chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

WEBAC 4110

Epoksydowa żywica iniekcyjna do połączeń siłowych

  właściwości  

Bezbarwna żywica WEBAC® 4110 żeluje do sztywnej postaci o stałej objętości wykazując dużą przyczepność do powierzchni i dzięki temu umożliwia przenoszenie naprężeń przy połączeniach elementów budowli. Czas żelowania (1 litr) przy temperaturze +20oC wynosi około 100 minut. Po ok. 24 godzinach materiał jest utwardzony. Wyższe temperatury przyspieszają, niskie – szczególnie przy cienkich warstwach - opóźniają żelowanie.

  zastosowanie  

WEBAC® 4110 stosuje się do zamykania, uszczelniania i siłowego łączenia rys i przerw roboczych w środowisku su­chym i wilgotnym. Może być stosowany do grawitacyjnego wysycenia spękań poziomych.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Składowanie:
Pojemniki z materiałem chronić przed wil­gocią; składować w oryginalnych opako­waniach w temperaturze pomiędzy +8oC a +25oC.
Podłoże musi być czyste, wolne od substancji działających negatywnie na przyczepność. Przeznaczona do przesklepienia powierzchnia powinna być tak przygotowana, aby zapewnić odpowiednią wytrzymałość przesklepienia (>1,5 N/mm2).
Przed rozpoczęciem iniekcji należy przeprowadzić inwentaryzację. Zakres badań i rodzaj dokumentacji zależy od stanu budowli, obrazu rysy i jej znaczenia dla obiektu. W celu ustalenia przyczyn powstałych szkód oraz doboru właściwego środka wypełniającego należy zdefiniować stan zawilgocenia i cechy rysy (rodzaj rysy, jej przebieg, szerokość, zmienność rozwarcia itp.).

W zależności od cech obiektu i możliwości wypełnienia rys czy pustek stosuje się różne rodzaje iniektorów – pod odwierty lub przyklejane. Iniektory pod odwierty należy tak umocować, aby ułatwić dobre nałożenie bicza na kalamitkę iniektora. Ponadto iniektory muszą być dostatecznie naprężone. Jeśli iniekcja następuje poprzez iniektory przyklejane należy rysę bezwzględnie przesklepić.

Zamykanie rys
Podłoże musi być czyste, wolne od substancji działających negatywnie na przyczepność. Przeznaczona do przesklepienia powierzchnia powinna być tak przygotowana, aby zapewnić odpowiednią wytrzymałość przesklepienia (>1,5 N/mm2).

W przypadku, gdy iniekcja odbywa się przez iniektory przyklejane, należy je umocować bezpośrednio na rysie
Iniektory przyklejane mocuje się szpachlówką epoksydową WEBAC®. Rysy przesklepiać również szpachlówką epoksydową WEBAC® nanosząc równomierną warstwę o szerokości minimum 10 cm i grubości 3 mm. Punkty szczytowe rysy na długości 3-5 cm nie przesklepiać, aby umożliwiać odpowietrzenie.

Mieszanie składników
Oba składniki przelać do oddzielnego naczynia (zwracać uwagę na dokładne opróżnienie oryginalnych opakowań) i dokładnie wymieszać. Kiedy nie ma potrzeby przerabiania od razu całości materiału, odmierzyć potrzebną ilość składników (objętościowo) w stosunku 2 : 1 do oddzielnych pojemników. Wymieszane składniki przelać do zasobnika pompy i krótko mieszać; materiał przerabiać zgodnie z podanym czasem żelowania.
W celu właściwego połączenia obu składników mieszać je mechanicznym mieszadłem (max 300 obr./min.) przez minimum 3 minuty, aż do uzyskania jednorodnej masy. W czasie mieszania zwracać uwagę, aby dokładnie zdjąć materiał ze ścianek i dna naczynia.

Wypełnianie rys
WEBAC®4110 przerabia się pompą 1- składnikową. Tłoczyć tylko sam materiał WEBAC®4110 bez resztek środka czyszczącego lub innych obcych materiałów.

Temperatura przerabiania i temperatura obiektu musi wynosić przynajmniej +8oC. Przed rozpoczęciem prac zbadać funkcjonalność iniektorów i zamknięcia rysy wtłaczając pod ciśnieniem suche, nie zaolejone powietrze.

Iniekcję rozpoczynać ciśnieniem dostosowanym do cech obiektu i warunków hydrostatycznych (początkowa wartość ok. 20 bar). W pierwszej kolejności wypełnia się obszary rysy położone najniżej. Iniekcję rys poziomych przeprowadzać z jednej strony, aby uniknąć wtłaczania powietrza.
Iniektując ostatni iniektor należy kontrolować wypływ żywicy na odcinku odpowietrzania. Jeszcze w czasie żelowania materiału (do około 30 minut po czasie przerabiania) powinno przeprowadzić się powtórną iniekcję materiału.

Temperatura własna pompy może wpłynąć na skrócenie czasu przerabiania materiału. Jeśli materiał zagrzeje się w zbiorniku pompy, należy go natychmiast przerobić lub wylać ze zbiornika.

Prace końcowe
Po stwardnieniu materiału (ok. 24 godziny po iniekcji przy temp. +20oC) można usunąć przesklepienie rysy i wyprofilować powierzchnię.
Przy przerabianiu WEBAC® 4110 należy przestrzegać wszystkich przepisów branżo­wych, w szczególności zaś zaleceń zawar­tych w „Karcie charakterystyki preparatu ... WEBAC® 4110”. Przerabianie winno odbywać się w odzieży ochronnej, rękawi­cach i okularach ochronnych. Zaleca się stosowanie kremu ochronnego. Wszelkie zabrudzenia na ciele przemywać wodą z mydłem. Zanieczyszczone oko natychmiast przemyć wodą; niezbędna wizyta u lekarza. Materiału nie można odprowadzać do ka­nalizacji; składników w nie zmieszanym stanie nie odprowadzać do gruntu.
Gęstość (+23oC): Składnik A: 1,1 g/cm3, Składnik B: 0,9 g/cm3
Kolor: Składnik A bezbarwny, Składnik B: bezbarwny
Lepkość mieszanki (+23oC): ok. 280 mPa·s
Stosunek mieszanki: 2 : 1 części objętościowych
Czas przerabiania (1 litr, +20oC): ok. 100 min.
+23oC: ok. 85 min.
Temperatura przerabiania: > +8o C (obiekt, materiał)
Utwardzanie (+20oC): ok. 24 godz.
Przerabianie: pompą 1- lub 2- składnikową
Wytrzymałość na ścinanie: ok. 3,5 N/mm2
Wytrzymałość na rozciąganie: ok. 17 N/mm2
Przyczepność: ok. 5,8 N/mm2
Wydłużenie przy zerwaniu: ok. 50%
Wytrzymałość na ściskanie: ok. 50 N/mm2
Moduł E: ok. 6200 N/mm2
Składowanie: temperatura między+ 8oC a +25oC w pojemnikach zamkniętych;
Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl korter.pl
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt