chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

ULTRABOND ECO 380 (PVC)

Klej dyspersyjny do wykładzin podłogowych z winylu o szybkim wiązaniu i wysokiej przyczepności początkowej, bardzo długim czasie schnięcia otwartego oraz bardzo niskiej emisji lotnych substancji organicznych.

  właściwości  

Ultrabond Eco 380 jest bezrozpuszczalnikowym klejem na bazie syntetycznego polimeru w dyspersji wodnej, dostępnym w postaci łatwej do rozprowadzania pasty. Charakteryzuje się bardzo niską emisją lotnych związków organicznych (EMICODE EC 1). Produkt jest przeznaczony do klejenia każdego typu wykładzin podłogowych PVC.
Jest szczególnie polecany ze względu na bardzo łatwe rozprowadzanie oraz bardzo mocne wiązanie początkowe, które pozwala uniknąć odkształceń sprężystych przyklejanego materiału. Ultrabond Eco 380 zachowuje właściwości klejące przez długi czas (klejenie wykładziny może być przeprowadzone do 70 minut od aplikacji kleju, przy temperaturze +23°C). Po utwardzeniu, Ultrabond Eco 380 tworzy wytrzymałą, elastyczną warstwę, dzięki czemu można go stosować na każdym rodzaju podłoża. Może być stosowany do podłóg obciążonych intensywnym ruchem pieszym i kołowym oraz na posadzkach z ogrzewaniem podłogowym. Klej ten może być przechowywany bez szczególnych środków ostrożności w zamkniętym opakowaniu, suchym miejscu i w dodatniej temperaturze.

  zastosowanie  

Wysokiej klasy klej dyspersyjny o bardzo niskiej emisyjności do klejenia wewnątrz budynków:
- winylowych jednorodnych i niejednorodnych okładzin w arkuszach lub płytkach na podłogach lub ścianach;
- półelastycznych płytek winylowych;
- wszystkich typów wykładzin na podkładzie lateksowym, PVC i pianki poliuretanowej.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie: pojemniki 16 kg.
Podłoża muszą być równe, suche, chłonne, odporne na siły ściskające i rozciągające, odkurzone, pozbawione luźno związanych części, pęknięć, farb, wosków, olejów, rdzy i śladów gipsu oraz innych produktów utrudniających wiązanie. W przypadku podłoży nie chłonnych należy przestrzegać zaleceń co do czasu oczekiwania znajdujących sie w karcie technicznej. W każdym przypadku, musza być przestrzegane lokalne normy i standardy obowiązujące dla danego kraju. Generalną zasadą jest, że poziom wilgotności podłoża, nie powinien być wyższy niż od 2,5 do 3% dla podkładów cementowych i 0,5% dla podkładów gipsowych lub anhydrytowych. Ważne jest, aby podkład był zabezpieczony przed podciąganiem wilgoci z podłoża. Podkłady pływające mocowane na lekkim betonie lub materiałach izolacyjnych oraz podkłady układane bezpośrednio na gruncie musza być odizolowane od podłoża przy użyciu izolacji paroszczelnej. W przypadku podłoży, które nie są dostatecznie gładkie należy zastosować odpowiednią samopoziomującą masę szpachlową, aby przygotować powierzchnię do instalacji wykładziny.
Przed użyciem należy dobrze rozmieszać klej w wiaderku. Za pomocą odpowiedniej pacy zębatej (w zależności od podłoża i materiału okładzinowego, należy użyć pacy numer 1 lub 2), nanieść na podłoże wymaganą ilość produktu Ultrabond Eco 380 i rozprowadzić klej w równomiernej warstwie. Przed aplikacją należy upewnić się, że podłoże posiada odpowiednie parametry.
- Wykładziny należy układać w temperaturze pomiędzy +15°C a +25°C.
- Nie należy kleić wykładzin na podłożach, które nie są zabezpieczone przed podciąganiem wilgoci
- Na powierzchniach nie chłonnych, wykładziny można układać tylko, gdy woda zawarta w Ultrabond Eco 380 wyparuje a powłoka stanie się transparentna.
- W przypadku, gdy wykładziny zawierają wysoki poziom plastyfikatorów, (pianka PCV, wysokoelastyczne materiały stosowane do posadzek sportowych, itd.) należy stosować Adesilex V4 lub Ultrabond Eco V4 SP.
Konsystencja: kremowa pasta.
Kolor: jasnobeżowy.
Zapalność: nie.
Temperatura stosowania: od +15°C do +35°C.
Czas oczekiwania: ok. 10-20 min.
Czas schnięcia otwartego: 70 minut.
Ruch pieszy: po 3-4 godzinach.
Pełne obciążenie: po 48 godzinach.
EMICODE: EC1 Plus - bardzo niska emisja.
Przechowywanie: 12 miesięcy. Chronić przed mrozem.
Nakładanie: pacą zębatą.
Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
STREFA PARTNERA
Copyright 2018 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt