chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Klej żelowy 110B

  właściwości  

To innowacyjna zaprawa klejąca klasy C2TE do przyklejania wszystkich rodzajów płytek kamiennych oraz ceramicznych. Dzięki bardzo dużemu zakresowi grubości warstwy (od 2 do 15mm) możliwe jest jego nakładanie także na nierównych podłożach oraz na płytki o zmiennej grubości. Klej ten stanowi idealne rozwiązanie do płytek mozaikowych, gdzie bardzo ważny jest kolor oraz jego konsystencja i drobne uziarnienie.

KLEJ ŻELOWY 110B to bardzo uniwersalny wyrób, nadaje się także do płytek o niestandardowych wymiarach (prostokątne, których jeden bok jest kilkukrotnie dłuższy od drugiego imitujące panele drewniane) oraz do płytek wielkoformatowych. Dzięki niemu można montować płytki na każde podłoże występujące w mieszkaniach, domach, powierzchniach handlowych, halach produkcyjnych, wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Idealny na tarasy, balkony, elewacje, ogrzewanie podłogowe. Po wyschnięciu jest wodo i mrozoodporny. Bardzo wysoka adhezja powoduje, że klej idealnie rozprowadza się na gładkich i śliskich podłożach takich jak lamperie olejne, betony i stare płytki ceramiczne. Nie ma konieczności stosowania dodatkowych warstw gruntujących, co przyspiesza prowadzenie prac.

  zastosowanie  

Klej do płytek na bazie cementu i specjalnych krzemionek do przyklejania płytek ściennych i podłogowych wewnątrz i na zewnątrz budynków w tym także na balkony, baseny.

Profesjonalna zaprawa przeznaczona do przyklejania wszystkich rodzajów płytek i płyt kamiennych z marmuru, granitu, trawertynu, piaskowca, bazaltu, łupka, andezytu i innych oraz do przyklejania płytek: ceramicznych, terakotowych, klinkierowych, gresowych, w tym wielkoformatowych.

Przeznaczona na klejenia płytek na podłożach trudnych: na balkonach i tarasach, w pomieszczeniach wilgotnych (łazienki, kuchnie, pralnie), na jastrychy cementowe i anhydrytowe, także z ogrzewaniem podłogowym.

Drobne ziarno <0,3mm oraz specjalne polimery z nanocząsteczkami powodują podniesienie komfortu pracy w porównaniu tradycyjnymi wyrobami. Możliwe jest w nim dodanie wody w zależności od upodobań wykonawcy oraz miejsca stosowania (podłoga lub ściana).
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

worek 25 kg
Wyprawy i powłoki niestabilne należy usunąć. Tynki oraz jastrychy cementowe muszą mieć co najmniej 4 tygodnie, tynki gipsowe i jastrychy anhydrytowe muszą mieć co najmniej 2 tygodnie. Jastrychy anhy- drytowe należy przeszlifować i odkurzyć. Podłoża betonowe 6 miesięcy. Nierówności podłoża należy zniwelować przy użyciu zaprawy wyrównującą 428. Nierówne powierzch- nie podłóg cementowych i betonowych zaleca się wyrównać masą samopoziomującą RENOGRUNT 410, RENOGRUNT 411, RENOGRUNT 412 lub RENOGRUNT 414. Jastrychy anhydrytowe zaleca się wyrównać WYLEWKĄ SAMOPOZIOMUJĄCĄ 201. Stare, dobrze przyczepne płytki ceramiczne, lamperie olejne i podłoża z lastryko należy oczyścić i odtłuścić. Wszelkie masy bitumiczne (po usuniętych parkietach) pozostające na podłożu należy usunąć.
Zaprawę nanosić na podłoże przy pomocy pacy zębatej. Przygotowaną zaprawę należy nakładać na pacę stalową i wykorzystując prostą krawędź pacy rozprowadzać na podłożu cienką warstwą, silnie dociskając. Następnie należy nanieść grubszą warstwę zaprawy i przeciągnąć ją ząbkowaną krawędzią pacy, prowadzonej pod kątem 45-60 do podłoża. Wielkość powierzchni pokrytej zaprawą powinna być dostosowana do możliwości ułożenia bloczków, aby nie został przekroczony czas otwartego schnięcia zaprawy. Można go kontrolować dotykając zaprawy palcem; jeśli do niego już nie przylega, to czas otwartego schnięcia został przekroczony i zaprawę taką należy usunąć z podłoża i nanieść nową. Płytki przykleja się w taki sposób, że kolejną przykłada się jak najbliżej poprzedniej i następnie przesuwa tak, aby powstała spoina odpowiedniej szerokości. Nie należy moczyć płytek przed przyklejaniem! Płytki dociskać i ewentualnie dobijać gumowym młotkiem, aby zaprawa klejąca przylegała do co naj- mniej 70% powierzchni płytki. Płytki bardzo duże, większe niż 30x30 cm, powinny być układane tak, aby zaprawa przylegała do co najmniej 90% powierzchni płytki. Wszystkie płytki układane na zewnątrz oraz w miejscach trwale wilgotnych, a także na podłogach intensywnie eksploatowanych, powinny być przyklejane tak, aby zaprawa przylegała do całej powierzchni płytki. W celu spełnienia tych warunków, zaprawę klejącą należy nanosić także na całą powierzchnię odwrotnej strony płytki, cienką warstwą o równej grubości, pokrywającą wszystkie wyprofilowania. Szerokość spoin należy dobrać w zależności od wielkości płytek. W wykładzinach wewnętrznych przyjmuje się: minimum 2 mm - przy długości boku płytki do 10 cm, 2-6 mm - przy płytkach 10-25 cm, 4-8 mm - przy płytkach 25-30 cm. Przed stwardnieniem zaprawy należy wydrapać ze spoin jej ewentualne pozostałości, a płytki obmyć wodą. W wykładzinach zewnętrznych, w zależności od koloru płytek i nasłonecznienia, podane wartości należy zwiększyć o 50-80%. Przed stwardnieniem zaprawy należy wydrapać ze spoin jej ewentualne pozostałości, a płytki obmyć wodą. W przypadku płytek klinkierowych, nie wcześniej niż 4 dni po wyspoino- waniu okładzinę należy powlec środkiem HYDROMUR-W 1010. Elewacje narażone na oddziaływanie opadów atmosferycznych, należy do czasu impregnacji chronić przed działaniem deszczu.
Klasa i typ kleju: C2TE
Grubość warstwy: od 2 do 15 mm
Możliwość wchodzenia: po minimum 24 godzinach
Możliwość spoinowania: po minimum 48 godzinach
Czas układania płytek po nałożeniu kleju: do 30 minut
Uziarnienie: < 0,3 mm
Zużycie: średnio ok. 4,5 kg/m²
Wydajność: ok. 5,0 m²/ worek
Podłoża: tynki cementowo-wapienne, gipsowe, wapienne, jastrychy cementowe, anhydrytowe, płyty g-k oraz cementowo- włóknowe, stare lamperie olejne, stare okładziny ceramiczne oraz podłoża surowe takie jak ściany z betonu komórkowego, elementów silikatowych, betonowych i ceramicznych.

  artykuły powiązane z produktem  

Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl korter.pl
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt