chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

SKAŁA KZ

Zaprawa klejowa do płytek ceramicznych i kamiennych, mrozoodporna

  właściwości  

Zaprawa klejowa SKAŁA KZ przeznaczona jest do klejenia ściennych i podłogowych płytek ceramicznych i kamiennych. SKAŁA KZ jest produktem mrozoodpornym i wodoodpornym. Nadaje się do stosowania wewnątrz oraz na zewnątrz budynków.

SKAŁA KZ jest gotową suchą mieszaniną spoiw mineralnych, wypełniaczy i polimerowych substancji modyfikujących. Dzięki swoim parametrom technicznym i roboczym jest produktem wydajnym, wygodnym i łatwym w użyciu.
- wysoka przyczepność do wszystkich materiałów powszechnie stosowanych w budownictwie,
- nie powoduje efektu osuwania się płytek z pionowych powierzchni,
- mrozoodporny i wodoodporny.

  zastosowanie  

Produkt przeznaczony jest do klejenia ściennych i podłogowych płytek ceramicznych i kamiennych.

Zalecany na:
- tynk cementowy i cementowo-wapienny,
- beton,
- jastrych cementowy,
- cegła, bloczki, pustaki i inne materiały ceramiczne.

SKAŁA KZ jest produktem mrozoodpornym i wodoodpornym. Nadaje się do stosowania wewnątrz oraz na zewnątrz budynków.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie: worek papierowy
Wielkość opakowania: 25 kg
Przechowywanie: 12 miesięcy
Podłoże i warunki klimatyczne panujące w pomieszczeniu muszą odpowiadać normie DIN 18356. Podłoże powinno być mocne i równe, oczyszczone z kurzu brudu, wapna, olejów, tłuszczów, wosku, resztek farb olejnych, emulsyjnych itp. Nierówności podłoża do 5 mm mogą być wcześniej wypełnione zaprawą klejową SKAŁA KZ , natomiast większe nierówności i wgłębienia podłoża należy skorygować używając zaprawy SKAŁA ZW lub SKAŁA NW. Wilgotność podłoża wg pomiaru CM nie powinna przekraczać 2%. Układanie okładzin na zbyt wilgotnym podłożu jest jednym z najpoważniejszych błędów wykonywania podłóg i bardzo często prowadzi do całkowitego zniszczenia warstwy posadzkowej. Podłoża chłonne lub o zmniejszonej przyczepności zagruntować preparatem gruntującym SKAŁA PG lub SKAŁA PGU. W przypadku konieczności klejenia płytek na słabych, trudnych do oczyszczenia podłożach zaleca się wykonanie próby przyczepności, polegającej na przyklejeniu płytki i sprawdzeniu połączenia po 48 godzinach.
PRZYGOTOWANIE PRODUKTU:
Masę przygotowuje się przez wsypanie suchej zaprawy klejowej SKAŁA KZ do wody w proporcji 6-6,75 litra wody na worek 25 kg. Mieszać mechanicznie (wiertarką) lub ręcznie, aż do uzyskania jednorodnej mieszaniny, następnie pozostawić na 5 minut i ponownie wymieszać. Przestrzegać ilości dodawanej wody, nadmiar obniży parametry wytrzymałościowe zaprawy klejowej.

TECHNOLOGIA WYKONANIA:
Wykonanie:
Zaprawę nałożyć gładką pacą, a następnie wyprofilować pacą ząbkowaną. Wielkość zębów pacy należy dobrać do wielkości płytek. Ilość zaprawy nanoszonej na podłoże powinna być tak dobrana, aby po dociśnięciu płytki, powierzchnia jej styku z klejem była równomierna i możliwie jak największa. Prawidłowo dobrane konsystencja i wielkość zębów pacy ma na celu, że dociśnięta płytka ceramiczna nie spływa z płaszczyzny pionowej, a zaprawa pokrywa min. 65-70% powierzchni spodu płytki w przypadku ścian. W przypadku układania płytek na podłodze, na zewnątrz lub płytek o dużym formacie zaleca się, żeby klej pokrywał całą powierzchnię płytki. Korygowanie położenia płytki jest możliwe przez ok. 10 minut od momentu jej przyklejenia. Nie należy jednorazowo nakładać zaprawy na zbyt dużą powierzchnię, ponieważ po rozprowadzeniu zachowuje ona właściwości klejące przez około 10-20 minut (w zależności od parametrów podłoża i otoczenia). Należy zwracać uwagę, czy na naniesionej warstwie nie wytworzyła się warstwa tzw. naskórka i czy zaprawa jest nadal świeża. W przypadku wytworzenia się naskórka należy usunąć warstwę kleju i nanieść nową. Zaprawa utrzymuje swoje właściwości robocze przez ok. 3 godziny. Gdy planowane jest fugowanie należy ze spoin na bieżąco usuwać nadmiar zaprawy pojawiającej się przy dociskaniu płytek. Należy zachowywać szerokość spoin w zależności od wielkości płytek. Użytkowanie posadzki należy rozpocząć nie wcześniej niż po 24 godzinach od przyklejenia płytek, a pełną wytrzymałość osiąga po upływie 3 dni. Spoinować można nie wcześniej niż po upływie 48 godzin. Płytek nie moczyć w wodzie przed klejeniem. Prace należy wykonywać w suchych warunkach, przy temperaturze otoczenia i podłoża od +5ºC do 25ºC. Wszelkie dane techniczne odnoszą się do temperatury +20ºC i wilgotności względnej powietrza 60%. W innych warunkach należy uwzględnić szybsze lub wolniejsze twardnienie materiału.
Opakowanie: worek papierowy
Wielkość opakowania: 25 kg
Przechowywanie: 12 miesięcy
Kolor: szary
Zużycie: ok. 3-7 kg/m²
Proporcja mieszania: 6-6,75 litra na worek 25 kg
Temperatura podłoża: +5ºC do 25ºC
Temperatura otoczenia: +5ºC do 25ºC
Grubość warstwy: 2-5 mm
Czas pracy: ok. 3 godz.
Czas otwarty: ok. 20 min.
Czas korygowania płytki: ok. 10 min.
Czas użytkowania posadzki: po 24 godz.
Spoinowanie: po 48 godz.
Zawartość rozpuszczalnego chromu VI w gotowej masie: < 0,0002%
Klasa: C1T
Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt