chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Fast Baranek S

cienkowarstwowa, silikatowa masa tynkarska

  właściwości  

FAST BARANEK S jest gotowym do użycia produktem na bazie potasowego szkła wodnego oraz dyspersji akrylowej dostarczanym w postaci pasty. Charakteryzuje się podwyższoną odpornością na zanieczyszczenia atmosferyczne, wysoką trwałością i zmywalnością. Jest paroprzepuszczalny oraz hydrofobowy. Dostarczany w bogatej palecie kolorów FAST COLOR SYSTEM i CPS.

Zawiera środki eliminujące rozwój alg i grzybów na powierzchni tynku.

  zastosowanie  

FAST BARANEK S służy do ręcznego wykonywania szlachetnych, cienkowarstwowych wypraw na zewnątrz budynku. Może być stosowany na każdym podłożu mineralnym, które jest odpowiednio mocne i równe (tynki cementowe, cementowo-wapienne, beton, warstwa zbrojona w systemie ociepleń ETICS FAST W).
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie:
Wiaderka plastikowe 15kg.
Paleta: 660 kg w wiaderkach 15 kg (44 szt.)
Podłoże powinno być równe, mocne i suche, wolne od wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń zmniejszających przyczepność wyprawy tj. kurzu, wapna, tłuszczu, resztek starych powłok malarskich. W celu wzmocnienia słabego podłoża przed wyprawą gruntującą trzeba zastosować odpowiedni grunt na bazie szkła wodnego. Zawsze w celu wyrównania chłonności i zwiększenia przyczepności stosować FAST GRUNT S-T pod tynki

Masę tynkarską można stosować na podłoża:
- tynki cementowe i cementowo – wapienne ( po upływie minimum 28 dni od wykonania i wilgotności nie wyższej niż 4% ) zagruntowane FAST GRUNT S-T pod tynki
- beton (po upływie minimum 3 miesięcy od wykonania i wilgotności nie wyższej niż 4% ) zagruntowany FAST GRUNT S-T pod tynki
- warstwa w systemie ociepleń zbrojona siatką, na zaprawie FAST SPECJAL W i zagruntowana FAST GRUNT S-T pod tynki powyżej 3 dni od wykonania
Przed przystąpieniem do nakładania tynku zawartość każdego opakowania należy wymieszać za pomocą wiertarki wolnoobrotowej w celu wyrównania konsystencji.

W przypadku zbyt suchej masy dopuszczalne jest dodanie FAST GRUNT S w ilości 100 do 150 g. Na wcześniej odpowiednio przygotowane i zagruntowane podłoże nanosimy masę tynkarską w cienkiej warstwie, na grubość ziarna za pomocą pacy ze stali nierdzewnej. Po krótkim czasie zależnym od warunków występujących w czasie nakładania możemy ją fakturować przy pomocy pacy plastykowej. Tynk zacierać ruchami okrężnymi. Podczas nakładania tynku przestrzegamy generalnej zasady nakładając „mokre na mokre”. Narzędzia i pojemnik powinny być czyste. W trakcie nakładania i wysychania tynku przestrzegać odpowiednich warunków atmosferycznych tj. temperatura podłoża i otoczenia od +8°C do +25°C, brak silnego nasłonecznienia, deszczu oraz zbyt wysokiej wilgotności względnej powietrza powyżej 75%. Czas wysychania tynku przy optymalnej temperaturze +20°C wynosi od 12 do 48 godzin.

Dodatkowe wskazówki wykonawcze:
- W celu uniknięcia różnic w odcieniach na jednej powierzchni architektonicznej, prace należy prowadzić bez przerw, stosując opakowania z tynkiem, uprzednio wymieszane między sobą w dużej kastrze.
- Zawartość potasowego szkła wodnego wymaga zabezpieczenia przed pracą wszelkich elementów wrażliwych na wysoką alkaliczność takich jak: szkło, PCV, metal i drewno.
- Zbyt niska temperatura i wysoka wilgotność powietrza panujące zarówno podczas aplikacji tynku oraz jego schnięcia mogą znacznie wydłużyć wiązanie spoiwa, zwiększając w ten sposób ryzyko powstanie trwałych wykwitów i przebarwień na tynkowanej powierzchni.
- Do czasu całkowitego wyschnięcia chronić tynk przed niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi przy pomocy osłon montowanych na rusztowaniach.
Zalecany i podany w karcie zakres stosowania produktu bądź sposób wykonania nie zwalnia wykonawcy od prowadzenia prac zgodnie ze sztuką budowlaną i zasadami BHP. P.W. FAST gwarantuje i ponosi odpowiedzialność za jakość produktu, natomiast nie ma wpływu na sposób jego użycia i warunki w jakich był stosowany.

Wszystkie dane techniczne zostały pomierzone w normalnych warunkach tj. temp. +200C i wilgotność powietrza 60%. W przypadku innych warunków niż powyższe czas schnięcia może ulec zmianie tzn. wydłużyć się lub skrócić.
Baza: wodna dyspersja krzemianów potasowych i żywic akrylowych z wypełniaczami mineralnymi i pigmentami
Gęstość: około 1,9 kg/dm3
Czas schnięcia : od 12 do 48 godzin
Czas otwarty: około 20 minut
Opór dyfuzyjny względny sd: maksymalnie 0,13 m
Temperatura podłoża i otoczenia: od +8°C do +25°C
Nasiąkliwość w24 : ≥ 0,5 kg/m2
Zawartość LZO: poniżej 30 g/l

  artykuły powiązane z produktem  

Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
STREFA PARTNERA
kuma.pl
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt