chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Caparol Universal

  właściwości  

- Uniwersalne zastosowanie - wewnątrz i na zewnątrz budynków,
- Lekki, z dodatkiem perlitu,
- Hydrofobowy,
- Biały wyglądzie tradycyjnego tynku cementowo-wapiennego,
- Doskonale paroprzepuszczalny.

  zastosowanie  

Do maszynowego lub ręcznego wykonywania wewnętrznych i zewnętrznych wypraw tynkarskich kategorii II i III lub jako lekki tynk podkładowy pod wyprawy szlachetne i tynki dekoracyjne w każdego rodzaju pomieszczeniach oraz wykonywania elewacji budynków. Zalecany na nośne podłoża ceramiczne, silikatowe, betonowe, keramzytowe, ściany z bloczków z betonów komórkowych lub na nośne podłoża starych tynków wapiennych lub cementowo-wapiennych klasy reakcji na ogień co najmniej A1.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Worek 25 kg,
48 worków na palecie = 1200 kg.
Podłoże musi być czyste, suche, zwarte i nośne. Na mury o normalnej chłonności – po ewentualnym zwilżeniu - nanieść obrzutkę tzw. „szpryc” (np. CAPAROL Obrzutka Cementowa), która powinna pokryć równomiernie ok. 50% powierzchni. Silnie chłonne podłoża należy uprzednio zagruntować środkiem Caparol OptiGrund E.L.F i również nanieść obrzutkę. Na podłożach o dużej przyczepności (np. nowe podłoża ceramiczne) dopuszcza się nanoszenie bez wstępnej obrzutki przy wykonywaniu wypraw tynkarskich wewnętrznych. Przy zastosowaniu produktu na elewacje przeprowadzić zawsze zalecane prace przygotowawcze w zakresie podłoża. We wszystkich narożnikach, na krawędziach i w szczelinach dylatacyjnych zastosować odpowiednie profile tynkarskie.
Narzędzia: Agregat tynkarski lub mieszadło elektryczne, łaty tynkarskie, kielnia, poziomnica, pace stalowe i styropianowe, pace z filcem lub gąbką, pojemnik na zaprawę.

Na jednorodnych powierzchniach murów materiał nakładać w jednym cyklu.W przypadku murów mieszanych lub niejednorodnych podłoży nakładać dwuwarstwowo „mokre w mokre” Powierzchnię zatrzeć jednolicie przy użyciu pacy styropianowej, z filcem lub twarda gąbką. W rejonie płyt z materiałów drewno pochodnych, kaset żaluzji, wieńców, pasów stropowych lub niejednorodnych murów należy najpierw nałożyć ok. 5 mm grubości warstwę zaprawy i zatopić w niej siatkę wzmacniającą z włókna szklanego Capatect 650, pozostawiając odpowiedniej wielkości zakładkę. Tężejącą powierzchnię lekko przeczesać szorstką miotełką. Minimalna grubość warstwy: 12 mm; powyżej 20 mm nakładać warstwowo po dostatecznym wyschnięciu poprzedniej nadając warstwie spodniej odpowiednią szorstkość celem zwiększenia przyczepności. W przypadku prowadzenia prac na zewnętrz unikać pracy w bezpośrednim nasłonecznieniu, przy silnym wietrze lub mgle. Stosować plandeki lub siatki ocieniające celem ochrony nowo wykonanych wypraw przed deszczem, silnym słońcem lub wiatrem.

Obróbka: Po narzuceniu tynku na uprzednio przygotowane podłoże ściągnąć (wyrównać) tynk łatą typu H, wyrównując cała powierzchnię. Tak obrobioną pozostawić na 4 do 16 godzin (w zależność od warunków atmosferycznych), aż do wstępnego związania tynku. Następnie przystąpić do ścinania tynku (tynk powinien być na tyle związany, aby następowało jego osypywanie, a nie wyrywanie) przy użyciu łaty trapezowej lub zdzieraka aż do wyrównania powierzchni w stopniu satysfakcjonującym, pamiętając o cało-powierzchniowym przeprowadzeniu tego procesu. Następnie zrosić woda i zacierać przy pomocy pacy styropianowej lub pacy z twardą gąbką do chwili uzyskania równej i gładkiej powierzchni. W celu uzyskania drobnej, jednorodnej faktury tynk obrabiać po wstępnym zatarciu „na sucho” pacą z drobną, miękką gąbką lub filcem.
- Gęstość nasypowa: ok. 1,28 kg/dm3
- Przyczepność do podłoża dla grubości warstwy tynku 12 mm:
- Betonowego: ok 0,71 N/mm2 - FP: B
- Betonu komórkowego: ok 0,66 N/mm2 - FP: B
- Cegły: 0,83 N/mm2 - FP: B
- Wytrzymałość na ściskanie: ok. 3,0 MPa
- Współczynnik nasiąkliwości wodą w < 0,4 kg/(m2 · h0,5)
- Konsystencja: sucha zaprawa
Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl korter.pl
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt