chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Top Gres C2T

Wysoko elastyczny klej do płytek gresowych

  właściwości  

Klej do płytek gresowych TOP GRES C2T przygotowany jest w postaci suchej mieszanki spoiw hydraulicznych, wyselekcjonowanych kruszyw mineralnych oraz najwyższej jakości dodatków modyfikujących parametry aplikacyjne, eksploatacyjne i przyśpieszające czas wiązania. Jest niezwykle drobno ziarnisty, łatwo urabialny i wygodny do nanoszenia. Zastosowany zgodnie z przeznaczeniem charakteryzuje się wysoką elastycznością i przyczepnością do podłoża, wytrzymałością i zmniejszonym spływem co oznacza, że klej do płytek gresowych TOP GRES C2T można stosować do przyklejania płytek na ścianach zaczynając od góry (bez listwy startowej) Zaprawa jest mrozo- i wodoodporna, nadaje się do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków. Pełną wytrzymałość uzyskuje po 28 dniach od momentu zastosowania.

  zastosowanie  

Wysoko elastyczny klej do płytek gresowych TOP GRES C2T przeznaczony jest do przyklejania płytek ściennych i podłogowych takich jak: glazura, terakota oraz elementy gresowe. do stabilnych podłoży typu beton (minimum 6-cio miesięczny), mocne tynki cementowe oraz cementowo-wapienne, tynki gipsowe filcowane i nie filcowane, jastrychy cementowe (minimum 30-sto dniowe), jastrychy anhydrytowe oraz do powierzchni wykonanych z materiałów ceramicznych i wapienno-piaskowych jak cegły ceramiczne i silikatowe, bloczki, pustaki, beton komórkowy. Do stosowania na ścianach (klejąc od góry bez listwy startowej – dotyczy płytek ceramicznych), podłogach i innych powierzchniach pionowych i poziomych wewnątrz i na zewnątrz budynków. TOP GRES C2T można stosować na schodach, tarasach, balkonach, oraz w systemach ogrzewania podłogowego elektrycznego i wodnego.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie:
Worek 25 kg.
Produkt transportować i przechowywać w szczelnie zamkniętych oryginalnych opakowaniach w suchych pomieszczeniach.
Podłoże powinno być suche, nośne i odpowiednio mocne. Przed przystąpieniem do prac podłoże należy oczyścić z luźnych elementów, pozostałości starych powłok malarskich oraz wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń ograniczających przyczepność i wiązanie jak: oleje, woski, naloty pleśni, mchów i grzybów. Ewentualne szczeliny i nierówności w podłożu należy naprawić i wyrównać zaprawą wyrównującą INTER GRĄD. Po dokonaniu napraw i wyrównaniu, przygotowane podłoże pozostawić do pełnego związania a następnie zagruntować preparatem gruntującym GRUNTOP A. W przypadku podłoży wyjątkowo chłonnych i pylistych oraz jeżeli zachodzi potrzeba wzmocnienia i/lub zredukowania chłonności podłoża należy zagruntować środkiem gruntującym GRUNTOP BETON A. Podłoża niechłonne takie jak filcowane i gładzone tynki gipsowe należy bezwzględnie zagruntować środkiem gruntującym GRUNTOP BETON B.
Dopuszcza się stosowanie kleju do płytek gresowych TOP GRES C2T płyty OSB klejone na zakład. Przed przyklejeniem należy zmyć z płyty OSB parafinę (np. wodą z mydłem), następnie powierzchnię przeznaczoną do klejenia porysować ostrym narzędziem w celu stworzenia warstwy sczepnej. Najpóźniej 4 godziny przed przystąpieniem do klejenia należy klejoną powierzchnię bezwzględnie zagruntować środkiem gruntującym GRUNTOP BETON B. Klej do płytek gresowych TOP GRES C2T można stosować na płyty gipsowo kartonowe układane metodą „na zakład”. W przypadku powierzchni spornych zaleca się wykonanie próby polegającej na przyklejeniu jednego elementu i pozostawieniu go na minimum 48 godzin. Po upływie tego czasu należy sprawdzić jakość połączenia.
PRZYGOTOWANIE ZAPRAWY
Klej do płytek gresowych TOP GRES C2T wsypać do czystej wody przy zachowaniu proporcji około 7 l wody na 25 kg suchej masy (ilość wody dobrać w zależności od założonej konsystencji zaprawy) i dokładnie mieszać ręcznie lub mechanicznie (urządzeniem wolnoobrotowym) przez 4–5 minut. Zaprawę pozostawić na około 5 minut i ponownie wymieszać korygując ewentualnie jej gęstość przez dodanie wody. Dodawanie większej ilości wody w stosunku do zalecanej obniża wytrzymałość zaprawy i zwiększa jej skurcz. Nie dodawać innych składników typu piasek, cement plastyfikatory itp. Zaprawa zachowuje
swoje właściwości robocze przez okres 4–5 godzin od momentu rozrobienia, dlatego zaleca się przygotowanie jednorazowo tylko takich porcji, które zostaną w tym czasie zużyte.
SPOSÓB UŻYCIA
Klej do płytek gresowych TOP GRES C2T należy nanosić bezpośrednio po rozrobieniu na podłoże gładką krawędzią pacy, a następnie rozprowadzać krawędzią ząbkowaną. W przypadku klejenia na zewnątrz budynku należy zastosować kontaktowa metodę klejenia nakładając klej
na przygotowane podłoże i na przyklejaną płytkę. W przypadku płytek dużego formatu klejonych na zewnątrz i wewnątrz zaleca się stosowanie zębatej pacy księżycowej. Z uwagi na właściwości, klejem do płytek gresowych TOP GRES C2T można przyklejać płytki metodą „od góry”, bez listwy startowej (płytki nie osuwają się). Grubość warstwy zaprawy nie powinna przekraczać 5 mm. Układać suche i czyste elementy delikatnie dociskając je do podłoża tak, aby powierzchnia styku płytki z klejem była nie mniejsza niż 3/4 powierzchni płytki. Czas otwarty kleju wynosi powyżej 40 minut od momentu jego nałożenia na podłoże. Jeżeli powierzchnia płytki jest większa niż 900 cm2 (30 x 30 cm) zaprawę należy nanosić zarówno na podłoże, jak i na odwrotną stronę płytki, aby uzyskać co najmniej 90 % powierzchni klejenia, na podłożach intensywnie eksploatowanych zaprawa powinna przylegać do całej powierzchni płytki. Ułożenie płytek można korygować około 15 minut od momentu przyklejenia. Temperatura podłoża i otoczenia podczas prowadzonych prac powinna wynosić od +5 st. C do +25 st. C, a przez okres następnych 48 godzin nie może być niższa niż +5 st. C. Do ruchu pieszego i wypełniania spoin posadzka może być dopuszczona po upływie minimum 24 godzin od przyklejenia płytek. Pełnym obciążeniom rozłożonym równomiernie posadzka może zostać poddana dopiero po upływie minimum 7 dni. Zaprawa ostateczną odporność osiąga po 28 dniach od momentu zastosowania.
Wszelkie zabrudzenia elementów budowlanych i narzędzi należy czyścić w trakcie prac wodą lub mechanicznie po wyschnięciu, związaniu zaprawy.
Proporcja mieszania: 7 l wody na 25 kg zaprawy
Przybliżone zużycie produktu: zalecana grubość warstwy sklejenia:
Płytki małe (do 10x10cm) około 2–3 kg/m2: 2–3 mm
Płytki średnie i duże (powyżej 10x10 cm) około 3–4 kg/m2: 3–5 mm
Temperatura stosowania i podłoża: od +5°C do +25°C
Czas przydatności do użycia: ok. 3 godziny od momentu rozrobienia
Min. grubość warstwy: 2 mm
Maks. grubość warstwy: 5 mm
Okres trwałości: 12 miesięcy

  artykuły powiązane z produktem  

Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
STREFA PARTNERA
Copyright 2018 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt