chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Zaprawy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » zaprawy » ATLAS DEKO M– nowoczesna elewacja ozdobą każdego budynku

ATLAS DEKO M– nowoczesna elewacja ozdobą każdego budynku

22.03.2017
Zadaniem nowoczesnej i wykonanej zgodnie ze standardami budowlanymi elewacji jest ochrona budynku przed oddziaływaniem warunków atmosferycznych. Jednocześnie powinna być także ozdobą, która nie tylko przyciąga wzrok ale jest również praktyczna w wieloletnim użytkowaniu – przede wszystkim odporna na zabrudzenia. Co wybrać, by ściany zewnętrzne budynków przez wiele lat wyróżniały się spośród innych? Tynki dekoracyjne ATLAS!

Chemia budowlana - Efekt deski na elewacji. Fot. Atlas
Efekt deski na elewacji. Fot. Atlas

Różnorodność efektów


Chemia budowlana - Efekt drewna. Fot. Atlas
Efekt drewna. Fot. Atlas
Szeroka oferta zewnętrznych tynków dekoracyjnych firmy Atlas, zapewnia niemal nieograniczone możliwości w zakresie kreowania wyglądu elewacji. Różnorodność struktur i kolorystyki pozwala na uzyskanie efektów końcowych, które swoim wyglądem nawiązywać będą m.in. do drewna, kamienia łupkowego czy naturalnego oraz mozaiki.

Efekt drewna


Drewno jest jednym z najstarszych i najbardziej znanych materiałów wykończeniowych. Jest to również jeden z najdroższych surowców, który w celu utrzymania wysokiej jakości wymaga wysokich nakładów na konserwację. ATLAS CERMIT WN to produkt, który pozwala na stworzenie tańszej zarówno w wykonaniu, jak i utrzymaniu elewacji, która swoim wyglądem imitować będzie drewno. System ten pozbawiony jest naturalnych wad drewna. Wyróżnia się trwałością – nie odkształca się oraz jest odporny na zabrudzenia (hydrofobowy), a także efektowny – dostępny w 10 kolorach, wiernie oddaje strukturę drewna oraz jest łatwy w użyciu.
Chemia budowlana - Tynk mozaikowy. Fot. Atlas
Tynk mozaikowy. Fot. Atlas

Tynk mozaikowy


Nowoczesny tynk dekoracyjny to nie tylko ozdoba wnętrz. To także produkty ATLAS oferowane do unikalnego wykańczania powierzchni zewnętrznych. Są one funkcjonalne, łatwe w utrzymaniu czystości i zabezpieczają przed uszkodzeniami mechanicznymi. ATLAS DEKO M, dostępny w trzech wariantach dekoracyjny tynk mozaikowy, jest najlepszą rekomendacją dla szukających kompromisu pomiędzy atrakcyjnym wyglądem a praktycznością zastosowania.

Rodzina produktów DEKO M wyróżnia się także bardzo szeroką kolorystyką. Łącznie, wykorzystując wszystkie warianty produktu, do wyboru jest aż 312 kolorów. Unikatowa receptura oraz nowoczesne technologie gwarantują hydrofobowość, efekt samoczyszczenia elewacji, paroprzepuszczalność, odporność na zabrudzenia, ścieranie czy działanie warunków atmosferycznych.
Chemia budowlana - Fot. Atlas
Fot. Atlas

Dopełnieniem wykorzystania ATLAS DEKO M może być użycie szablonów, dzięki którym elewacji nadany zostanie wygląd struktury kamienia (naturalny lub łupkowy) czy też cegły klinkierowej.
Chemia budowlana - Efekt piaskowca. Fot. Atlas
Efekt piaskowca. Fot. Atlas

Chemia budowlana - Fot. Atlas
Fot. Atlas

Piaskowiec na elewacji


Usytuowane w pobliżu skupisk zieleni i zbiorników wodnych budynki narażone są na powstawanie na tynkach zewnętrznych siedlisk glonów i grzybów. Postępująca na ich powierzchni korozja biologiczna powoduje uszkadzanie powierzchni. Dzięki ATLAS CERMIT PS, tynkowi o fakturze piaskowca, elewacje budynków narażone na znaczące działanie wilgoci, zostają przed nią zabezpieczone. Gładka, imitująca piaskowiec faktura sprawia, że wygląd elewacji przez długi czas pozostaje taki, jak w dniu jej wykonania.

Nowoczesne tynki dekoracyjne ATLAS dają dużą swobodę zastosowań przy projektowaniu i wykańczaniu powierzchni zewnętrznych i wewnętrznych. Dzięki wyjątkowym właściwościom, a także dostępności w wielu wariantach i odmianach, idealnie sprawdzą się zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i wykańczaniu elewacji budynków użyteczności publicznej. Więcej informacji na temat nowoczesnych tynków elewacyjnych ATLAS znaleźć można na stronie http://www.atlas.com.pl.

REKLAMA:


Autor: Atlas - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.8)

Jesteś w dziale:

Zaprawy

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt