chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

TILE 250

Klej do płytek

  właściwości  

Klej cementowy, klasy C2TE według normy EN 12004, O podwyższonych parametrach wytrzymałościowych, wydłużonym czasie otwartym, zmniejszonym spływie. Mrozoodporny.

  zastosowanie  

Klejenie wewnątrz i na zewnątrz, na ścianach, podłogach, wszelkiego rodzaju płytek ceramicznych, klinkierowych, gresu porcelanowego i szkliwionego o średnim/małym formacie (max. długość boku płytki do 40 cm), w kuchniach, łazienkach i pomieszczeniach użyteczności publicznej. Klej TILE 250 zalecany jest również do przyklejania płytek na powierzchniach intensywnie użytkowanych np. w garażach, magazynach, sklepach, schodach, rampach itp.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

worek 25kg
Do stosowania na podłożach takich jak beton, beton komórkowy, cegły ceramiczne i silikatowe, tynki cementowo-wapienne i cementowe, tynki gipsowe po ich odpowiednim przygotowaniu (gruntowaniu). Klej można stosować na posadzki z ogrzewaniem podłogowym również na sztywne cementowe hydroizolacje (ANTOL AQUAPROOF).
Przygotować zaprawę TILE 250 mieszając ją z 27-29% czystej wody (co odpowiada 6,75-7,25 litrom na worek 25 kg) w następujący sposób: do odpowiedniego pojemnika wlać prawie całą wodę potrzebną do zarobienia zaprawy, następnie powoli wsypywać produkt w proszku, równocześnie mieszając tworzącą się masę za pomocą mechanicznego mieszadła (np. wiertarki wolnoobrotowej z odpowiednim mieszadłem ślimakowym). Po wsypaniu całej ilości proszku, dolać pozostałą wodę i mieszać tak długo, aż masa stanie się jednorodna i bez grudek, zwracając szczególną uwagę na to, by usunąć ze ścianek i z dna pojemnika resztki materiału, który nie został dokładnie wymieszany. Pozostawić masę na około 5 minut, po czym ponownie krótko wymieszać. W ten sposób przygotowany klej zachowuje żywotność, tj. pozostaje przydatny do użycia w pojemniku przez około 6 godzin w warunkach normalnych (w temperaturze +20ºC); w przypadku wyższych temperatur żywotność ulega skróceniu; w niższych temperaturach – wydłuża się.
Kolor: szary
Konsystencja: proszek
Gęstość pozorna: 1,30 kg/litr
Granulometria: 0 - 0,5 mm
Woda zarobowa: 27 - 29%, co odpowiada ilości 6,75 – 7,25 litrów na worek 25 kg
Ciężar objętościowy zaprawy: 1,60 kg/litr
Konsystencja masy: pasta – możliwa do nakładania pacą
Spływ (wg EN 1308): < 0,50 mm
Żywotność zaprawy (w temperaturze +20°C): około 5 godzin
Czas otwarty (wg EN 1346): > 30 minut
Czas gęstnienia (wg DIN 18156 część 2): około 30 minut
Temperatura nakładania: od +5°C do +35°C
Przyczepność (wg EN 1348)
- przyczepność początkowa: > 1,0 N/mm2
- przyczepność po poddaniu starzeniu termicznym: > 1,0 N/mm2
- przyczepność po zanurzeniu w wodzie: > 1,0 N/mm2
- przyczepność po cyklach zamarzania i rozmarzania: > 1,0 N/mm2
Fugowanie
- na ścianie: po około 8 godzinach
- na podłodze: po około 24 godzinach
Chodzenie po powierzchni: po 24 godzinach
Pełna wytrzymałość: po 14 dniach
Temperatura użytkowa: od -20°C do +90°C
Zużycie: od 2,0 do 5,0 kg/m2
Maksymalna grubość sklejenia: 10 mm.

  artykuły powiązane z produktem  

Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl korter.pl
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt