkowarstwowa do niezawodnego układania płyt z gresu, betonu i kamienia naturalnego. Doskonale sprawdzi się w przypadku montażu okładziny na świeżych, nieogrzewanych jastrychach cementowych, na ścianach i podłogach ogrzewanych, na podłogach podniesionych, a dzięki strukturze redukującej naprężenia – również podczas prac na jastrychach suchych.

Obok wszechstronności użycia, klej spełnia ponadto podwyższone wymagania techniczne. Klasyfikacja C2 FT S2, zgodnie z normą PN-EN 12004 oznacza, iż zaprawę charakteryzuje wysoka przyczepność (≥ 1,0 N/mm2), wysoka elastyczność (ugięcie ≥ 5 mm) oraz wysoka stabilność (sprawdzi się podczas montażu zarówno na ścianach, jak i na podłogach). Całość wspiera trójskładnikowy, innowacyjny system spoiw SZ-T.

REKLAMA:


Sopro MG-Flex® XXL 679 to rozwiązanie, które doskonale spełnia swoje funkcje podczas montażu płyt wielkoformatowych, również ceramicznych megaformatów o powierzchni powyżej 3 m2. Dzięki odpowiednio opracowanej recepturze, możliwości wykonawcze są znacznie większe – zarówno w kontekście planowania śmiałych projektów aranżacyjnych, jak i swobody podczas układania płyt o tak niespotykanym formacie.

W trakcie procesu hydratacji cementu, tradycyjne zaprawy klejowe wiążą tylko część wody zarobowej. Powstała podczas tego procesu wilgoć resztkowa zalega pod okładzinami megaformatowymi, co prowadzi do spowolnienia wzrostu wytrzymałości zaprawy cienkowarstwowej i wydłużenia czasu wejścia na okładzinę oraz rozpoczęcia eksploatacji obiektu.

Sopro MG-Flex® XXL 679 to szybkowiążąca i szybkowysychająca zaprawa klasy S2 charakteryzująca się wysokokrystalicznym wiązaniem wody i wzbogacona trójskładnikowym systemem spoiw SZ-T. Takie połączenie sprawia, że już po 1 dniu dochodzi do jej szybkiego, równomiernego wiązania i wysychania.

Precyzyjnie dobrany, unikalny skład z dodatkiem najlepszych komponentów to gwarancja bardzo wysokiej wydajności. Współczynnik zużycia zaprawy wynosi około 0,9 kg/m2 na 1 mm grubości warstwy, co oznacza że MG-Flex XXL 679 charakteryzuje ekstremalnie wysoka wydajność, ok. 30% większa od tradycyjnych, cienkowarstwowych zapraw klejowych Sopro.

Zużycie materiału: około 0,9 /m2 na 1 mm grubości warstwy
Dostępne opakowania: 15 kg
Cena cennikowa netto producenta: 199,98 zł/worek 15kg.


Autor: Sopro - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.3)

Jesteś w dziale:

Zaprawy

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt