chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Knauf Goldband Uni

Środek gruntujący do powierzchni pylących, silnie chłonnych lub zniszczonych

  właściwości  

Knauf Goldband Uni to środek gruntujący o bardzo dużej zdolności penetracji. Bezrozpuszczalnikowy grunt jest wodną zawiesiną dyspersji styrenowoakrylowej.
Opracowane receptury są poparte wieloletnimi doświadczeniami w laboratoriach badawczych firmy Knauf Bauprodukte.

Właściwosci
- do gruntowania chłonnych i pylących podłoży, przed układaniem płytek ceramicznych, tynkowaniem, malowaniem, tapetowaniem i szpachlowaniem,
- wzmacnia powierzchnie, reguluje chłonność i polepsza przyczepność,
- nie zawiera rozpuszczalników i substancji lotnych,
- bezbarwny i bezzapachowy,
- paroprzepuszczalny, "oddychający",
- na ściany, podłogi,
- do wnętrz i na zewnątrz,
- gotowy do użycia,
- wysoka wydajność.

  zastosowanie  

Gotowy do użycia środek gruntujący o bardzo dużej zdolności penetracji wzmacniający powierzchnie podłoży pylących, silnie chłonnych lub zniszczonych. Stosuje się przed układaniem płytek ceramicznych, tynkowaniem, malowaniem, tapetowaniem i szpachlowaniem.
Dzięki bardzo dużej zdolności penetracji, produkt zalecany jest do podłoży chłonnych i pylących. Wzmacnia powierzchnie ścian, wyrównuje zróżnicowane właściwości chłonne i chroni przed oddziaływaniem wilgoci (nie stanowi paraizolacji) elementy gipsowe (płyty kartonowo-gipsowe). Może być również stosowany jako środek gruntujący przed kolejnym, renowacyjnym malowaniem powierzchni tynkowanych. Knauf

Zastosowanie:
- beton,
- typowe budowlane cementowo-wapienne podłoża,
- tynki zewnętrzne,
- jastrychy cementowe,
- gips,
- płyty wiórowo-cementowe,
- płyty gipsowe,
- płyty kartonowo-gipsowe.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie:
Butelka 1 - Paleta 288l 288 szt.
Kanister 5 - Paleta 600l 120 szt.
Kanister 10 - Paleta 600l 60 szt.

Składowanie: W normalnej, dodatniej temperaturze dopuszczalny czas składowania wynosi ok. 12 miesięcy. Chronić przed bezpośrednim oddziaływaniem promieni słonecznych lub podwyższonej temperatury. Transportować i magazynować w temperaturze powyżej +5°C.
Środek gruntujący Knauf Goldband Uni można stosować na nośne, zwarte, suche, mocne, czyste i wolne od kurzu i pyłu oraz innych środków zapobiegających przyleganiu (np. olej, klej do tapet itp.) podłoża wewnątrz i na zewnątrz budynków. Trwałe i wodoodporne powłoki malarskie należy zmatowić, oczyścić. Powłoki nie odporne na wodę usunąć. Przed użyciem zawsze dobrze wymieszać zawartość opakowania. Podłoża posadzkowe wymagają starannego przygotowania. Należy usunąć luźne fragmenty (zeszlifować, zmieść, odkurzyć). Wszelkie pęknięcia należy pogłębić, wyczyścić, naciąć poprzecznie, co ok. 20 cm, a następnie wypełnić Knauf Correct Masą naprawczo-wyrównującą 3-30 mm. Podłoża bardzo chłonne gruntować dwukrotnie.
Środek musi wniknąć całkowicie w podłoże. Unikać zbieraniu się nadmiaru środka (kałuż) na powierzchni.
Knauf Goldband Uni nakładać na podłoże za pomocą wałka, szczotki lub pędzla nie tworząc kałuż i zacieków. W przypadku silnie chłonnych podłoży czynność powtórzyć. Czas schnięcia zależny jest od chłonności podłoża, temperatury wewnątrz pomieszczenia oraz wilgotności powietrza, ale zawsze wynosi minimum 2 godziny.

Wskazówki uzupełniające:
- temperatura podłoża i powietrza powinna wynosić, co najmniej +5°C,
- unikać zapylenia w pomieszczeniach, , aby uniknąć osiadania kurzu,
- Środek gruntujący Knauf Goldband Uni nie należy mieszać z innymi materiałami. Może to spowodować istotne zmiany jego właściwości,
- narzędzia pracy należy przemyć wodą natychmiast po wykonaniu prac.
Uwagi
Prace należy wykonywać w suchych warunkach, przy temperaturze powietrza i podłoża od +5°C do +25°C. Wszelkie dane odnoszą się do temperatury +23°C i wilgotności względnej powietrza 50%. W innych warunkach należy uwzględnić szybsze lub wolniejsze schnięcie materiału. W przypadku kontaktu materiału z oczami, płukać je obficie wodą i zasięgnąć porady lekarza.

Zalecenia
Niniejsza karta techniczna określa zakres stosowania materiału i zalecany sposób prowadzenia robót, ale nie może zastąpić zawodowego przygotowania wykonawcy. Oprócz podanych zaleceń prace należy wykonywać zgodnie ze sztuką budowlaną i zasadami BHP. Producent gwarantuje jakość wyrobu, natomiast nie ma wpływu na warunki i sposób jego użycia. W przypadku wątpliwości należy wykonać własne próby stosowania. Wraz z ukazaniem się niniejszej karty technicznej tracą ważność karty wcześniejsze.
Temperatura stosowania: od +5°C do +25°C;
Orientacyjne zużycie:
(w zależności od chłonności podłoża):
- na ścianę ok. 100 ml/m²;
- na podłogę ok. 120-250 ml/m²;
Odporność termiczna: od -20°C do +80°C po wyschnięciu.

  artykuły powiązane z produktem  

Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
STREFA PARTNERA
kuma.pl
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt