chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

ULTRABOND AQUA-CONTACT (PVC, guma, linoleum)

Bezrozpuszczalnikowy, polimerowy klej kontaktowy w dyspersji wodnej.

  właściwości  

Ultrabond Aqua-Contact to klej kontaktowy, na bazie polimerów w dyspersji wodnej, który skutecznie zastępuje kleje polichloroprenowe na bazie rozpuszczalników. Ultrabond Aqua-Contact nie zawiera rozpuszczalników, przez co jest niepalny i bezpieczny dla zdrowia. Jest szczególnie zalecany do zastosowania w pomieszczeniach zamkniętych, w których stale przebywają ludzie (szpitale, szkoły, biura, mieszkania itp.). Ultrabond Aqua-Contact charakteryzuje się niską lepkością, dzięki czemu można go łatwo aplikować przy użyciu wałka, pacy lub pędzla. Zawarta w Ultrabond Aqua-Contact woda ulega bardzo szybkiemu odparowaniu zaraz po aplikacji, powodując zwiększenie lepkości kleju, przyrost siły klejenia oraz zmieniając kolor na przezroczysty.

  zastosowanie  

Wysokiej klasy dyspersyjny klej kontaktowy do przyklejania wykładzin PVC, gumy i linoleum oraz elastycznych listew przypodłogowych na stopniach i cokołach, do podłoży chłonnych i nienasiąkliwych, takich jak np. metal i istniejąca wykładzina PVC, wewnątrz budynków.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie: pojemniki 10 i 5 kg.
Podłoża muszą być suche, równe i wytrzymałe mechanicznie. Należy z nich usunąć kurz, luźno związane cząstki, powłoki malarskie, woski, oleje, rdzę, pozostałości kredy, kleju i substancje, które mogą ograniczyć przyczepność. Sprawdzić wilgotność na całej grubości podłoża za pomocą wilgotnościomierza karbidowego lub elektrycznego, pamiętając, że wartości wskazywane przez wilgotnościomierz elektryczny są orientacyjne.
Dopuszczalny poziom wilgotności nie powinien przekraczać następujących wartości:
— dla podłoży cementowych maksymalnie 3,0%;
— dla podłoży na bazie gipsu lub anhydrytu maksymalnie 0,5%.
Podkłady ułożone na lekkich podkładach betonowych lub na warstwie izolacji , oraz podłoża wykonywane bezpośrednio na podsypce powinny zostać zabezpieczone przed podciąganiem wilgoci z podłoża poprzez zastosowanie folii paroszczelnej.
Klej Ultrabond Aqua-Contact należy aplikować zarówno na podłoże jak i na układany materiał (około 200 g/m2 na warstwę, na każdą powierzchnię), pędzlem lub szpachelką z bardzo małymi zębami. Pozostawić obie powierzchnie do wyschnięcia na około 30-60 minut do momentu aż klej zmieni barwę z białego na przezroczysty. Przyklejać układane pokrycie do podłoża, dociskając je energicznie i równomiernie specjalną gładką pacą lub młotkiem dociskowym podłogowych, tak aby zapewnić pełny styk dwóch powierzchni i aby usunąć wszystkie pęcherzyki powietrza. W przypadku klejenia na bardzo chłonnych podłożach należy je zagruntować, nakładając pędzlem cienką warstwę Ultrabond Aqua-Contact (około 100-150 g/m2) i pozostawić ją do całkowitego wyschnięcia (około 30 minut).
Nie nakładać na podłoża wilgotne lub narażone na podciąganie wilgoci. Nie łączyć dwóch powierzchni (podłoża i pokrycia), dopóki zawarta w kleju woda prawie całkowicie nie odparuje. Nie rozcieńczać Ultrabond Aqua-Contact wodą lub rozpuszczalnikami.
Konsystencja: kremowa pasta.
Kolor: biały.
Zapalność: nie.
Temperatura stosowania: od +10°C do +35°C.
Czas oczekiwania: 30-60 minut.
Ruch pieszy: natychmiast.
Pełne obciążenie: natychmiast.
Przechowywanie: 24 miesiące. Chronić przed mrozem.
Nakładanie: pacą zębatą, pacą płaską i pędzlem.
Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
STREFA PARTNERA
Copyright 2018 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt