chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Knauf Spezialbodengrund

Specjalny grunt do posadzek

  właściwości  

Knauf Spezialbodengrund Specjalny grunt do posadzek jest gotowym środkiem gruntującym na bazie wodnej dyspersji żywic syntetycznych, zwiększającym przyczepność przed wylewaniem mas samopoziomujących na podłożach chłonnych i niechłonnych. Opracowane receptury są poparte wieloletnimi doświadczeniami w laboratoriach badawczych firmy Knauf Bauprodukte.

Charakteryzuje się następującymi właściwościami:
- wzmacnia powierzchnie, reguluje chłonność, polepsza przyczepność,
- nie zawiera rozpuszczalników i substancji lotnych,
- kolor wrzosowy, zapach słaby,
- paroprzepuszczalny,
- na podłogi,
- do wnętrz i na zewnątrz,
- wysoka przyczepność,
- gotowy do użycia,
- wysoka wydajność.

  zastosowanie  

Knauf Spezialbodengrund Specjalny grunt do posadzek to gotowy do użycia specjalny środek do gruntowania podłoży przed wylewaniem mas samopoziomujących. Szczególnie zalecany na podłoża mało chłonne, wzmacnia podłoże, zmniejsza ryzyko odparzenia wylewki przez jej rozprężenie. Wylewki samopoziomujące przez swoje szczególne właściwości wymagają zastosowania odpowiedniego gruntu.

Knauf Spezialbodengrund Specjalny grunt do posadzek stosuję się na:
- wszystkie typowe podłoża budowlane cementowo-wapienne,
- beton,
- jastrych cementowy,
- inne nośne podłoża posadzkowe.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie:
Wiadra 5 l - Paleta 300 l - 60 szt.
Wiadra 15 l - Paleta 360 l - 24 szt.

Składowanie:
W suchym miejscu w temperaturze powyżej +5°C dopuszczalny czas składowania wynosi do 12 miesięcy od daty produkcji. Chronić przed bezpośrednim oddziaływaniem promieni słonecznych lub podwyższoną temperaturą. Chronić przed mrozem!
Knauf Spezialbodengrund Specjalny grunt do posadzek można stosować na nośne, zwarte, suche, mocne, czyste, wolne od kurzu i pyłu oraz innych środków zapobiegających przyleganiu (np. olej, klej do tapet itp.) podłoża wewnątrz i na zewnątrz budynków. Trwałe i wodoodporne powłoki malarskie należy zmatowić, oczyścić. Powłoki nie odporne na wodę usunąć. Podłoża posadzkowe wymagają starannego przygotowania. Należy usunąć luźne fragmenty (zeszlifować, zmieść, odkurzyć). Wszelkie pęknięcia należy pogłębić, wyczyścić, naciąć poprzecznie, co ok. 20 cm, a następnie wypełnić Knauf Masą Correct naprawczo-wyrównującą 3-30 mm. Przed użyciem dobrze wymieszać zawartość opakowania.
Knauf Spezialbodengrund Specjalny grunt do posadzek należy rozprowadzić równomiernie za pomocą pędzla, miękkiej szczotki lub wałka tak, aby pokrył całą powierzchnię posadzki nie pozostawiając kałuż, masę samopoziomująca wylewać tylko po całkowitym wyschnięciu środka gruntującego, min. 12 godzin. Czas wysychania zależy od temperatury i wilgotności w pomieszczeniu oraz od chłonności podłoża.

WSKAZÓWKI UZUPEŁNIAJĄCE
- temperatura podłoża i powietrza powinna wynosić, co najmniej +5°C, posadzki nie mogą być przemrożone,
- unikać zapylenia w pomieszczeniach, w których został zastosowany Knauf Spezialbodengrund Specjalny grunt do posadzek aby uniknąć osiadania kurzu,
- Knauf Spezialbodengrund Specjalny grunt do posadzek nie należy mieszać z innymi materiałami. Może to spowodować istotne zmiany jego właściwości,
- narzędzia pracy należy przemyć wodą natychmiast po wykonaniu prac.
UWAGI
Prace należy wykonywać w suchych warunkach, przy temperaturze powietrza i podłoża od +5°C do +30°C. Wszelkie dane odnoszą się do temperatury +23°C i wilgotności względnej powietrza 50%. W innych warunkach należy uwzględnić szybsze lub wolniejsze schnięcie materiału. W przypadku kontaktu materiału z oczami, płukać je obficie wodą i zasięgnąć porady lekarza.

ZALECENIA
Niniejsza karta techniczna określa zakres stosowania materiału i zalecany sposób prowadzenia robót, ale nie może zastąpić zawodowego przygotowania wykonawcy. Oprócz podanych zaleceń prace należy wykonywać zgodnie ze sztuką budowlaną i zasadami BHP. Producent gwarantuje jakość wyrobu, natomiast nie ma wpływu na warunki i sposób jego użycia. W przypadku wątpliwości należy wykonać własne próby stosowania. Wraz z ukazaniem się niniejszej karty technicznej tracą ważność karty wcześniejsze. Wyrób zawarty jest w aprobacie technicznej Instytutu Techniki Budowlanej AT-15-6979/2006. "Zaprawa Knauf Masa naprawczo-wyrównująca oraz preparaty Knauf Specjalny grunt do posadzek i Knauf Środek głęboko gruntujący".
Wyrób posiada atest higieniczny Państwowego Zakładu Higieny.
Temperatura stosowania: od +5°C do +25°C
Orientacyjne zużycie (w zależności od chłonności podłoża): ok. 175-200 ml/m²
Wydajność:
- opakowanie 5 l ok. 25 do 29 m²
- opakowanie 15 l ok. 75 do 85 m²
Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
STREFA PARTNERA
Copyright 2018 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt