chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

WIM FLEX BIAŁY

Wysoko elastyczna, biała zaprawa klejąca do wszystkich rodzajów płytek ceramicznych

  właściwości  

- Klasyfikacja C2T wg PN-EN 12004
- Na tarasy, balkony i elewacje
- Na ogrzewanie podłogowe
- Do kamienia naturalnego (marmuru i granitu)
- Grubość warstwy do 10 mm
- Mrozoodporna, wodoodporna

  zastosowanie  

Cienkowarstwowa zaprawa klejąca do mocowania płytek ceramicznych, gresowych i klinkierowych każdego formatu i nasiąkliwości, wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Szczególnie zalecana do montażu kamienia naturalnego (np. marmuru, granitu, trawertynu) nawet w jasnych kolorach. Zaprawa nie powoduje efektu szarzenia powierzchni kamienia, nie należy jej jednak stosować do kamieni wrażliwych na odkształcenia i przebarwienia pod wpływem wilgoci.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowania:
Worek 25 kg, 42 x 25 kg – paleta
Worek 5 kg, 4 x 5 kg – karton, 36 x 20 kg – paleta
Składowanie:
Na paletach, w oryginalnych i nieuszkodzonych workach, w suchym miejscu. Chronić przed wilgocią.
WIM FLEX BIAŁY zalecany jest na każde równe, dojrzałe, mocne, nośne i czyste podłoże tj. beton, beton komórkowy, cementowy podkład podłogowy, wylewka anhydrytowa, tynk gipsowy, cementowy lub cementowo-wapienny, płyty kartonowo-gipsowe i gipsowo-włóknowe oraz jednorodny, równy mur o pełnych spoinach. Zaprawa klejowa może być stosowana na związanym i wyschniętym uszczelnieniu przeciwwodnym wykonanym z produktów WIM: PŁYNNA FOLIA i WIMOLASTIC – HYDROIZOLACJA TARASU. Służy także do układania płytek na starych ale mocnych powłokach ceramicznych, malarskich i lastriko. Podłoże musi być wolne od pyłu i wszelkich innych substancji zmniejszających przyczepność a także nie może być zmarznięte.
Wilgotność końcowa podłoża przed układaniem płytek ceramicznych musi wynieść dla:
• Podłoża anhydrytowego < 0,5 %
• Tynku gipsowego < 1 %
• Betonu i wylewki cementowej < 4 %
• Tynku cementowego i wapienno-cementowego < 4%
Gruntowanie:
• Beton komórkowy zagruntować ŚRODKIEM WZMACNIAJĄCO GRUNTUJĄCYM i pozostawić do pełnego związania lub nanieść na jego powierzchnię minimalną warstwę rzadkiej zaprawy klejowej jeden dzień przed układaniem płytek.
• Wylewki anhydrytowe, tynki gipsowe, płyty gipsowo-kartonowe i gipsowo-włóknowe należy zagruntować ŚRODKIEM WZMACNIAJĄCO GRUNTUJĄCYM.
• Podłoża o niskiej jakości, stabilności należy wzmocnić poprzez aplikację ŚRODKA WZMACNIAJĄCO GRUNTUJĄCEGO.
• Na starą glazurę i mocne powłoki lakiernicze nanieść mostek kontaktowy
• Nie ma konieczności gruntowania podłoży hydroizolacyjnych a także betonu i innych mineralnych podłoży o wyrównanej, niskiej chłonności.
Do odmierzonej ilości czystej, chłodnej wody wsypać zawartość worka i dokładnie wymieszać za pomocą wiertarki z mieszadłem tak, aby powstała masa o jednorodnej konsystencji. Odczekać ok. 5 minut i ponownie dokładnie wymieszać. Płaską stroną pacy, mocno dociskając do podłoża, nanieść cienką warstwę a następnie grubszą i rozprowadzić pacą zębatą ustawioną pod kątem 55º - 65º w stosunku do podłoża. Rozmiar zębów uzależnić od wielkości płytek i miejsca ich montażu. Im większa płytka tym większa wysokość zęba. Na posadzce rozprowadzać klej pacą o wysokości zęba min. 8 mm. Płytki układać wyłącznie na świeżo rozprowadzonej zaprawie, dociskając je do warstwy grzebieniowej i lekko przesuwając ustawić w żądanej pozycji. Przestrzegać koniecznie czasu otwartego. Unikać prowadzenia prac przy dużym nasłonecznieniu, deszczu i silnym wietrze. Oczyścić płytki i spoiny przed całkowitym zaschnięciem kleju. Spoinować po stwardnieniu zaprawy klejowej.
Czyszczenie narzędzi wodą bezpośrednio po pracy. Stwardniałą zaprawę usunąć mechanicznie.
Termin ważności - 12 miesięcy od daty produkcji umieszczonej na worku.
Temperatura stosowania (powietrza i materiałów): od +5 °C do + 25 °C
Proporcja mieszania: 6,25 – 6,75 l wody : 25 kg kleju (0,25 – 0,27 l wody na 1 kg kleju)
Czas dojrzewania: 5 minut
Czas pracy: ok. 4 - 6 godz.
Czas otwarty: minimum 45 min.
Czas korygowalności: minimum 30 min.
Możliwość chodzenia: po ok. 24 godz.
Możliwość spoinowania:
- ściany: 4 – 8 godz.
- posadzki: po ok. 24 godz
Odporność na temperaturę: od – 30 °C do + 70 °C
Maksymalna grubość warstwy zaprawy: 10 mm
Zużycie:
ok. 3,0 - 4,0 kg/1m² przy pacy o wysokości zęba 6 - 8 mm

  artykuły powiązane z produktem  

Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
STREFA PARTNERA
kuma.pl
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt