chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Stiro X40 Plus

Klej do przyklejania płyt styropianowych i wykonywania warstwy zbrojącej

  właściwości  

- DO SYSTEMU OCIEPLEŃ BUDYNKÓW
- MAŁY SKURCZ
- Z DODATKIEM WŁÓKIEN
- ODPORNY NA WARUNKI ATMOSFERYCZNE

Produkt firmy Sicher Bautechnik

  zastosowanie  

Stiro X40 Plus z dodatkiem włókien polipropylenowych przeznaczony jest do wykonywania warstwy wykończeniowej na podłożu z płyt styropianowych oraz do przyklejania płyt styropianowych. Wykazuje bardzo dobrą przyczepność do betonu, betonu komórkowego, cegły, zapraw itp. Dzięki dodaniu włókien polipropylenowych zaprawa ma zwiększoną lepkość i elastyczność zachowując właściwości paroprzepuszczalne.Włókna stanowią wewnętrzne zbrojenie wzmacniając cechy wytrzymałościowe.
AT-15-8017/2009
Certyfikat ZKP 102/11-ZKP-062-03
Certyfikat ZKP 66/09-ZKP-062-01
KDZ 17/11 z dnia 01.04.2011
KDZ 19/11 z dnia 01.04.2011
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Składowanie: Okres przydatności do użycia wynosi 12 miesięcy od daty produkcji.
Przechowywać w oryginalnie zamkniętym opakowaniu w suchym pomieszczeniu
Opakowanie: Jednostkowe: worki papierowe 25 kg
Zbiorcze: paleta 48 szt x 25 kg = 1200 kg
Podłoże powinno być odpowiednio nośne i równe, oczyszczone z kurzu, brudu, wapna, olejów, tłuszczów, wosku, resztek farb olejnych, emulsyjnych itp. Większe nierówności, wgłębienia należy wypełnić zaprawą a zniszczone i słabo przylegające tynki usunąć. Podłoża chłonne lub o zmniejszonej przyczepności zagruntować Gruntem Sicher bądź Gruntem Akrylowym Sicher Bautechnik Stiro GW. W przypadku klejenia na trudne do oczyszczenia i niestabilne podłoże, zaleca się wykonanie próby przyczepności, polegającej na przyklejeniu trzech próbek styropianu o wymiarach 5 x 5 cm i sprawdzeniu połączenia po 3 dniach. Połączenie jest odpowiednio mocne jeśli rozerwanie nastąpi w warstwie styropianu.
PRZYGOTOWANIE MIESZANKI: Zawartość worka wsypać do naczynia z 5,0 do 6,0 litrami wody i dokładnie wymieszać do uzyskania konsystencji gęsto-plastycznej. Zaprawę klejową Stiro X40 Plus odstawić na 5 min., po czym bezpośrednio przed użyciem powtórnie wymieszać.
KLEJENIE PŁYT STYROPIANU:Przy klejeniu na równym podłożu, zaprawą klejową Stiro X40 Plus pokryć całą wewnętrzną powierzchnię płyty styropianowej używając pacy o zębach 10/12 cm. W przypadku klejenia na nierównym podłożu nałożyć paski zaprawy klejowej Stiro X40 Plus o szerokości 3 - 8 cm wzdłuż obrzeży płyty w odległości 3 cm od krawędzi, a na pozostałej powierzchni 6 - 8 placków zaprawy o średnicy około 8 cm. Następnie płytę bezzwłocznie docisnąć do ściany aż do uzyskania równej płaszczyzny z sąsiednimi płytami. Wymagane jest użycie łączników mechanicznych na całej klejonej powierzchni w ilości 4 szt. na m².
UKŁADANIE SIATKI ZBROJENIOWEJ: Zaprawę klejową Stiro X40 Plus nanieść na powierzchnię przyklejonych płyt styropianu ciągłą warstwą grubości ok. 3 mm poczynając od góry ściany, pasami o szerokości siatki zbrojącej. Następnie wtopić siatkę zbrojącą, wciskając ją za pomocą pacy. Siatka powinna być napięta i całkowicie zatopiona w masie klejowej. Grubość warstwy zbrojonej przy pojedynczej siatce powinna wynosić 3 - 5 mm. Nakładać przy temperaturze podłoża od +50C do+ 250C.
Proporcje mieszanki 5,0÷6,0 l wody/25 kg zaprawy
Wydajność – przyklejanie płyt 2,5÷4,5 kg/m2
Wydajność – warstwa zbrojona 2,0÷4,0 kg/m2
Temp. użytkowania +5oC do +25oC
Czas pracy 1,5 h
Czas otwarty 20 min.
Czas wiązania 24 h
Postać szary proszek
Zużycie: Klejenie płyt styropianowych: w zależności od nierówności podłoża 2,5 – 4,5 kg/m2. Warstwa zbrojona: 2,0 - 4,0 kg/m2. Zużycie uzależnione jest od stopnia przygotowania podłoża.

  artykuły powiązane z produktem  

Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
STREFA PARTNERA
kuma.pl
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt